2 čípky po sobě - horečka u dítěte s vyšší váhou?

560
16.11.19 19:44

2 čípky po sobě - horečka u dítěte s vyšší váhou?

Ahoj, nemám doma čípky pro větší dítě (15,5 kg, skoro 3 roky), jen 60 mg čípky nurofen nebo 100 mg čípky paralen, jde zavést 2 čípky za sebou?? Nikdy jsem to nezkoušela. Sirup mám, tam je dávkování ok, ale v případě, když by ze sirupu v noci zvracel, tak bych dala ty čípky. Děkuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

79
16.11.19 20:41

Ano, 2 čípky dát můžete.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
16.11.19 21:07

Určitě, my dáváme na váhu 1,5 čípku, máme doporučeno od lékařky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11153
16.11.19 22:50
@bjitka123 píše:
Určitě, my dáváme na váhu 1,5 čípku, máme doporučeno od lékařky.

Tak mě naopak půlení čípků lékařka výrazně nedoporučila. Čípky se vyrábějí jinak než léky a nelze zaručit, že účinná látka je v čípku rovnoměrně rozptýlená, takže dítě buď nedostane nic nebo bude předávkované. Dva čípky, pokud součet účinné látky odpovídá váze, jsou OK.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
16.11.19 22:54
@Janli píše:
Tak mě naopak půlení čípků lékařka výrazně nedoporučila. Čípky se vyrábějí jinak než léky a nelze zaručit, že účinná látka je v čípku rovnoměrně rozptýlená, takže dítě buď nedostane nic nebo bude předávkované. Dva čípky, pokud součet účinné látky odpovídá váze, jsou OK.

Tak nám to takhle doporučili v nemocnici i dětská lékařka a to nezávisle na sobě. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11153
16.11.19 22:56

@bjitka123 A mě to zase v nemocnici zakázali :mrgreen:. Tak si vyber… :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
392
16.11.19 22:58
@Janli píše:
@bjitka123 A mě to zase v nemocnici zakázali :mrgreen:. Tak si vyber… :?

Co doktor, to názor… :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
16.11.19 23:07

O tom, že se střídá paracetamol a ibuprofen asi víte všichni. Co se týče případného navýšení množství, tak lepší navýšit ibuprofen. U paracetamolu hrozí celkem brzy poškození jater - pozor na celkovou denní dávku. Pokud to vychází, tak navýšení množství podle váhy je asi OK.

S tím půlením to může být problém, protože je obtížné u některých čípků dosáhnout homogenního rozložení účinné látky. Hmota čípku často nejde dostatečně zahřát, aby se to dobře promíchalo, protože by se tím teplem mohla poškodit ta účinná látka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1093
16.11.19 23:11
@bjitka123 píše:
Co doktor, to názor… :zed:

No, já si nemýslím, že „co doktor, to názor“, ale co doktor, to znalosti. Jako nikdo z nás si není schopen zapamatovat vše a ani všichni doktoři neví, které čípky se umí vyrobit homogenní a které ne. Ale ono to nebezpečné není. Jednou to dítě dostane trochu vyšší dávku, jednou trochu nižší, v součtu dostane stejnou. Jen to bude trochu hůř fungovat, když dostane nižší. Úplná nula to nebude (roznhodně nevadí pokud dáváte 1 a půl).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
560
17.11.19 19:21

Tak 2 čipky za sebou se nám neosvědčily :( syna bolel uz první natoz druhý, takze dostal jen jeden nakonec, zajeli jsme koupit ty čípky od 2 let tak snad to bude lepší…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama