2 dny v nové práci a nemocné dítě

74
17.6.13 07:53

2 dny v nové práci a nemocné dítě

Ahojky maminy, cca před týdnem jsem tady řešila, že jsem nečekaně před prázdninama dostala nabídku na práci, váhala jsem, zda to vzít, když mám přes prázdniny nezajištěné děti, nakonec jsem kývla, ale nakonec nebyl nástup od července, ale volali, že potřebují, abych nastoupila hned-kvůli zaučení, nastoupila jsem tedy ve čtvrtek, takže jsem byla v práci čt a pá, dnes jsem měla zase jít, ale mladší dítě začalo v noci s průjmama, takže jsem hned ráno psala vedoucí a pak volala, že bohužel nastala tato situace, do telefonu řekla, že se holt nedá nic dělat, ale já se bojím, že to na mě neháže moc dobré světlo a dostanu výpověď, navíc jsem teprve měla tento týden podepisovat prac. smlouvu, protože se teprve připravuje, takže ani nemám smlouvu, ptala jsem se, zda si to mám nechat napsat od dr. nebo si vzít neplacené volno, na to mi ona řekla, že neví, že se s tímhle ještě nesetkala. Může mít někdo větší smůlu než já???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
cher
17.6.13 08:01

To je mi líto, nemohl zůstat s malým manžel? Protože na začátku práce se člověk takhle zrovna nezapíše nejlíp. Mě to postihlo v minulé práci, dělala jsem sotva dva týdny a dostala tak strašnou chřipku, že mi nešlo téměř ani udržet sluchátko, když jsem do práce volala, smlouvu už jsem měla a šla jsem normálně na nemocenskou, ale i tak mi to bylo blbé

• Citovat
  • Nahlásit
74
17.6.13 08:05

Bohužel právě nemůže, on je zrovna také v nové práci, sice je tam déle, ale i tak, vím, že vypadám blbě, ale prostě se nedá nic dělat, nemůžu poslat dítě s průjmem do školky. Je mi z toho nanic, taková blbá náhoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
cher
17.6.13 08:06

@Marketafo to je jasné, to nemůžeš, držím teda palce, ať je malý co nejdřív fit a ať to v práci pochopí

• Citovat
  • Nahlásit
1953
17.6.13 08:14

Obávám se existence reálné šance, že to v práci nepochopí :(. Pro tyto případy by bylo nejlepší (pakliže nemohou fungovat babičky, kamarádky atd.) sehnat si už dopředu placené hlídání. Určitě lepší investovat do hlídání dítěte, než přijít o práci (zvláště v dnešní době)

Jinak přeji, ať se dítě co nejdříve uzdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
17.6.13 08:16

A myslíte, že mám s malým dojít k doktorce a dát si paragraf? Myslím, že budu doma jen jeden den, tedy dnes, na zítra už bych sehnala hlídání? Ta vedoucí mi to nebyla schopná říct a nevím, do kdy mi to zjistí, ale dr. je u nás jen do 12 h, tak abych to pak třeba v práci neměla omluvené nebo tak, řekla jsem jí, že si to třeba vezmu jako neplacené volno, ale ona neví, jestli si ho můžu vzít, když tam pracuji teprve 2 dny-to je fakt šílená situace, to se snad může stát jen mě. Jsem zvědavá, jestli mě vyrazí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
17.6.13 08:18

@Lette Děti mají jen jednu babičku a ta pracuje, na léto už mám předběžně sehnanou chůvu, ale takhle když onemocní v 8 večer se těžko někdo shání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1953
17.6.13 08:24

@Marketafo já to chápu, mě to vysvětlovat nemusíš. Jen je nejspíš dobré tyto situace řešit s předstihem, tzn. už dopředu aniž by bylo dítě nemocné si zjistit, kdo v okolí děti hlídá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
17.6.13 08:38

To já právě mám zjištěné, ale nikdo takový, komu by člověk mohl zavolat z hodiny na hodinu tu tedy fakt není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1858
17.6.13 08:38

@Marketafo - myslím, že tím paragrafem nic nezkazíš - nevím, jestli ti to proplatí, když jsi tam tak krátce, ale minimálně to bude jako „omluvenka“.. jinak myslím, že pokud to bude jen jednodenní záležitost, zaměstnavatel to rozdýchá… týden už by byl horší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32854
17.6.13 08:57

No nazdar :zed: Je mi tě moc líto. Už se to tu řešilo. Tohle je poučení, že když nastupuješ do práce, je potřeba si sehnat hlídání i na „co kdyby“, protože náhoda je fakt blbec.

Papír od doktorky bych si vzala, ale jeswtli tě to spasí, to nevím. Holt to vážně nevypadá dobře, když takhle hned budeš chtít paragraf. To je děs, že se ti to takhle sešlo. Ale třeba když to bude fakt jeden den a řekneš, že hlídání máš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74
17.6.13 09:36

Jenže já do té práce vlastně nastoupila ze dne na den. Jinak mi teda z té práce volali, že si mám vzít na dnešek paragraf, jen doufám, že budu moci přijít zítra, protože se to malému rozjíždí, už byl asi 10× a na zítřek nemám hlídání, to je v pr…tohle. Jinak holky nevíte, když jsem si paragraf vzala ode dneška a půjdu ho ukončit třeba až ve čtvrtek, ale normálně budu chodit do práce, kromě toho dneška, jestli to nevadí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
cher
17.6.13 09:40

@Marketafo a co teda budeš s malým dělat, když už chceš zítra jít?

• Citovat
  • Nahlásit
74
17.6.13 09:49

Já doufám, že to je jen jednodenní a půjde do školky n. budu muset samo být s ním doma, ještě naháním jednu slečnu na hlídání, tak uvidím. Před týdnem bral malý atb, tak doktorka řekla, že to je asi reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32854
17.6.13 10:11
@Marketafo píše:
Já doufám, že to je jen jednodenní a půjde do školky n. budu muset samo být s ním doma, ještě naháním jednu slečnu na hlídání, tak uvidím. Před týdnem bral malý atb, tak doktorka řekla, že to je asi reakce.

Nemůžeš chodit do práce a být na paragrafu, to by byl podvod. Vem si paragraf na jeden den (jako omluvenku do práce) a dál ať má prcek hlídání.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat