Reklama

1.trimestralní screening pozitivni a biopsie choria

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Koalka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 25.10.08 16:27
1.trimestralní screening pozitivni a biopsie choria

Ahoj maminky,
nejste tu nektere, ktera mela pozitivni prvo trimestralni screening?
Ach jo, me prave vysel pozitivni. UZ NT a anatomie plodu je OK, ale ty hloupe hormony volny beta hCG a PAPP-A mi vysly mimo limit.
Upravene riziko na Downa mam 1:80.
Tak ted zvazuji jeslti jit do odberu placenty (choriovych bunek). Riziko je podobne jako pri amniocenteze, jen je tu trochu vetsi komplikace s kultivaci bunek. Tohl evysetreni mi ale mohou udelat hned a nemusel abych cekat do 16.tt na amniocentezu.
Jsem z toho trochu prejeta, tedy ted uz jsem se celkem uklidnila, ale stejne na to porad myslim.
Totiz hlavne myslim na falesnou positivitu, ktery je tu stejna jako u tripple testu.
nebyla jsem nektera na odberu choria?

Reklama

Reakce:

Radka75
Extra třída :D 14037 příspěvků 25.10.08 16:58

Ahoj Koalko,
mám za sebou odběr choriových klků. Dělali mi ho hned po UTZ, kde mi sdělili výsledky. Je to trochu nepříjemné, ale pak víš, že dětátko je na 100% zdravé. Já měla 1:105 a vše bylo OK, dokonce mi výsledek řekli už za 2 dny a potvrdili i pohlaví. Po zákroku bys měla pár dní ležet a odpočívat. Budeš nervozni a budeš se i bát, ale pro mě bylo lepší bát se 2 dny a pak celé těhu být v pohodě než obráceně.
Hodně štěstí

lucka25
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 26.10.08 11:04

Ahojky také mi dělali odběr choriových klků.Jak píše Radka trošku nepříjemné to je,ale nechtěla jsem čekat až do 16 týdne pustí tě domů hned po hodince .Já výsledek teda věděla první za týden a potvrdili pohlaví :lol: a ten další za 3 týdny .TaK ¨moc držím palečky určitě to bude o.k.

prdísek
Kecalka 388 příspěvků 26.10.08 14:07

Ahoj, mě taky u naší poslední vyšel pozitivní screening a šla jsem nakonec v 16tt na amniocentézu. Celou dobu jsem se bála,ale nic to není, chvilku si poležíš a odpočíváš a za 14 dní víš výsledky. Malá naštěstí úplně OK, ale měla jsem Downa 1 ku 60. Těch 14 dní čekání bylo děsných.
Přeju hodně štěstí, a doporučuju určitě vyšetření.

Pisklatko
Kelišová 6639 příspěvků 27.10.08 13:10

Ahoj,
taky mám za sebou odběr choriových klků (genetické zatížení v rodině) a jak už bylo psáno. Trochu nepříjemné, dělá se ambulantně, pár dnů si poležíš a výsledky máš za chvíli. Pak už se nemusíš trápit nějakým dalším čekáním. My na výsledky čekali přes tři týdny, ale byly dobré a je z toho viz. metřík:-)
Držím palce, ať je to taky tak u vás:-)
 P.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.08 11:02

Koalko,
ja myslim, ze na odber choriovych klku uz je pozde, to se dela hned zkraje, myslim v 11tt. Taky mi ted volali, ze mam nejaky hodnoty mimo limit, ale nevim presne jaky. Jdu jeste na ten podrobny utz, to budu zrovna ve 12tt, ale myslim, ze odberu plodovky neuniknu (utz Dawna neodhali). Je to pakarna vid. Ale jak tu psala nejaka holka - lepsi vysledek falesne pozitivni, nez falesne negativni.
Tak drzim palce
nakukovatelka

niki2
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 31.10.08 19:13

Kamarádka na odběru klků byla taky. Je tam sice malé riziko, ale ona potratila. Dodnes si to vyčítá. Sice čeká další mimčo, ale říkala, že by do toho znovu nešla, že by radši počkala na amnio.

mirka82
Kelišová 6365 příspěvků 01.11.08 11:30

Mi dělali odběr choria v 13tt. Dělá se od 11.-13. tt.

Niki : Riziko potratu je u amnia :(

Koalka
Ukecaná baba ;) 2201 příspěvků 03.11.08 15:01

Ahoj Holky, dekuji za vsechny vase ohlasy.
Na biopsii choriovych bunek jsem uz byla. Bylo to ve 13tt a rozhodne nebylo pozde, naopak to bylo prave v ten spravny cas.
V ten samy den tam se mnou bylo i nekolik maminek na amniocentezu a musim priznat, ze to pro me bylo psychologicky prijatelnejsi nechat do sebe pichat jeste kdyz nemam brisko (vsechny maminky na amnio uz meli pekne brisko).
Ted uz mam i rychle vysledky, tzn. amnioPCR, a dopadlo to dobre, zadne aneuplodie.
Takze diky za podporu.
Jeste k pravdepodobnosti potratu po vykonu......ta je priblizne stejan u biopsie choria i u amniocentezy (0,5-1%), ale samozrejme zalezi na pracovisti.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Aneta Krejčíková zveřejnila kojící fotku, aby prodala odsávačky na mléko!

Kojení na sociálních sítích je hitem posledních let, neúnavně ho propagují... číst dále >

První díl StarDance? Vytančený mozek i vybuchující bomba „Geňa“

Živě z Prahy se nám konečně, po dvouleté pauze, ohlásila taneční show... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >