2 hypotéky, troufly byste si?

414
3.1.20 23:29

2 hypotéky troufly byste si?

Ahoj, chci se zeptat co si myslíte o naší situaci a jestli byste do toho šly? Máme hypotéku na byt za 8200kc měsíčně, prifelovi rodiče se však teď rozvedli a jeho mamka zůstala na celý obrovský barák úplně sama se svojí malou výplatou. Napadlo nás, že se tam nastehujem a uděláme rekonstrukci (2 samostatne jednotky) za 2 miliony což vychází taky na 8000kc měsíčně. Do stávajícího bytu bysme dali nájemníky kteří by platili hypotéku, takže byt by se platil sám na sebe (v záloze bysme měli dve splatky dopředu kdyby nahodou) hypotéka baráku na rekonstrukci by byla ve stejné měsíční splatce co platíme byt.
Avšak pořád jsou to dvě hypotéky za 4 miliony. V bance jsme již byli a půjčí nám, záleží jen na nás… Šly byste do toho nebo byste zustay na bytě? Na koupi samostatného domu bysme dosáhli až za cca 10 let…
Můj plat 25000kc partnerův plat 23000kc, hypoteka na byt je 8200kc, pripadna hypotéka na rekonstrukci domu by byla 8400kc…

Příspěvek upraven 03.01.20 v 23:41

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

139
3.1.20 23:34

A jaké jsou vaše měsíční příjmy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1248
3.1.20 23:39

@Ga Briela my s nasimi prijmy klidne, vzhledem k tomu, ze mame splatku to, co vy byste meli v souctu. Ale rezerva dve splatky mne osobne pripadne malo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
414
3.1.20 23:41
@Anny0694 píše:
A jaké jsou vaše měsíční příjmy?

Do psala jsem to pod příspěvek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7181
3.1.20 23:48

@Ga Briela určitě bych nešla do dvou úvěru ale navýšila ten stávající, máte klasickou hypotéku? Nebo úvěr ze stavebního spoření?.. za dva úvěry platis zbytecne navíc poplatky atd..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3526
3.1.20 23:49

Ne ne ne, nikdy bych nešla bydlet ani s vlastními rodiči, natož se tchány, na to si moc vážím našich výborných vztahů :lol: Pokud bych teda nemusela jinak jít pod most, to by se holt nedalo nic dělat :lol: Nejste manželé, takže si v případě investice do domu jeho rodiny nechej vše dobře smluvně ošetřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
3.1.20 23:49

Vo vašom prípade by som predala ten veľký dom a mamke kúpila niečo menšie, čo bude schopná financovať.
Viacgeneracne bydleni väčšinou nefunguje, ja by som neriskovala aby mi to neznicilo vzťahy s mamkou a partnerom.
Inac 2 hypo sú OK, taky ich mam, len splátka dokopy za obe je necelých 10tisic.
Aké máte finančné rezervy?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.1.20 23:51

A mamka by na přítele ten dům celý napsala?? Kdyby do nej vlozil 4 mio czk? On nemá sourozence? Je jedinacek?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
3.1.20 23:54
@Michelle_M píše:
Ne ne ne, nikdy bych nešla bydlet ani s vlastními rodiči, natož se tchány, na to si moc vážím našich výborných vztahů :lol: Pokud bych teda nemusela jinak jít pod most, to by se holt nedalo nic dělat :lol: Nejste manželé, takže si v případě investice do domu jeho rodiny nechej vše dobře smluvně ošetřit.

Přesně tak. Ja takhle ziju a žádný med. Chybí mi soukromí

• Nahlásit
  • Citovat
4.1.20 00:03

Kdyz jsme se s manzelem potkali, tak on mel hypoteku na byt. Ja bydlela jeste s rodici. Pak jsem se nastehovala k nemu, po roce prisla nabidka na koupi domu, tak jsem si koupila dum na sebe kdy jsme jeste manzele nebyli. Nyni mame dve hypoteky, v byte najemniky. Prijmy mame podobne jako vy. Ale tento rok jsme se rozhodli byt prodat ptz minuly najemnici sice platili, ale jak se rozhodli, ze pujdou do jiného tak prestali platit a dluzi nam penize za nedoplatek na elektriku a to uz z nich nedostaneme a nahanet je pořád dokola nas uz taky nebavi. A pokud nemate deti a zadne velke naroky, tak to zvladnete. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3034
4.1.20 00:05

Ne. Vase prijmy nejsou zrovna zavratne na dve hypoteky a rezerva jenom na dve splátky je malo.. Pronajimani bytu si mozna moc idealizujete. Dost pravděpodobne se vam muze stat, ze narazite na ruzne potizisty. Slusni a pravidelne platici najemnici jsou vzácnost. A jestli mas ted se tchyni dobre vztahy, tak si jich vaz a do jejiho domu neinvestuj a nestehuj se tam.. Pokud si ho nemuze dovolit, tak at ho proda a koupi si za to nějaký mensi byt. Jeste na tom treba vydela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8764
4.1.20 01:07

Já bych do toho šla, taky pronajímame byt a nikdy problém nebyl. Jediný na co bacha, že dům bude mít asi vyšších náklady než byt. Pokud jste teda stavění na vícegenerační bydlení a nebude kus baráku ještě patřit třeba sourozenci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.1.20 02:44

Tchyne pak prepise cely barak na vas? Kdy? Uz jsem videla tolik rozhadanych rodin a nesplnenych slibu. Rodina nerodina, prachy delaj divy. Nesla bych do toho. At proda barak a koupi si byt, ubyde ji take starost okolo baraku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2683
4.1.20 05:38

@Ga Briela hlavne najem z bytu nemuzete brat jako jistotu. Musite pocitat s tim, ze tam nekdo vubec nebude nebo dokonce, ze budete tratni (doplacet zwlohy, opravy apod.) at pak nespadnete do dluhove spiraly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
705
4.1.20 07:16

Ve svět podstatě je to chytré řešení, druhá věc je sehnat solidní nájemníky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama