1. trimestr (starosti, strach aby vše bylo v pořádku)

26.5.20 15:23

1.trimestr (starosti, strach aby vše bylov pořádku)

Ahoj holky, jsem těhotná 10+6 tt a všude čtu, že je první trimestr strašně rizikový, potrat, odumření plodu, atd. může nastat každou „chvíli“ i bezdůvodně. Když jsem byla těhotná poprvé na začátku tohodle roku, samovolně jsem potratila hned v prvních týdnech, jelikož se špatně uchytilo vajíčko v děloze.. Hned po potratu jsem otěhotněla znovu. Teď už mám první týdny za sebou, mám celodenní nevolnosti, bolesti hlavy, zvýšenou teplotu, prostě podle doktora normální příznaky, vše je zatím v pořádku, ale chtěla jsem se zeptat, jsem jediná, kdo se prostě stresuje a hlavně se teď bojím na screening 10.6., aby všechno bylo v pořádku? Co děláte proti tomu, abyste se tolik nestresovali? ???? :zed: :nevim: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3026
26.5.20 15:30

Musis to proste vydrzet. Strach mame vsechny.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
26.5.20 15:33

Ja potratila dvakrar a treti tehu z ivf vyslo na jednicku. Bohuzel ja se vlastne bala cele tehu, na gyndu se tesila, ze zas budu vedet, ze je mimco ok, strach pred 1. screeningem, pred druhym, tretim, pred porodem…porad :nevim: snazila jsem se nebyt vydesena, obcas mi to stejne problesklo hlavou..vedet na zacatku tehu, ze existuje angel sound, tak si ho asi poridim, kdyz mimco kopalo, tak uz mi to prislo zbytecny. Bohuzel moc neporadim, co s tim..snad zamerit se na neco jineho, od prochazek, pratel, dobre knihy, serialu, prace…jen ti muzu rict, ze v tom rozhodne nejsi sama..jo a nic necti!! Jestli musis, tak jen recenze kocarku, sedacek, postylek a tak :lol: urcite bude vse v poradku, neboj :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
26.5.20 15:34

Chápu, první trimestr jsem byla hrozně vyděšená aby se něco nestalo (taky jsem otěhotněla hned po potratu, tedy po ZT), navíc mě pořád bolelo břicho a já i brečela že je určitě něco špatně :roll: S tím těžko něco uděláš, ikdyž by ses neměla stresovat. Zkus se uklidňovat tím že s každým týdnem šance že to dobře dopadne stoupá, v 11tt už máš první trimestr, to nejrizikovější období, skoro za sebou. Ze mě to spadlo právě po tom screeningu, když bylo vše v pořádku a já měla za sebou 13tt. Ale strach budeš mít nejspíš celé těhotenství. Drž se :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
9810
26.5.20 15:36
@Safrik píše:
Musis to proste vydrzet. Strach mame vsechny.

a narozením dítěte nekončí…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59251
26.5.20 15:53

@Kristina0597 nic.. Kor po špatne zkušenosti to jde těžko.. Znám to..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.5.20 15:56

Půjde to

Držím palce. Ono to uteče rychle. Jen slaboučké cvičení, šípkový čaj, nasadit kyselinu listovou… :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
369
26.5.20 16:00

Nejde s tím dělat asi nic. Ten strach tam bude pořád, protože vždycky se může něco pokazit. Takže jedině doufat, že to dobře dopadne. A užívat si přítomnost. A upřímně svatě, dokud jsou v břiše. Protože ten strach o dítě, který přijde po porodu, ten je teprve super. A budeš se bát už pořád :)… Takže užívej si tehotenstvi, nemysli na to špatné a buď ráda, že v tobě miminko hezky roste. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2549
26.5.20 16:31

NOjo, v prvním těhotenství před osmi lety jsem byla e-miminem a internetem vůbec nepoznamenaná, pracovala jsem až do nástupu na PPM, takže až na těhu cukrovku jsem byla v pohodě po první prohlídce, která dopadla dobře. Pak po narození dcery jsem najela na internet, e-mimino. Pak jsem otěhotněla, samovolně potratila, takže další těhotenství už jsem stresovala při každý prohlídce, že bude něco špatně, navíc věk 38 let mi taky moc nepřidával, protože kontroly na genetice a strach z vývojových vad. No, vše proběhlo hladce, už tu mám skoro čtyřletýcho chlapáka. Ale ty strachy si pamatuju, pořád jsem si říkala, že po první prohlídce se přestanu bát, po prvním screeningu se přestanu bát, až ucítím pohyby, až… až… a stejně jsem se bála až…vlastně doteď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12294
26.5.20 17:34

Prostě to přežij. Bat se budeš pořád

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
26.5.20 17:37

@Melodie91 ahoj, mohla bych se tě zeptat, co vám na genetice zjistili? Jestli něco zjistili…? :) Také se teď po dvou ZT chystáme na první IVF. Děkuju za odpověď. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
26.5.20 17:54
@Dotty90 píše:
@Melodie91 ahoj, mohla bych se tě zeptat, co vám na genetice zjistili? Jestli něco zjistili…? :) Také se teď po dvou ZT chystáme na první IVF. Děkuju za odpověď. :srdce:

Nezjistili nam vubec nic..ani na genetice, imunologii, hormony, spermiogram, vsechny nemoce atd… vse v poradku :nevim: a KET vyslo hned prvni…drzim palce :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
26.5.20 18:04

@Melodie91 moc ti děkuju. Dala jsi mi větší naději. :srdce: u nás jsem já naprosto v pořádku a manželovi našli špatnou integritu DNA. Jinak má spermie rychlé, je jich dost. Ale mají genetické zatížení. Takže budou vybírat ty nejlepší spermie, které jsou v pořádku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
875
26.5.20 18:09
@Dotty90 píše:
@Melodie91 moc ti děkuju. Dala jsi mi větší naději. :srdce: u nás jsem já naprosto v pořádku a manželovi našli špatnou integritu DNA. Jinak má spermie rychlé, je jich dost. Ale mají genetické zatížení. Takže budou vybírat ty nejlepší spermie, které jsou v pořádku.

No tak to urcite vyjde :) vyberou nejlepsi sampiony :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
94
26.5.20 18:10

@Melodie91 to doufám. Děkuji za podporu. :kytka: Měj hezky den :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...