1. trimestrialni screening podezření na Downův syndrom

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
mimiško12
Kecalka 241 příspěvků 24.10.14 18:51
1.trimestrialni screening podezření na downuv syndrom

Maminky chtela jsem se zeptat je mi 21 let. Jsem 12+6 dnes jsem byla na 1.trimestrialnim screeningu podle krve nemám moc dobre výsledky a panu doktorovi se miminko nenatocilo tak aby mi toho mohl k tomu říct vic.. Jsem objednána na plodovku a moje výsledky jsou 1:358 na dounuv syndrom chtela jsem se zeptat kdo to měl podobne a jak mu vyšel výsledek z plodové vody a jestli neni i jiná možnost než Plodova voda? Jinak závěr mi vyšel v šedé zóně T21 1: 679
Předem dekuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Eny.x
Závislačka 3144 příspěvků 24.10.14 18:54

@mimiško12 Zkušenost nemam, ale strasne ti držím palce aby vse nakonec dobre dopadlo, ja mam mit screening 10.11. :oops: tak se take bojim…

mimiško12
Kecalka 241 příspěvků 24.10.14 18:56

No je to hrozne fakt ;( člověk jde s nadšením a odchází s pláčem… Ale v pondeli budu volat svému gynekologovi a budu Zadat o UTZ protože se miminko nenatocilo tak jak ma tak pouze vycházel z krve.. :(

Teruška85
Zasloužilá kecalka 922 příspěvků 1 inzerát 24.10.14 18:56

@mimiško12 vůbec neviděl to šíjové projasění a nosní kost? Dělá se totiž součet všech těcho faktorů+krev a z toho je konečný výsledek :think:

Uživatel je onlineAdelka951
Ukecaná baba ;) 1491 příspěvků 24.10.14 18:57

Tak ještě existuje vyšetření z krve, např. Prenascan, ale jsou i jiné. Jen si to musíš zaplatit sama. teď to stojí okolo 12 tisíc. Přesnost na downa je tam 99.91 procent. Řeknou ti i pohlaví. Já na tom byla v létě a ohromě mě to uklidnilo, když to vyšlo dobře, takže nelituju.

bambooska
Závislačka 2515 příspěvků 24.10.14 18:57

@mimiško12 ahoj řešila jsem to nedávno. vyšly mi testy 1:200 a poslali mě na odběr choriových klků- biopsie placenty. nikdo mi nic nevysvětlil!… do 4 do rána jsem hledala s brekem informace, jak postupovat jinak, a našla jsem jiné centrum dělající u nás screening a nechala jsem si udělat znovu podrobný UTZ, krev.. všude na netu jsem se dočetla, že to vychází dost často špatně a maminky se zbytečně tím plaší.
pak ještě existuje neinvazivní krevní odběr odhalující to samé, bez rozika potratu.. ale stojí 14 000. Mě napodruhé vyšly výsledky v pořádku. Na odběry jsem nešla

kometa32
Extra třída :D 13148 příspěvků 24.10.14 18:58

@Adelka951 A kde se to vyšetření dělá?

mimiško12
Kecalka 241 příspěvků 24.10.14 19:00

Ano nosní kost mam napsané : přítomna a NT 2,00mm @Adelka951

bambooska
Závislačka 2515 příspěvků 24.10.14 19:00

Jo a -absolutně nechápu jak ti tohle mohl říct, když se mu miminko nenatočilo! screening je totiž souhrn několika údajů, kdy krev je občas ovlivněna nemocí nebo tím, že se brala v jiném týdnu než v tom období 11-13. pak je tam ještě faktor věk a velmi důležitý faktor- ultrazvuk. kde se dá down odhalit s vysokou přesností neb je viditelná kapalina v zátylku a nepřítomna nosní kůstka. takže bych si nechala udělat tyto testy ještě jinde. nevím odkud jsi, tady ve Zlíně je Prediko a stojí 1 400

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 24.10.14 19:01

Je tu poměrně dost diskuzí na to téma, tak hledej i pod „NT screening“ apod.
Každopádně, pokud jsou to výsledky jen z krve (tipuji, že ten druhý je vzhledem k věku), má to docela malou vypovídací hodnotu… navíc i ten první výsledek pořád není ani „pozitivní“ screening, takže šance, že čekáš zdravé miminko, je obrovská :-). Jednak můžeš jít na ten Prenascan, ale především, pokud nechceš na amniocentézu za každou cenu, běž ještě na ultrazvuk opakovaně, tak, aby šla šíje změřit… a ještě i před amnio má cenu se rozhodovat podle výsledků ultrazvuku, ve vyšším týdnu toho jde o hodně víc vidět.

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 24.10.14 19:02

@mimiško12 to je ale otázka, co to znamená „nenatočilo“, protože kůstku viděl a NT máš změřené… to samo o sobě jsou dobré výsledky, s amniocentézou bych neplašila, jedině až po dalších testech a ultrazvuku.

Příspěvek upraven 24.10.14 v 19:05

bambooska
Závislačka 2515 příspěvků 24.10.14 19:03

Ještě napíšu -protože jsem si fakt hledala mnoho informací abych nemusela na plodovku a klky- mě brali krev mezi 8-9 tt. -což je špatně!… krev se bere později a to proto, že v tomto týdnu je už placenta narostlá a vylučuje do krve hormony, které se právě týkají screeningu.. nebrali ti krev v jiný den?
a popravdě pokud máš projasnění 2mm a nosní kost přítomnou, down to nebude.

kobra21
Ukecaná baba ;) 1757 příspěvků 24.10.14 19:04

Hlavne nejit na amnio, ja prisla po vpichu jehly o zdraveho chlapecka. Za me Prenascan a navic, zkuseny diagnostik na UZ vidi zmeny u Downova syndromu. :*

fialína
Závislačka 4542 příspěvků 24.10.14 19:07

No, abych trošku rozvířila vody… já jsem čekala dítě s DS, mělo NT 2,1, ale právě na změření nosní kůstky se „nenatočilo“… ale na dalším ultrazvuku už byly zřetelné minormarkery DS, bylo jich dost, taky pak špatně vyšly triply (předchozí NT vyšlo jakž takž). Jenže jsem čekala dvojčata, takže ty výsledky krve moc průkazné nebyly.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 24.10.14 19:08

@mimiško12 Pokud dělal závěry jen z krve, tak bych to nebrala jako nějaký erudovaný závěr.
Jinak pokud naměřil projasnění 2,0 mm a je tam nosní kost, tak bych se až tak neobávala.
Byla jsi na screeningu někde na specializovaném pracovišti s pořádným UTZ, nebo jen někde u svého doktora?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >