Reklama

1. screening negativní, ale nízké hodnoty PAPP-A a free beta HCG

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucinka84v
Kecalka 150 příspěvků 11.03.18 08:30
1.screening negativni,ale nizke hodnoty PAPP-A a free beta hcg

Dobry den, chtela bych se zeptat zda mate nekdo podobnou zkusenost. V patek jsem byla na 1.screeningu.Je mi 33 let. Ultrazvuk vysel negativni.
Sijove projasneni 2,5mm
Morfologicke anomalie nezastizeny.
Trizomie 21 upravene 1:474
Trizomie 18 upravene 1:317
Trizomie 13 upravene 1:989
Vzhledem, ale k nizsim hodnotam PAPP-A (0,37MoM)a b HCG (0,32MoM) a spatne prozvucnosti jsem byla poslana k superkonzili­arnimu vysetreni.
Zaver kombinovaneho screeningu Downova syndromu doslo ke snizeni rizika postizeni plodu z 1:359 na 1:454.Screening negativni, ale vzhledem k nizkym hodnotam bhcg a PAPP-a a omezene prozvucnosti pacientka odeslana na specialni ultrazvuk.
Jsou ty hodnoty hodne nizke? Nevite co znamena spatna prozvucnost pacientky?
Je sance, ze to bude vse v pohode i presty vysledky krve? Kdyz UZ vyjde v poradku tak co s tou krvi?
Dekuji moc a preji hezky den :)

Reklama

Reakce:

Adelka951
Ukecaná baba ;) 1372 příspěvků 11.03.18 08:45

Napíšu jen moje nedávné zkušenosti s nízkým Pap A. Měla jsem 0,3, riziko Downova syndromu 1:4. Podstoupila jsem odběr chor. klku a zadna gen. vada se nepotvrdila, utz zatím také v pořádku.

lucinka84v
Kecalka 150 příspěvků 11.03.18 08:48

Dekuji moc a muzu se jeste zeptat zda nekdo po tech vysetrenich jak dopadli dobre resil nejak ty nizke hormony?

nikiki2511
Povídálka 41 příspěvků 11.03.18 08:51

Krvné výsledky sú často mimo fyziologické normy. Špatná prozvučnost bude znamenať, že si sonograficky bola horšie vyšetriteľná, aj keď divný termín, v praxi sa to moc nepoužíva :). Určite spraviť sono na vyššom pracovisku, ja sama som radšej šla do fakultní nemocnice k lekárovi, ktorý sa venuje len prenatálnem screeningu, a nie do nemocnice, kde sama pracujem :) Mne vyšlo pre extrémne vysoké fb HCG šedá zóna pre trizomiu 21.chromozómu (riziko Down. syndromu 1:449). Bola som potom na genetike-odber krvi a izoláciu fetálnej DNA z mojej krvi. Všetko bolo nakoniec v poriadku. Inak toto neinvazívne vyšetrenie hradí poisťovňa pokiaľ máš riziko tuším aspoň 1:500, nad týmito hodnotami to stojí okolo 10 000Kč. Takže netreba sa báť, málokto má všetko v norme, na vyššom pracovisku sa poradiť a ak bude vyššie riziko nechať sa poslať na genetiku. Držím palce :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.03.18 09:29

Znam 2 pripady kdy mamina mela nizsi hodnoty, ale jinak vse negstivni. Pomery 1:desetitisicum a dite se narodilo s jinym postizenim. A dalsi mamina vse spatne, ale plodova voda ok a opet miminko presto postizene, jinak nez obvykle testovane trizomie.
Ono tyhle vysetreni z krve jsou fajn, ale i se tam zapocitava vek matky a ten je taky schopny udelat velky skok dolu co se tyce pomeru 1:x. A taky zalezi i na tydnu kdy jste to podstoupila.
Nechci strasit ci rict, ze ke to tak u vas. Ale urcite bych na dalsi doporucena vysetreni atp sla. Na jine treba i lepe vybavene pracoviste.
Drzim pesti, aby bylo vse v naprostem poradku ;).
Prosim nechat anonym.

kačka121
Závislačka 3245 příspěvků 11.03.18 09:47

Ahoj ja jsem to mela taky u dcery nakonec mam zdravou a sikovnou triletou rostandu ja nechtela na odber plod vody takze me delali podrobnz utz jeste v 16tt 18tt 20tt a 22tt a vzdy bylo vse naprosto v poradku tak ale kdyby byla nejaka mensi odchylka hned bych sla na odber aby se popr vse stihlo spatna prozvucnost je treba jestli jste silnejsi tak to mimco neni uplne videt jak by si predstavovali

Whitedog
Závislačka 2630 příspěvků 11.03.18 09:48

@lucinka84v

Já podobně jako @nikiki2511 - screening v šedé zóně. Proto genetické vyšetření, kde na doporučení genetičky byla odebrána moje krev ke zjištění vad z fetální krve plodu (cf DNA test) - hrazeno pojišťovnou. Tím vyloučíš závažné trisomie a vyhneš se riziku spojeném s odběrem plodové vody nebo choriových klků. Pokud chceš mít jistotu, doporučuju.
Jinak se ty hodnoty krve dál nijak neřešily - zkreslené to údajně může být z mnoha příčin.

Vickee
Ukecaná baba ;) 1045 příspěvků 11.03.18 11:38

Ja ted cerstva zkusenost - nizke PAPP, vysoke HCG, jinak 1. trimestr. i tripple oznaceny za negativni. DS riziko 1:200, jen z vysledku krve 1:55, byla jsem na geneticke konzultaci, nechala jsem si zdelat ten cf DNA test a v patek volali, ze test vysel negativni.

Geneticka mi rikala, ze jsou ty krevni testy ovlivnitelne vsim moznym.

Hlavne doporucuju udrzet se v klidu, dokud neni nic potvrzeno, ber to proste s nadhledem. Ony ty hodnoty takhle vypadaji uplne silene, kdyz si to pak prevedes na procenta, uz to takova katastrofa neni 8)

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama