Reklama

2 a půl leté dítě ve státní školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
 
Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 19:40
2 a půl leté dítě ve státní školce

Máte někdo zhruba stejně staré dítě ve státní školce? Zajímá mě, jestli učitelky berou ohled na to, že to jsou ještě prcci a třeba jim připomínají záchod? Nebo pomohou s oblékáním, trošku i s jídlem?
Syn nastupuje v lednu a v té době bude mít právě 2 a půl roku, je šikovný, ale na záchod s ním musím chodit, někdy si dojde sám, ale stane se také, že se pocura nebo pokaka. S tim souvisí i to, že se sám nevyslece, takže s nim na ten záchod musím chodit i kdybych nechtěla + mu to připomínat.
Jsem z toho už teď nervózní, že ho třeba skrz to vyloučí. V pulce ledna nastupuji do práce, takže by to byla dost komplikace :(


Reklama

Reakce:
 
JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.12.16 19:42
@Anonymní píše:
Máte někdo zhruba stejně staré dítě ve státní školce? Zajímá mě, jestli učitelky berou ohled na to, že to jsou ještě prcci a třeba jim připomínají záchod? Nebo pomohou s oblékáním, trošku i s jídlem?
Syn nastupuje v lednu a v té době bude mít právě 2 a půl roku, je šikovný, ale na záchod s ním musím chodit, někdy si dojde sám, ale stane se také, že se pocura nebo pokaka. S tim souvisí i to, že se sám nevyslece, takže s nim na ten záchod musím chodit i kdybych nechtěla + mu to připomínat.
Jsem z toho už teď nervózní, že ho třeba skrz to vyloučí. V pulce ledna nastupuji do práce, takže by to byla dost komplikace :(

mela jsem od 1,5 roku v jesli a pred 3 rokem taky ve skolce a jasne, ze jim pomahaji trebas oproti jeslim s ejim tak venevuji pac v jeslich bylo 15 deti a 3 ucitelky a tedka je tam 25 deti a dve ucitelky takze se snazim jim pomahat rikat na wc ale to vis nekdy se to nevychyta ale s tim se pocita ;) nevylouci ho proto ze by e nekdy pocural nebo pokala to fakt bud v klidu pocita se s tim a plne ;)

 
divomys
Kecalka 185 příspěvků 11.12.16 19:46

Jsme na tom podobně. Dcera 2 a půl měla v listopadu a taky jde od ledna. Teď jsem už ji chtěla dát na zvykani pár dnů, ale je nemocná. Tak jde až v lednu.
Ale už jsem byla za učitelkou se poptat, jak to tam chodí a říkala, že na zachody snímá chodí a s oblékáním pomáhají i těm starším. Ale myslím, že se to pak brzo naučí od dětí.
Teď trenujeme vyslekani na wc, ale jinak sama se taky neoblece. Jsem sama zvědavá jak to zvládne

 
Fima
Nadpozemská drbna 29217 příspěvků 13 inzerátů 11.12.16 19:53

Takhle malé děti jsem ve školce neměla, ale obě moje děti s takhle malými dětmi do školky chodily a chodí a myslím, že se tam učitelky opravdu nezastaví. Co jsem měla šanci sledovat a pozorovat, tak se dětem normálně pomáhá: záchody, jídlo, oblékání, mytí rukou… kolikrát to tam vypadalo jak v jeslích spíš než v mateřské škole. Nedělala bych si z toho nějak hlavu. ;)

 
ixule
Vesmírná mluvilka 34957 příspěvků 11.12.16 19:55

Malý nastupoval do školky v září, ve dvou letech a třech měsících a dobrý. Na záchod s ním taky někdo musel, řekl si, ale neuměl se svléci a obléci, to začal až teď. Učitelky jsou moc hodné, mají těchhle capartů 26 a všichni jsou 2-3 roky :)

 
aggla
Kecalka 396 příspěvků 11.12.16 20:23

Můj syn nastupoval ve 2 letech a 3 měsících do školky, žádné nehody se zachodem teda neměl a vysvlece se sám, ale pomáhají mu s oblikanim to by sám nezvládl a musejí ho trosku více hlídat když si hraje, sám si po sobě neuklidi a občas se u oběda poleje…každopádně učitelky s tím počítají ze mladší dítě potřebuje trosku více pece, ikdyz uz mi i říkali ze je sikovnejsi než nějaké 3 létě co nastoupí takže klid, jen mu dejte do školky dost čistého oblečení aby ho mohli převléknout

 
wobludka
Extra třída :D 11701 příspěvků 11.12.16 20:24

Měla jsem a v pohodě… spíš naopak tím, že byl benjamínek, tak kolem něho poskakovaly víc než bylo třeba a on toho pěkně zneužíval :cert: :mrgreen:

 
Schnapi
Neúnavná pisatelka 18074 příspěvků 25 inzerátů 11.12.16 20:51

V pohodě, starší takhle nastupoval minulý leden a taky jsem měla strach, jelikož v té době uměl chodit jen na nočník (tam mají malé záchodky) a uměl se jakžtakž vysvléct… pomáhali mu a učili ho to tak, že za chvilku se naučil oblékat a čůrat tam ve stoje :-) takže mi vlastně usnadnili práci v tom učení ho se oblíkat, odkoukal to tam hlavně asi taky od ostatních dětí (to vidím teď na mladším, který ve dvou letech a třech měsíců se dokáže obléct lépe než v jeho věku brácha)…
Na záchod se většinou chodí i hromadně a když na tom prtěti vidí, že se mu možná chce čůrat, tak se ještě extra ptají…

Neboj, bude to dobrý, dej mu náhradní oblečení, kdyby měl nehody, ať ho můžou převléci…

 
bořková
Extra třída :D 10696 příspěvků 11.12.16 21:39

Naše malá šla do školky a bylo jí přesně vlastně 2.5 roku. Byla teda šikovná a dost samostatná, ale těmhle prckům určitě pomáhají, aspoň tedy u nás… Vím, že když se strojili na ven, pomáhala kolikrát i paní uklízečka a kuchařka, aby to tak netrvalo :mrgreen:


Reklama

 Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >


Reklama