1.trimestr, cítím se zbýtečná

Anonymní
10.1.21 11:21

1.trimestr, cítím se zbýtečná

Ahoj! Asi potrebuji vedet, ze nejsem jedina, ktera je na tom takto. Jsem 10tt, cekame 3.dite. Mam silne nevolnosti, pokazde tak-tak rozdychavam, abych se nevyzvracela, jsem uplne bez sil, boli me zaludek i hlava, zada (protoze uz nejsem schopna se narovnat, jak jsem slaba), poradne nejim. Nejhorsi je, ze mam hrozny pocit viny vuci manzelovi, ktery se uz skoro mesic stara o deti a k tomu pracuje, ma homeoffice. Jedine, co udelam, je vareni a priprava jidla. Jinak bud lezim nebo sedim polomrtva. Starsi dite je ve 3.tride a ma distancni vyuku, postara se o sebe sam, ukoly take zvlada vicemene bez pomoci. Mladsimu jsou 2 roky a je sice hodny, dokaze si hrat sam, je odplenkovany atd., ale porad je to batole. Deti je potreba vencit, mladsiho koupat. Pomoc nemame zadnou. A ja si pripadam strasne zbytecna, vsem na obtiz a mam hrozne vycitky svedomi vici manzelovi. Ten sice neremca a uklidnije me, ze prece ty deti jsou i jeho a to miminko nam za to stoji a ze to zvladneme, ze prvni trimestr jsem vzdy musela protrpet, ale i tak jsem psychicky na dne, ze vsechno je ma nem :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2063
10.1.21 11:25

Proč zbytečná? Děti jsou očividně samostatné, jejich povaha a vaše výchova :) Takže jsi si práci odvedla, teď ti je prostě blbě. Máš super manžela :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30474
10.1.21 11:26

:hug: bude líp. Máš fajn manžela. Postavil se k tomu, jako chlap :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13541
10.1.21 11:28

Drz se, vydržte ještě 2-3 tydny a bude lepe. Uvar pro manzela oblíbena jídla, kdyz vareni zvladas.
Nebo co domluvit na měsíc paní na vypomoc.
Muzi jsou rádi kdyz je žena chválí tak dostatečně chval a určitě to zvládnete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1995
10.1.21 11:37

A ta procházka venku, na čerstvém, studeném vzduchu ti trošku neuleví?
Já čekám 4. Dítě a cítila jsem se stejně, ale venku mi bylo vždy lépe.
Držím palce, ať je brzy lépe! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14921
10.1.21 11:47

To je vliv hormonů na psychiku - ten pocit viny není realita, tvoje okolí to tak nevidí. to je jen past v tvé hlavě.

A čím víc budeš věnovat pozronost tomu jak jsi strašná a zbytečná, tím větší sílu tenhle pocit viny bude mít.

Mrkni na tuhle knihu - kromě otho že to může pomoci tobě, tak to samozřejmě pomůže k tomu, aby se ti lépe dařilo vychovávat děti s menším zatžením, než si ti naložili tvoji rodiče

https://obchod.portal.cz/…tni-hodnoty/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13681
10.1.21 11:54

Máš super manžela. Já čekám druhé, ale už jsem 35tt a hodněkrát za tohle těhotenství byla doba, kdy sem nic nemohla a taky sem se cítila špatně vůči manželovi… Je to tak jak to je a ono to brzy přejde, neboj :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 12:05

Asi tě to moc neuklidní, ale pokud jsi schopná připravit jídlo, i uvařit a vlastně ani nezvracíš, možná bys mohla jít i na vzduch, jsi na tom furt dobře.
Já jsem v 5.mĕsíci a momentálně můžu kvůli placentě leda ležet a dojít si na záchod. Je to též 3. dítě a už 14 dní se komplet o vše stará manžel, párkrát do týdne nám uvaří babičky.
Nevolnosti jsme si užila do 16tt, se zvracením několikrát denně. Taky mi bylo zle, ale zároveň jsem pracovala na home officu. Musela jsem si dávat přestávky, ale šlo to. Teď neudělám opravdu nic, protože nemůžu, i kdybych chtěla, jinak zase skončím v nemocnici.
Chci tím jen říct, aby ses přestala tak litovat, máš super muže a po chvilkách jsi evidentně schopná fungovat, když zvládneš uvařit. Tak hoď chmury za hlavu, bude líp. Možná ty tvoje pocity pramení z toho, že v hloubi duše víš, že jsi schopná se postarat víc, ale necháváš to na manželovi. Já třeba takové pocity opravdu nemám, protože vážně nic dělat nemůžu..

• Citovat
  • Nahlásit
230
10.1.21 12:23
@Anonymní píše:
Asi tě to moc neuklidní, ale pokud jsi schopná připravit jídlo, i uvařit a vlastně ani nezvracíš, možná bys mohla jít i na vzduch, jsi na tom furt dobře.
Já jsem v 5.mĕsíci a momentálně můžu kvůli placentě leda ležet a dojít si na záchod. Je to též 3. dítě a už 14 dní se komplet o vše stará manžel, párkrát do týdne nám uvaří babičky.
Nevolnosti jsme si užila do 16tt, se zvracením několikrát denně. Taky mi bylo zle, ale zároveň jsem pracovala na home officu. Musela jsem si dávat přestávky, ale šlo to. Teď neudělám opravdu nic, protože nemůžu, i kdybych chtěla, jinak zase skončím v nemocnici.
Chci tím jen říct, aby ses přestala tak litovat, máš super muže a po chvilkách jsi evidentně schopná fungovat, když zvládneš uvařit. Tak hoď chmury za hlavu, bude líp. Možná ty tvoje pocity pramení z toho, že v hloubi duše víš, že jsi schopná se postarat víc, ale necháváš to na manželovi. Já třeba takové pocity opravdu nemám, protože vážně nic dělat nemůžu..

Jak kdybych psala o sobě :lol: až na to že mám jedno dítě. Jinak jsem si prožila to samé. Ať všechno zvládneš do konce :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 12:29

@Sisres Děkuji moc. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 13:15
@Anonymní píše:

Vis, blbe se posuzuje cizi stav. U prvniho jsem prozvracela vetsinu tehu, lezela jsem nekolikrat v nemocnici na infuzich a bylo mi stejne, jako ted, i kdyz nezvracim. Varit musim “zavesena” za linku a na zidli, protoze to jedine vim, ze manzel nezvladne - neumi uvarit ani vajicka, deti by posly hlady. Chodit nemuzu ani po byte, jen po ctyrech, takze jit ven (natoz s detmi) je pro me zatim jina realita. Vlastne mozna i kvuli tomu nezvracim, delam vsechno proto, abych nedopadla jako s prvnim. Znam zenske, ktere zvraci i 4-5× denne, ale jinak je jim dobre, sily maji. Ja nedokazu ani stat. Nejde jen o psychicky stav, bohuzel kdyz nemuzes ani jist, moc sil nemas ani normalne. Kazdy clovek je jiny, ja jsem ty vycitky mela i kdyz jsem musela nechat manzela se 4letym ditetem a tchyni a jit na akutni operaci. Mela bych ty vycitky i kdybych lezela na JIP, tak prosim nesud me podle sebe. Krasne ses pochvalila, jaks to vsechno zvladala ty i se zvracenim a me jsi zhodila, jak jsem neschopna slaboska. Mozna kdyby k vam nechodily pomahat babicky aspon s tim jidlem, tak i ty bys mela ty vycitky vuci manzelovi, ze je vsechno na nem a ty jen lezis :nevim: Promin, o to jsem nestala. Dekuji a preji ti zlepseni tveho stavu :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 15:29
@Anonymní píše:
Vis, blbe se posuzuje cizi stav. U prvniho jsem prozvracela vetsinu tehu, lezela jsem nekolikrat v nemocnici na infuzich a bylo mi stejne, jako ted, i kdyz nezvracim. Varit musim “zavesena” za linku a na zidli, protoze to jedine vim, ze manzel nezvladne - neumi uvarit ani vajicka, deti by posly hlady. Chodit nemuzu ani po byte, jen po ctyrech, takze jit ven (natoz s detmi) je pro me zatim jina realita. Vlastne mozna i kvuli tomu nezvracim, delam vsechno proto, abych nedopadla jako s prvnim. Znam zenske, ktere zvraci i 4-5× denne, ale jinak je jim dobre, sily maji. Ja nedokazu ani stat. Nejde jen o psychicky stav, bohuzel kdyz nemuzes ani jist, moc sil nemas ani normalne. Kazdy clovek je jiny, ja jsem ty vycitky mela i kdyz jsem musela nechat manzela se 4letym ditetem a tchyni a jit na akutni operaci. Mela bych ty vycitky i kdybych lezela na JIP, tak prosim nesud me podle sebe. Krasne ses pochvalila, jaks to vsechno zvladala ty i se zvracenim a me jsi zhodila, jak jsem neschopna slaboska. Mozna kdyby k vam nechodily pomahat babicky aspon s tim jidlem, tak i ty bys mela ty vycitky vuci manzelovi, ze je vsechno na nem a ty jen lezis :nevim: Promin, o to jsem nestala. Dekuji a preji ti zlepseni tveho stavu :kytka:

Babičky nechodí pomáhat, jen si manžel k nim pro jídlo jezdí. A ne, neměla bych výčitky, kdyby vařil jen manžel nebo objednával jídlo z restaurace. Nemůžu za to a nemůžu jinak. :nevim:
Vůbec jsi to nepochopila, nechtěla jsem sebe pochválit a tebe schodit. Jen ti přiblížit, že silné nevolnosti znám, ale s těmi se prostě, byť omezeně, fungovat dá. Ale jsou i stavy, kdy prostě neuděláš vůbec nic, ani jídlo zavěšená na linku a i to je třeba přežít. To je jen takový pohled na věc, že může být i hůř, který by ti mohl pomoci. Evidentně chceš ale jen politovat. Ok, je ti špatně, ale brzo bude líp, vydrž.
Pokud je to tak zlé, že chodíš po bytě po čtyřech, vyhledej lékaře.

• Citovat
  • Nahlásit
3
10.1.21 17:39

Krvácení v tehotenstvi

Ahoj holky, potřebuji radu. Jsem v 9te týdnu těhotenství, mám jej potvrzeno ultrazvukem. Dnes ráno jsme měli s manželem sex a poté jsem se probudila po 2hodinach na curani, celou intimku jsem měla od krve :,( dost mě to vyděsilo, krvácení hned přestalo, dala jsem si druhou vložku, pro jistotu menstruační a nic na ni pak už nebylo. Raději jsem volala na urgent na gynekologii, tam mi řekli ať nechodím, že by semnou stejně nic neudelali :( zítra budu volat mému lékaři. Máte nějaká podobnou zkušenost? Mám hrozný strach, aby jsme byli v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 19:50
@Anonymní píše:
Babičky nechodí pomáhat, jen si manžel k nim pro jídlo jezdí. A ne, neměla bych výčitky, kdyby vařil jen manžel nebo objednával jídlo z restaurace. Nemůžu za to a nemůžu jinak. :nevim:
Vůbec jsi to nepochopila, nechtěla jsem sebe pochválit a tebe schodit. Jen ti přiblížit, že silné nevolnosti znám, ale s těmi se prostě, byť omezeně, fungovat dá. Ale jsou i stavy, kdy prostě neuděláš vůbec nic, ani jídlo zavěšená na linku a i to je třeba přežít. To je jen takový pohled na věc, že může být i hůř, který by ti mohl pomoci. Evidentně chceš ale jen politovat. Ok, je ti špatně, ale brzo bude líp, vydrž.
Pokud je to tak zlé, že chodíš po bytě po čtyřech, vyhledej lékaře.

Co potrebuji jsem uvedla v prvni vete prispevku, litost to neni. Take jsem nepotrebovala hodnotit muj stav na dalku podle jedny vety a poucovat (ani od tech schopnejsich) jak mam a nemam fungovat. “Vyhledej lekare” poradi kazdy nezucastneny pozorovatel, ale od toho clovek do teto diskuze nepise. Mozna tvuj prispevek jsem nepochopila, ale stejne tak ani ty ten muj :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2899
10.1.21 23:04

Já byla snad ještě zbytecnejsi. Doma dvě děti na distanční výuce, batole a psa. Manžel v práci. Do toho zánět močových cest a hlídání od babiček 0. Trvalo to přibližně měsíc a půl. Jeden týden jsem skoro nevylezla z postele jak mi bylo zle. Starší syn chodil nakupovat a nějak se postarali o nejmladšího bráchu. Manžel přivezl něco k jídlu, nebo něco uvařil když měl čas. Já nebyla schopna ani uvařit jak se mi navalovalo :roll:
Naštěstí to přešlo a všichni zúčastnění měli ohromnou radost :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat