Reklama

2. kočár - DorJan cross nebo Deltim Voyager?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

janac
Závislačka 3138 příspěvků 24.05.09 15:47
2. kočár - DorJan cross nebo Deltim Voyager?

Ahoj, potřebuji koupit druhý kočár k našim. Musí to být 4kola, na váze nezáleží. Rozhoduji se mezi výše uvedenými . Poradí mi někdo?(nebo naopak, odradí mě někdo?) díky:)
 Jana

Jak maminky hodnotí DorJan Cross Country

Nejnovější recenze z kategorie Kočárky

Reklama

Reakce:

matesatko
Kecalka 253 příspěvků 24.05.09 16:22

Ahoj, DorJan Cross Country jsme kupovali v roce 2006, takže máme asi nějakou starší verzi než se prodávají teď. Byla jsem s ním spokojená, když se vozil zepředu. Když se vyndá taška tak je prostorný i pro větší miminko. Celkem dost jsme cestovali. Nevím kde vaši bydlí, ale já jsem s ním u rodičů zvládla i nezarostlé a aspoň trochu uježděné lesní cesty celkem bez problémů. Docela fajn byla odepínací část látky na boudičce. Malý ležel na břiše nebo na boku a koukal ven. Pokud jste zvyklí dítě v kočárku „houpat“ tak nám to moc nešlo, ty pružiny byly dost tuhé, ale v terénu byl faj.
Když se ale přehodí rukojeť a vezeš kočár zezadu, dost těžce se ovládá. Jednu dobu jsem musela přejít na čas z lehkých golfek, které mají otočná přední kolečka zpátky k tomuhle kočáru a dost jsem se zpotila než jsem si zase zvvykla.
Budu si muset zvykat znovu, protože se nám má narodit další mimčo a nový kočár se mi kupovat nechce.
Ten druhý kočárek neznám, takže bohužel nesrovnám :(
Ahoj M.

matesatko
Kecalka 253 příspěvků 24.05.09 16:24

Jo a všechno nejlepší k svátku :D :D :D

janac
Závislačka 3138 příspěvků 24.05.09 16:30
jeéé dik :)..no ja prave ho mam možnost koupit za uplnou pusu (ten dorjan). .a po detech..takze to bude asi stejny typ jako máš ty. Já mám prave tříkolku a babičky s ní mají problém. Proto chci nejaky „tank“ aby neremcaly.. [quote:77cd0eb­f71]Když se ale přehodí rukojeť a vezeš kočár zezadu

tím myslíš co? myslíš jako když je sportak otočený po směru jízdy??
díky moc , moc jsi mi pomohla už ted..

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 24.05.09 16:34

My měli taky DorJana Corss Country, kupovaný v září 2006 (takže opět starší varianta :wink: ) a já s ním teda moc spokojená nebyla :? Permanentně zatáčel doleva - nešlo to ničím upravit (přehození koleček, jiné nahuštění duší apod. :roll: ) a navíc na záručáku výslovně psali, že na zatáčení se reklamace nevztahuje :? (no my jsme stejně nakonec tu reklamační lhůtu prošvihli, takže nám stále parkuje v garáži…). Popraskala slída na boudičce, cca 2× mi za jízdy upadlo kolečko 8O (používala jsem jej 6 měsíců) a přestala fungovat zarážka zad na polohování :?
Co hodnotím pozitivně, tak jak už bylo zmíněno, tu odepínací látku na boudičce - Vojta rád ležel na bříšku a sledoval dění kolem. Kdyby měl ležet na zádech, tak bychom asi jezdili s muzikou :lol:
Kupovali jsme jej kvůli velkým kolečám, aby se s ním dalo jezdit do terénu - nakonec jsme s ním v terénu nebyli ani jednou - do lesa a na výlety jsme chodili zá:,–(ně s šátkem :wink:

S Deltimem nemám zkušenost, takže ten ponechám bez komentáře…

matesatko
Kecalka 253 příspěvků 24.05.09 17:01

Jo přesně tak, když je kočár po směru jízdy, prostě na dítě nevidíš, jako když vezeš golfky. Je taky pravda že ze začátku trošku zatáčel, ale buď jsem si zvykla, nebo se to časem upravilo, to už si nevybavuju, ale manžel taky foukal kola. Na boudě nám upad jeden šroubek, natrhla se pláštěnka a je tam takový návlek přes tašku (nevím jak to popsat) prostě je tam jedna část co má dva zipy a na nich vypadlo pár zubů, ale to mi připadalo jako drobné vady.
Ale jak říkáš, není to moderní tříkolka, je to spíš tank, ale myslím že takový trošku lepší tank.
Zvládla jsem ho složit a zdvihnout do kufru auta, takže nejtěžší taky úplně nebyl. K výtahu to máme 6 schodů a ty jsem celkem bez problému „seskákala a vyskákala“ Aspoň jsem měla trošku fyzičku :D

Leja
Stálice 58 příspěvků 24.05.09 17:20

ahojky, my se v roce 2006 rozhodovali zrovna mezi těmito dvěma kočáry :D
nakonec jsme vybrali DorJan, ale už bych si ho nekoupila. Jediná výhoda pro mě byla že byl prostorný. Dcera se nám vlezla do vložné tašky ještě v 5 měsících :lol:A taky že spodek boudy šel odepnout a malá na bříšku koukala ven, to se jí moc líbilo. Jak už se tady taky psalo- zatáčel nám pořád doprava, a to i při dohuštění, i přehození koleček, sporťák nepoužitelný po přehození rukojeti jsem zakopávala o brzdu a najíždět s ním třeba na obrubník, to byla dřina. Nakonec se nám rozviklala rukojeť a byli jsme rádi že jsme ho prodali.

janac
Závislačka 3138 příspěvků 24.05.09 19:15

Aha..no ,ze škodolibosti bych do nej sla..aby babky jeste rady jezdily s mou tříkolkou spolehlivou :D ale jak vidím tak by jim leda stál v chodbě další krám, co?no,uvidim.­.díky..ale to že se neda pouzit jako sportak me prijde dost nevyhoda..

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.05.09 09:53

ahoj, dorjan cross mame, kupovany r.2007 a jsme s nim naprosto spokojeni. Vozim v nem uz druhe ditko. Nezataci, je velice prostorny, na pruzinach - houpe, prehazovaci rukojet a spoustu „vychytavek“, ktere mnoho kocarku nema. Sice je to na ukor designu, ale to mi zas tak nevadi. V prirode i ve meste jsem s nim spokojena. Nekolik mych znamych ho ma take a co vim, tak si nenarikaji. :-)
(neprihlasena fle­ur)

janac
Závislačka 3138 příspěvků 25.05.09 13:09

Fleur : tak to vypada že asi zálež na „kusu“. Tak dobře. Kdybych se na něj šla podívat, na co se mám zaměřit? (je to jetý kočárek, údajně v dobrém stavu). Mám si nechat přehodit tu rukojeť, zjistit jestli (ne)zatáčí a co dál?.Díky

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 01.06.09 17:06

To NEzatáčení zjistíš nejlíp s nějakým „nákladem“ (dítětem, jiným nákladem odpovídající hmotnosti) tak, že jej odstrčíš a necháš jet po rovině. Nám teda takhle opisoval slušný oblouk :roll:
Pak se mrkni na slídu na boudičce (i když to není nejdůležitější) a zkus jej zabrzdit a trochu s ním zageglat, jestli se neodbrzdí nebo jinak nebude posouvat (já s tím mívala občas problém v MHD :? )

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >

KVÍZ: Vyznáte se ve zdravém stravování?

Češi stále tloustnou, a to i přesto, že je v obchodech dostatek zdravých... číst dále >