1x týdně antigenní test v nemocnici do zaměstnání

Anonymní
2.3.21 14:10

1x týdně antigenní test v nemocnici do zaměstnání

Kvůli novému nařízení vlády je nutné, aby byl zaměstnanec otestován. My jsme větší firma, ale rozdělená do více poboček, na naší pobočce je 5 kolegů (jsme v Čechách). (Ostatní pobočky jsou větší, tam budou odběry na místě - ty jsou ale na Moravě).

Firma se brání samotestování a každému z nás pěti nařídila, že si budeme muset 1× do týdně sjet do města na testy. U nás je jediné odběrové místo a to jenom v nemocnici. Přijde mi na hlavu jet každý týden do nemocnice na test, kde hrozí vysoké riziko nákazy. Je daný postup firmy standardní? Opravdu mě toto řešení překvapilo. Manžel má cukrovku a nerada bych to kvůli nakázanému testování v nemocnici přitáhla domů.

Anonym kvůli zdravotní stavu a firmě, kdyžtak smazat

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27839
2.3.21 14:12

Je to jedna z moznosti, kterou vlada urcila. Takze na to firma ma pravo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9470
2.3.21 14:16

Ano, firma ti může nařídit nechat se testovat v nemocnici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
2.3.21 14:30

Holky ja se taky zeptám. Prodělala jsem teď covid a i po 14 dnech jsem pozitivní. Infekční už pry dle dr. Nejsem. Ovšem jak by to bylo v práci? To bych jako musela zase do karantény nebo jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4384
2.3.21 14:30

Ano může to firma udělat a věř tomu že nebudeš sama kdo bude muset jezdit každý týden na testy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4384
2.3.21 14:31

@-Sára
Tři měsíce od covidu se neobjednava, teda alespoň u nás ve firmě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1594
2.3.21 14:32

@Anix dekuji. Tak doufám ze to bude stejné i u nás.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 14:42
@Anix píše:
Ano může to firma udělat a věř tomu že nebudeš sama kdo bude muset jezdit každý týden na testy.

no to já právě věřím, a proto se mi tam chce o to míň, no co se dá dělat, jenom mi to přišlo zvláštní

• Citovat
  • Nahlásit
10386
2.3.21 14:47

Nám to tak nařídili v práci taky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 14:55

Tak to uz pracovat nebudu a ani sve dite do skoly neposlu, nebudu nekoho podporovat v podvodnem byznysu a nicit si zdravi.

• Citovat
  • Nahlásit
14173
2.3.21 15:00
@Anonymní píše:
Kvůli novému nařízení vlády je nutné, aby byl zaměstnanec otestován. My jsme větší firma, ale rozdělená do více poboček, na naší pobočce je 5 kolegů (jsme v Čechách). (Ostatní pobočky jsou větší, tam budou odběry na místě - ty jsou ale na Moravě).

Firma se brání samotestování a každému z nás pěti nařídila, že si budeme muset 1× do týdně sjet do města na testy. U nás je jediné odběrové místo a to jenom v nemocnici. Přijde mi na hlavu jet každý týden do nemocnice na test, kde hrozí vysoké riziko nákazy. Je daný postup firmy standardní? Opravdu mě toto řešení překvapilo. Manžel má cukrovku a nerada bych to kvůli nakázanému testování v nemocnici přitáhla domů.

Anonym kvůli zdravotní stavu a firmě, kdyžtak smazat

Testovaci mista obvykle byvaji mimo bezny provoz nemocnice. Tak bych z nakazy fakt obavy nemela :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4606
2.3.21 15:01
@Anonymní píše:
Tak to uz pracovat nebudu a ani sve dite do skoly neposlu, nebudu nekoho podporovat v podvodnem byznysu a nicit si zdravi.

Tak to mas asi rentu, vetsina lidi chodi do prace kvuli platu. A ano konecne to udelali, firmy atd jsou nejvetsi semeniste korony..chudak dite, kvuli matce bude analfabet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14173
2.3.21 15:01
@Anonymní píše:

Nicit si zdravi? Cim? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
2.3.21 15:07

U nás se ve firmě bude taky testovat. Ale ještě nikdo neví jak. Nejbližší odberove místo je mimo okres 20km, tam se jet nesmí a do okresu do kterého patříme je vzdálené 35 km. Jezdit každý týden tak daleko nehodlám.
Nevím jak to dopadne..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.3.21 15:07

Já jsem zakladatelka a ten příspěvek od jiného anonyma, co nebude posílat děti do školy a nebude pracovat, jsem nepsala.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat