2 a půl letý se nemůže uklidnit a usnout

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

pajule022
Zasloužilá kecalka 716 příspěvků 02.01.17 20:14
2 a půl letý se nemůže uklidnit a usnout

Je to opravdu už na palici. Syn spí cca měsíc ve velke posteli. První týden usínal bez problémů, uložila jsem ho, dala pusu a čekala u něj až usne (usnul do 15 minut). Poslední 3 týdny ho ale uspávam klidně i 2 hodiny!!! Probíhá to tak, že ho uložím, dam pusu a on bud dela co nemá - skáče atd nebo prostě lezi, povídá si a když si nepovida, tak sebou furt mele jakoby se nemohl uvelebit. Nemůže se prostě uklidnit :(. Dnes mu trvalo hodinu a 40 minut než se zklidnil a usnul. On totiž, když se zklidní, tak zavře oči a hned usne a spí bez probouzení až do rána, ale problém je prostě s tim zklidnenim se :(.
Rituály má pořád stejne - večeře, koupel, mazání a spánek.
Syn ještě moc nemluví, takže mi neřekne, co ho trápí, že nemůže usnout :(.
Jsem z toho opravdu už zoufala, protoze nespí uz přes den kvůli tomu, že se také nemůže zklidnit. Ale přes den nespí už cca rok. S nočním spánkem nikdy problém nebyl.
Bylinkove čaje mi pit nechce, sedalii jsme zkoušeli.
Máte nějakou radu, jak to zlepšit? Už jsem i přemýšlela, když sebou mele, že ho prostě asi chytnu, aby pochopil, že musí v klidu ležet.
Resili jste někdy něco podobného?

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17459 příspěvků 20 inzerátů 02.01.17 20:18

@pajule022 Syn se taky neumi vypnout. Jediná útěchy je, te vekem se to lepší. Musíš najít něco, co mu pomůže se ukli dnit a prepnout - vyskání ve vlasech, poslech pohádky, hlazeni po ruce nebo drzeni za ruku, zmoulani plysaka…

unuděná
Kelišová 5555 příspěvků 2 inzeráty 02.01.17 20:26

Timhle si taky s dcerkou (necele 2r) prochazim a prosla jsem si tim i se starsim synem.Jak pise Svistice, najdi neco, co ho zklidni. U nas pomaha snad jedine imobilizace :mrgreen: Cili lezim s ni v posteli, drzim za rucicku, pripadne hladim po cele a zaroven jemne a durazne zastavim kazdy nevyzadany pohyb (rozumej jakmile se zacne hemzit a chtit mi zdrhnout, tak ji pritlacim zpet).Jednou je to prdolky prejde ;)

catherine100
Vesmírná mluvilka 30562 příspěvků 02.01.17 20:30

Taky musím dítě téměř zalehnout :oops: jinak se neuklidní a neusne :zed:

Maiiia
Zasloužilá kecalka 694 příspěvků 02.01.17 20:48

U mého syna toto trvalo cca měsíc. Nějak extra jsem to neřešila, prostě počkala, až se „dovyřádí“, pak ho trochu „imobilizovala“ a zároveň povídala pohádku, zpívala, houpala dupkou a pak konečně usnul. (Kolikrát jsem usla dřív, než on). Po tom cca měsíci to samo přešlo a zase většinou usne sám do 15 minut.

Bella13
Kecalka 224 příspěvků 02.01.17 20:57

Ahoj, také jsme měli to samé a u nás pomohlo odejít. Dcera se uklidnila mnohem rychleji a já ji jen za dveřmi poslouchala zda nedělá něco „nepřístojného“, případně šla k ní, když plakala. Jinak jsme se spolu dohodli na pravidlu, že po uložení nesmí sama vylézat z postele.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17459 příspěvků 20 inzerátů 02.01.17 21:01

@Bella13 Muzes mi poradit, jsk jste se dohodli? Mam dnes za sebou víc jak hodínové vrácení 21 mesicni zpět do postýlky a hlídání, aby nevylezala a bed ka si vytahovat hracky a hrat. Měla z toho akorát narámnou bzundu a zábavu.

Ornwen
Závislačka 4554 příspěvků 02.01.17 21:03

My máme takové cykly. Někdy se to zlepšilo a usnul do 20 min a teď je to už dva dny zase očistec. Staví se na hlavu, tvrdí, že chce pít, šmrdlá nožičkama, ručičkama… no hrůza. Imobilizace pomůže někdy, jindy se začne vztekat a řvát, což my nedáváme, protože z toho často zvrací (no, teď už ani ne, ale stejně)
Povídání pohádky ho zklidní, ale povídejte si něco hodinu, speciálně když je pán ještě vybíravý :roll:
Snad ho to zase nějak přejde. Myslím, že u nás by pomohlo vynechat polední spánek, ale já nejsem připravená se té chvilky klidu vzdát :oops: (jsem ve III trimestru)
Alespoň jsem přestala po nocích pracovat, takže z toho jeho (ne)usínání nejsem nervní, jako jsem bývala, když jsem práci měla.

Ornwen
Závislačka 4554 příspěvků 02.01.17 21:06

@Svistice já se přidám, to chci taky vědět, jak jste se dohodli.

edit: pardon, špatná osoba :-)

Příspěvek upraven 02.01.17 v 21:14

Bella13
Kecalka 224 příspěvků 02.01.17 21:07

Každý večer ji to po uložení do postýlky několikrát zopakuji, a řeknu, že pokud něco potřebuje tak mě zavolá a pokud ji najdu venku z postele tak z pokojíčku odejdu a ten večer už nepřijdu (vždy těsně před usnutím vyžaduje pohlazení a moji přítomnost). Několik dní jsem občasný prohřešek tolerovala s tím, že jsem ji hned vrátila do postele a zopakovala pravidlo a pak už si na to zvykla, tak snad jí to vydrží

Svistice
Neúnavná pisatelka 17459 příspěvků 20 inzerátů 02.01.17 22:03

@Bella13 Hm, tak to mám buď moc malé dítě nebo moc sobestacne dite. Ze neprijdu a nevsimam si ji je ji fuk, vytáhla si bráchovu krabici s auticky s vesele si s nima jezdila ve zhasnutem pokoji. :roll:
Jinak cůrat a kakat chce samozřejmě co tři minuty, již nekolik mesicu to má vychytane tak, ze se naučila curat a kakat na etapy (takže během 30 minut padnou i tři pleny :cert: ).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Seriál o motorickém vývoji: Co se děje ve třetím roce?

Děti ve třetím roce života své okolí baví rozpustilostí. Rády tančí, zpívají... číst dále >

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

Články z Expres.cz

Že ho Me Too semele? Ale kdeže! Ronaldo střílí gól za gólem a zřejmě se bude ženit!

Už už to vypadalo, že se kariéra hvězdného fotbalisty Cristiana Ronalda... číst dále >

Řepka přirovnal Erbovou k Hitlerovi. Exkluzivní úryvky z knihy, která vyvolá další soudy!

Kapitán! Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie Tomáše Řepky. Pokud v ní ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

V mládí ji šikanovali kvůli vzhledu, rozhodla se pro kompletní proměnu

Celine Centino (24) ze švýcarského Zurichu byla v mládí šikanována. Děti si... číst dále >