1.screening - ultrazvuk v pořádku, krev špatná

35
26.12.19 08:59

1.screening - ultrazvuk v pořádku, krev špatná

1.screening - ultrazvuk v pořádku, šíjové projasnění 1.9, nosní kůstka přítomna, ale krev mi vyšla špatně a hodnota 1:18 na Downuv syndrom. Měla jste to některá stejně? Na plodovku jdu až 7.1. a už jsem z toho na mrtvici.. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7890
26.12.19 09:03

Takové hodnoty má každá třetí…a pak je vše v pořádku. Vyckej do další kontroly a utz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 09:06

Ano, nestresuj se i když vím, že je to těžké. Ale mela jsem to taky tak.. Utz v pořádku a krev vyšla taky špatně. Byla jsem na odběru choriovych klku a vše vyšlo v pořádku :-)

• Citovat
  • Nahlásit
35
26.12.19 09:10

Volali mi na začátku prosince a to čekání až do ledna mě vážně stresuje.. snažím se na to nemyslet a užívat si vánoce, ale snažili jsme se o mimčo dlouho a nemůžu si připustit, že by to dopadlo špatně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
174
26.12.19 09:13

@bubak28 my to taky tak měli…ja sem pořád plakala a manžel taky. Když jsme pak před odběrem byli na genetické konzultaci, tam nám vše krásně vysvětlili a říkali, že ve velké většině případů se to nepotvrdí ať jsme v klidu.. A měli pravdu :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
26.12.19 09:19

@Katy987 to je moc dobře 😊 já jsem spíš potřebovala trošku uklidnit, protože v pondělí jsem byla na kontrole a sestřička mi řekla : jedno zdravý dítě už máte..
No v tu chvíli, bych jí nejradši poslala někam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1433
26.12.19 09:28
@bubak28 píše:
1.screening - ultrazvuk v pořádku, šíjové projasnění 1.9, nosní kůstka přítomna, ale krev mi vyšla špatně a hodnota 1:18 na Downuv syndrom. Měla jste to některá stejně? Na plodovku jdu až 7.1. a už jsem z toho na mrtvici.. :(

Ja to mela stejne, vse v norme, jen vysoke hcg. Riziko na ds bylo asi 1:300. Byla to dvojcata. Jedno ds melo. Vim, ze se to snadno rekne, ale nenervuj se. Ta plodovka je relativne bezpecna a vetsinou dopadne dobre. To riziko mas pomerne vysoke. Ale znamena to, ze z 18ti zen se stejnym vysledkem bude mit jedna dite s ds. Asi ti rekli, ze to nemusi byt ds, ale i jina vyvojova vada ( vzacna). Pokud dite s ds nechces, ber to tak, ze muzes byt rada, ze na to amnio jdes, rocne se narodi v cr 40 deti s ds, kde vysel screening v poradku!!! A co pak?? Radim ti dobre, ted to neres. Je velka sance, ze to nebude a kdyby ano, tak pak je to teprve tezke. Ber to krok po kroku. Ted cekate na amnio, pak aby amnio probehla bez komplikaci, pak tri dny na vysledek trisomii a pak 20 dni na vzacne vady. To uz bude screening ve 20tt, kde se vylouci i jine dalsi negeneticke vady. Bohuzel v tehu se muze vzdy neco posrat. Je dobry s tim zit a brat to jak to je. Drz se!!!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9
26.12.19 09:45

@bubak28 a co vyšlo v krvi špatně? A věk? Určitě to bude dobré. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
26.12.19 09:48

@KaroliS Když mi volala paní doktorka z genetiky, tak mi akorát řekla, že mám zvýšené hodnoty (netuším jaké), a že je tam malé riziko DS, tak že mi buď doporučuje si zaplatit ten test za 15 tisíc, ale že ten když dopadne špatně, tak budu na tu plodovku stejně muset.. Tak mi akorát objednala na 7.1. Na osmou k ní na konzultaci a v devět plodovka v nemocnici.. Takže z toho moudrá nejsem.. papír z genetiky jsem dostala až v pondělí na kontrole a nikdo mi k tomu nic neřekl.. jen že je tam napsáno riziko z věku matky.. Je mi 28 let.. Ještě si zase tak stará nepřijdu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
26.12.19 09:51

A nebyl to náhodou Triple test? Nebo to byly krve v rámci kombinovaného screeningu?

Pokud to byly krve v rámci 1. screeningu (berou je cca o týden až dva před tím „velkým“ ultrazvukem), pak je asi odběr plodovky na místě, i když opravdu to vůbec nemusí níc znamenat. Je hrozně důležité, na kdy se načasuje ten odběr. Načasování má určitou logiku, krev v jiných týdnech už může být zkreslená. Nemusí to opravdu nic znamenat.

Pokud to byly krve v rámci Triple testu (a od toho už erudovaní gynekologové dávno ustoupili - bohužel řada z nich nechá udělat těhulce komb. screening včetně biochemie krve, což je správně, to vyjde OK a oni je ze zvyku posílají ještě za dalších pár dní - na začáku 2.trimestru, na Triple test (to je také odběr krve), z něj pak třeba vykoukne nějaké riziko a těhulka je ve smrti, že s mimčem je něco špatně… je tam častá falešná pozitivita. článek pěkně shrnutý třeba zde: https://www.maminka.cz/…inovany-test

Příspěvek upraven 26.12.19 v 09:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
26.12.19 09:52

Nic mi k tomu neřekli a v papírech je tohle no..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35
26.12.19 09:53

@Mutlice Ne ne byl to 1.screening.. ráno konzultace na genetice a odpoledne velky ultrazvuk a brali mi krev

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
26.12.19 10:03

M

Příspěvek upraven 26.12.19 v 10:05

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1733
26.12.19 10:05
@bubak28 píše:
@Mutlice Ne ne byl to 1.screening.. ráno konzultace na genetice a odpoledne velky ultrazvuk a brali mi krev

I tak, pořád to nemusí nic znamenat, těch důvodů, proč jsou hodnoty „mimo tabulky“ je řada. Většinou se žádná gen.vada nepotvrdí, hodně důležité je, že UZ byl dobrý! V jakém týdnu ti to dělali?

Oni by to neměli dělat najednou, krev plus UZ v jednom dni. Bohužel často dělají. Je to pro ně asi pohodlnější :roll: Správně by se krev na screening měla brát ideálně kolem 10tt zatímco UZ se dělá cca od dva týdny později. Jsi teď v nervech, tak chápu, že nějaké pročítání materiálů pro tebe není. Diskuze jsou plné bludů, na to pozor. My jsme měli s genetikou velké problémy, takže z odborných zdrojů jsem fakt hodně čerpala a hodně informací mi dal i můj doktor (samo nebe ho těm ženským poslalo) a situace je bohužel taková, že v mnoha pracovištích ty správné postupy nedodržují. O běžných „obvodních“ gynekolozích ani nemluvě, ty kolikrát jedou furt ty triple testy. Jestli ti vzali krev ve stejný den jako UZ, tak to může být zkreslené.

celý dlouhý materiál o tom má Dr. Břešták na netu - celkem kapacita na tyto screeningy. Krev se má brát optimálně kolem 10tt, zatímco UZ se má dělat mezi 11+3 – 13+6

Moc držím palce, vím, co to je za nervy :oops: když se něco komplikuje, ženská prostě nemůže být v klidu. Až ti dopadne dobře plodovka, spadne ti balvan ze srdce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.12.19 10:06

.

Příspěvek upraven 27.12.19 v 09:27

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu