Reklama

2. IVF - nejspíš zase neúspěšné

Fotoalbum tématu (72) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 04.08.09 16:11
2. ivf - nejspíš zase neúspěšné

Ahoj holky,
s manželem se přes dva roky snažíme o mrňouse. Částečným úspěchem bylo,když jsem otěhotněla, ale 7 tt jsem potratila.
Od té doby se stále nedaří.
Máme za sebou 2.pokus o IVF a obávám se ,že opět nedojde ani k ET.
Při 1.pokusu jsem stimulovala Gonalem. Měli jsem 14 vajíček. Jelikož má manža hodně špatný spermiogram (Oligoasthenos­permie) tak jsme chtěli oplodnění metodou ICSI. Oplodnilo se tenkrát 7 vajíček, ale všechny se do 48 hodin přestaly vyvíjet.
Při 2. pokusu jsem stimulovala Synarelem a Puregonem. Výsledkem je 13 odebraných vajíček, ale ráno mi řekli, že se oplodnili jen 3 a že si mám zase zavolat zítra.
Asi jsem divná, ale myslela jsem si, že při použití metody ICSI se oplodní všechna vajíčka, nebo ne?
Nevím co mám dělat. Všechny testy co nám dělali (hormony a genetiky a pak spousty krve já nevím na co)dopadly dobře. Představa,že si zítra z práce zavolam a oni mi řeknou,že je jim to líto, ale že je zase konec…
Pošlou nás na další testy, které stejně odpověď na otázku „Proč to nejde?“ nedají. V9m,že na tohle asi žádná rada neexistuje…ale aspoň vím,že v tom nejsem sama…i když to žádné z vás samozřejmě nepřeju…
Občas mi to příjde jako hrozná nespravedlnost, ten kdo děti nechce otěhotní ani neví jak…
Tohle je spíš snaha se vykecat, než žádost o radu.
Děkuju že jste tady holky…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 320 Další »

Reklama

Reakce:

ave
Zasloužilá kecalka 837 příspěvků 04.08.09 17:20

Moje kamarádka prošla něčím podobným. Manžel naprosto šílený spermiogram. Doktoři řekli, že přirozené otěhotnění je prakticky nemožné. Snažili se 6 roků. 5× byla na umělém oplodnění a nic. Pak se na to vykašlali a podali žádost o adopci. Do půl roku byla těhotná. Holčičce není ani rok a ona je zase těhotná. To teda fakt neplánovala.
My jsme se snažili skoro dva roky a je mi jasné, jak se cítíš. Jak já nesnášela všechny ty těhotné, kočárky apod.
Otěhotněla jsem nakonec také přirozeně. Takže neporadím, ale nevzdávej to!!!!!!

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.08.09 17:52

ahoj, já jsem z těch, kteří tě určitě chápou :wink:

ale podle toho co čtu to vypadá, že hl. roli v tomto kuse hrajou spermie :(
jak je na tom tvůj partner se zdravým životním stylem, co pohyb, strava, volné trenky, vitamíny, popř. nějaké urologické vyšetření, nemá ještě náhodou rezervy? kde by byla šance na zlepšení?

ad ICSI - ano, oni sice píchnou spermii do vejce, ale že se embryjo dále nevyvíjí, to není vina ICSI, ale u vás asi spermie …

ale máš si ještě zítra volat, ne? tak nevěš hlavu, a budu držet palečky, aby aspoň jedno embryjko zabojovalo!

kdyby náhodou nedejbože nebylo, tak by ti právě dr. měl říci, jak jste na tom a kam směřovat :wink: možná kdo ví, jestli by nedoporučil na další cyklus dárce spermií, což ale spousta chlapů nese těžce :( . No a mezitím než se rozhodnete pro nebo proti, bych se snažila přirozeně, pokud je u tebe vše OK, a zkusila pracovat na zlepšení spermiogramu,jestli je aspoň teoretická šance :wink: .

hlavu vzhůru, jednou se určitě dočkáme!

bubli
Kelišová 5545 příspěvků 04.08.09 18:36

Ywet, u nas je take problem ve spermiogramu (to same co vy). Pokud ale emryjka odpadaji uz po dvou dnech tak je to vetsinou kvalitou vajicek (tj. zensky faktor). Muzsky faktor se zacne projevovat az 4. den. Nam se vyvijelo 7 vajicek a 4. den 5 odpadlo. Presne ale nikdo neni schopny urcit proc.
Zkuste mozna minimalni stimulaci, nekomu se takhle podari vyprodukovat kvalitnejsi vajicka. Taky bych doporucila zmenu CAR. Kazdy CAR ma zabehnute urcite zpusoby a ne na kazdeho to pusobi stejne.
Souhlasim s tebou, ze je to nespravedlive, ale uz se s tim holt musime smirit.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.08.09 19:00

vím, že se říká, se, že od 3. či čtvrtého dne hrají prim spermie, ale kdo ví, jak to vlastně je, odkud to vlastně máme? :lol:

ywet a co tvá „vejce“, byli k nim někdy výhrady - problémy s dozráváním apod.?
předpokládám, že jsi měla 2× krátký protokol? možná, že nebyly úplně zralé, že byly vyhoněné moc rychle (jak dlouhý máš obvykle cyklus? pokud delší, tak by ti vejce mohly být lepší z dlouhého). Já jdu teď do dlouhého, tak jsem zvědavá, jak to bude dál.
Mě dávali poprvé blastocysty, embryjek nebylo hodně, ale i do mrazu zbylo.

adka007
Ukecaná baba ;) 2284 příspěvků 04.08.09 19:09

Vše už asi bylo řečeno přede mnou. Držím palce ať nakonec dopadnete jako my (viz metřík). měli jsme stejný problém jako vy.

yweta
Závislačka 4157 příspěvků 04.08.09 20:36

Oba dva pokusy byl krátky protokol…cyklus mám delší no spíš dlouhy a nepravidelný cca 35 dní…ale řekla bych,že jsem si ho rozházela psychikou…každý měsíc jsem totiž určitě těhotná…ale to zná asi víc holek tady…
Manžela se snažím nutit do vitamínu a všehomožného jak jen to jde…ale chlapi a jejich ego,jsou občas hrozná věc…
po výslecích spermiogramumi oznámil,že jsem si vzala a teď cituji chcípáka,tak že teď to mám i potvrzený…upřímně při každém dalším vyšetření jsem si říkala, jen ať najdou nějakou chybu spíš u mě než u něj…
Jaký je vlastně rozdíl mezi krátkým a dlouhým protokolem,teda krom času…injekce pro mě představují hrozný problém, ale znecitlivující mastí jsem se ho naučila aspoň částečně obejít…ale odběry sestřičkám nezavidím,žily schovaný a když už je najdou tak strachy prasknou… Ale říkám si,že pro miminko se to musí vydržet…včera mi psala spolužačka z VŠ že se jí narodila Anička a dneska volala bývalá kolegyn, že ráno v 9 porodila Taťánu…v tu chvíli jsem si chtěla jít dát panáka…
Uvidím, teda spíš uslyším co mi zítra v Gennetu řeknou…a dám vědět.
Děkuju za všechno.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.08.09 20:46

ywet - zkus se podívat na stránky nějakého caru, tam by měl být popsán krátký a dlouhý protokol, možná na str. www.reprofit.cz něco bude,
u krátkého si pícháš injekce ještě před MS (např. decapeptyl), který snižuje hladinu LH, a pak se stimuluje už klasicky gonalem či něčím jiným, a mělo by se snadněji dosahovat hyperstimulace :wink:

zítra přeji hodně štěstí a na vše se ptej! :D

Dulcinea
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 04.08.09 21:07

Ywet, přidám se i já se svou zkušeností.
Taky jsme měli naprosto zoufalý spg s tím, že můj muž dost kouří a rád se válí v horké vaně, má sedavé zaměstnání atd. atd. samá negativa pro zlepšení spg…
Doktor mi před rokem říkal, jestli nechcem zkusit dárce…:-(, to se mi nelíbilo, radši jsem to mužovi ani neříkala, vím že by z toho rád nebyl, bylo to při stimulaci na 2. IVF+ICSI, které nevyšlo. Zbyly nám 2 embrya a na KET jsem šla začátkem února (3,5 roku snažení), teď jsem ve 28+3tt :lol:
Taky mi ten doktor říkal, že právě špatné spermie jsou velmi častou příčinou toho, že se embrya přestanou vyvíjet po oplodnění a jsou častou příčinou potratů do 6.-7. tt.
Nejsem si jistá jestli na to má vliv délka protokolu, já měla u 1. IVF dlouhý a u 2. krátký.
Prostě ten úspěch je konenčným dílem náhody a souhry okolností.
Na Gennet jsi v:,–(ila dobře, i já mám to malý odsud :) .
Držím palce a přeju pevné nervy a hodně štěstí!
 Dul.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.08.09 21:19

zdravím dul, ty ses vrátila? :wink: a jaký jsi měla normálně cyklus ty - krátký nebo dlouhý?
já to beru laicky tak, že když máš normálně delší cyklus, tak vejce potřebuje normálně delší dobu, aby dozrálo a stejně to vidím i s protokolem, já mám delší cyklus, tak jsem zvědavá, jestli se má teorie potvrdí. Já to můžu poznat podle toho, kolik se nám oplodní vajec, protože předtím jsme neměli ICSI, tak nebylo poznat, kolik jej jich zralých, protože se nečistily a oplodnilo se jich celkem málo - 8 z 22, tudíž je podle dr. velká pravděpodobnost, že zralé nebyly.

Dulcinea
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 04.08.09 21:37

Boris, já jsem ani nikam neodešla, já jsem tu furt byla… :) .
Vím, Boris, že Ty máš na všechno svou teorii a je to dobře 8) , ale s těma protokolama mi to moc nesedí. Já jsem měla cyklus opravdu standartní 28 dní a 1. IVF jsem měla dlouhý protokol, který dr. zdůvodnila tím, že je u něj nižší riziko OHSS a že je ho lépe u 1. IVF dávat, protože je „bezpečnější“ pro prvoívéefačky. A taky mi tam našla nějakou cystu, která tam před tím nebyla a ani na ně netrpím, tak řekla, že je lepší, když je cysta, jít do dlouhého. :roll: .
Tak nevím, vyvozuju si z toho, že délka cyklu na to vliv nemá.
To ovšem neznamená, že Tvá teorie nezní špatně :! .
 Dul.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.08.09 21:44

tyjo - Dul - víš co je zajímavé, když jsem si přečetla neg. účinky decapeptylu, tak tam právě píšou, že je u kombinace triptorelinu s gonadotropiny je větší riziko OHSS a taky větší výskyt cyst :roll: (no Dul pro mě je důležité, že dr. postupuje tak, jak to sedí s mými závěry :lol: )
takže to vlastně odpovídá mému laickému názoru, že pro tebe byl lepší ten krátký :lol: , protože máš kratší cyklus ( což je podle mě do 30dní)

kopíruju z reprofitu :wink:
Stimulace dlouhým protokolem s GnRH analogy
Tato metoda je zlatý standart stimulace v programu mimotělního oplodnění, využívající kombinace dvou druhů léků. Na začátku stimulace je aplikován lék sloužící k utlumení funkce vaječníků a následně je přidán lék, který vaječníky stimuluje. Tato metoda vykazuje velmi dobrou úspěšnost se ziskem dostatečného počtu vajíček. Bývá častěji komplikována rozvojem ovariálního hyperstimulačního syndromu. Úspěšnost léčby okolo 40% těhotenství na embryotransfer (ET).

Stimulační protokol s antagonisty GnRH
Tento stimulační protokol je velmi komfortní, má nižší spotřebu stimulačních hormonů a léčba trvá kratší dobu než u protokolu dlouhého. Rovněž využívá kombinace dvou druhů léků. Zisk vajíček bývá dostatečný, může se projevit negativní vliv jednoho z léků na děložní sliznici. Úspěšnost léčby 35-40% těhotenství na ET.

Dulcinea
Ukecaná baba ;) 1591 příspěvků 04.08.09 22:01

No vidíš, Boris, hlavně, že ti to sedí :-).
Moc ti přeju, aby to tentokrát vyšlo! Drž se.
 Dul.

Boriska
Extra třída :D 12332 příspěvků 04.08.09 22:06

díky, uvidíme, řekl slepý :D , vy se s malým Neo taky držte :D

milinka
Kelišová 5128 příspěvků 05.08.09 07:52

ahoj holky, taky máme ten samý problém, SPG :roll: Jsem na tom stejně jako Ywet, manža to vzal tak, že je prostě neplodný a hotovo, prakticky skoro nechce sexík, páč je to přece stejně zbytečné když není chlap :roll: Nechal to všechno na CARU, že nám tam pomůžou, bohužel se ale nepovedlo.
Na jednu stranu se takhle lituje a na druhou stranu jsem trochu naštvaná, že pro zlepšení nic nedělá, kouření, stres, nadváha, vitamínky do něho také žádné nedostanu. Takže mi nezbývá nic jiného než doufat, že se to někdy povede…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 320 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Chášakdžího umučili a rozřezali. Proč se nikdo nebouří a Saúdy měříme jinak?

Před zraky celého světa se odehrává vyšetřování zmizení saúdskoarabského... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >