1.těhu,RH negativní a krvácení

196
14.6.17 19:06

1.těhu,RH negativní a krvácení

Ahoj, chci se zeptat, jestli někdo nevíte, jak to je? Všude čtu o riziku RH mínus v druhém těhotenství a dále, ale o tom, že by mohlo být i riziko v prvním těhu, nic, že prý to nebývá. Ale chci se zeptat, co když má matka Rh mínus, otec Rh plus a matka třeba v těhotenství zakrvácí? Krev se přece může smíchat s plodovou vodou, plod jí polkne, může se něco stát? Docela by mě to zajímalo. Jestli může mít matka tedy protilátky proti plodu už v prvním těhotenství na základě třeba tohoto a tím plodu škodit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1615
14.6.17 19:21

Tak se nestane vůbec nic. A jak by se krev matky dostala dovnitř do plodových obalů? A matka může produkovat protilátky proti pozitivnímu dítěti - proto se dává ta injekce. Ale pozitivní dítě nereaguje na negativní matku. A kdo říká, že dítě taky bude pozitivní? Moje dcera zdědila RH neg. po mně. A krevní skupinu po otci. Chce to klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1138
14.6.17 19:27

Vaginalni krvaceni nema na tvorbu protilatek vliv, mohlo by dojit k smiseni krve pri odberu plodove vody nebo nejakych komplikacich uvnitr delohy. Protilatky by ti meli min. 2× kontrolovat a picha se i preventivni injekce. Ja je mela negativni a injekci odmitla, mala mohla byt minus po mne, nakonec je plus po tatovi, takze u dalsiho tehotenstvi uz mozna protilatky budou a injekci jsem dostala po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama