2-letá dcera se bojí zvuků

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Alena27
Kecalka 327 příspěvků 23.04.18 17:46
2-letá dcera se bojí zvuků

Dobrý den, mám doma dceru v květnu jí budou 2 roky. Prozatím bylo vše v pořádku, ale je to tak 14 dnů co se bojí všech zvuků, dostává až hysteráky, brečí, řve, ječí. Myslím tím zvuky jako strunová sekačka, vrtačka, motorka, čtyřkolka, motorová pila,… Bydlíme na vesnici a všechny tyhle zvuky jsou kolem nás. Je to normální v tomhle věku? Ale naopak když hraje hudba nebo má nějakou pohádku tak nemá problém si to dát na plné pecky že to řve až ven z domu a to ji nevadí.

Reklama

Reakce:

Ivana 85
Závislačka 2927 příspěvků 23.04.18 17:51

@Alena27 dcera v lete 2 a pul se najednou zacala bat vsech zvirat. V sobotu se nam doma ukazali mravenci, sedela na gauci a hystericky rvala.Dnes jsme sly po namesti a hysterak z holubu, v sobotu se div neprerazila kdyz sla po chodniku kocka…Taky to nechapu, doted ji zvirata nevadili. Takze myslim ze proste je to nejaky obdobi.

Soňa Zacharová
Závislačka 3291 příspěvků 23.04.18 18:17

@Alena27 Je to jen období dcera 2 roky a 3 měsíce to má teď taky cca 14dní že se bojí aut, tramvají, vrtaček, projížjících cyklistů, motorek atd

TinaAn
Zasloužilá kecalka 993 příspěvků 23.04.18 18:27

Syn bude mít 2 roky v červnu a to samé. Sekačka, vrtačka,..a letí domů (taky žijeme na vesnici). Sousedi zrovna rekonstruují barák, takže věčně řev a úprk domů. Doufám, že to časem přejde. Zatím vysvětlujeme, že to nic není, atd.

dedrichov
Závislačka 2621 příspěvků 23.04.18 18:47
@Ivana 85 píše:
@Alena27 dcera v lete 2 a pul se najednou zacala bat vsech zvirat. V sobotu se nam doma ukazali mravenci, sedela na gauci a hystericky rvala.Dnes jsme sly po namesti a hysterak z holubu, v sobotu se div neprerazila kdyz sla po chodniku kocka…Taky to nechapu, doted ji zvirata nevadili. Takze myslim ze proste je to nejaky obdobi.
:mrgreen: jo, naše se bála mravenců, žížaly, brouků, ale na velkého koně se normálně nechala vysadit :lol:
Syn se bál všeho: větráků v místnostech (i těch klapek, ventilaček), zapnutých stěračů, helmy na hlavě… raději nebudu ani vzpomínat, pořád řval

Kassor
Kecalka 267 příspěvků 23.04.18 19:14

@Alena27 je to uplne normalni. U nas to bylo to same a casem se to lepsi. Uz zvlada vysavace, sekacky, v dalce motorove pily, vrtacky v baraku ji jeste krapet rozhodi, ale uz nejeci… Bude to casem dobre :palec:

medunka23
Kelišová 6688 příspěvků 23.04.18 19:30

U nás to samé, dceři budou 2 v červenci a zacpava si uši pokaždé když něco slyší, což je pořád, opravují u nás ulici plus ještě barák. A začala mít hysterické scény ze psů, ale tam tedy jedni ‚pejskari‘ měli navolno psa a ten k ní přiběhl bafl do obličeje, ani jsem jí nestačila zvednout jaká to byla rychlost. Ale teď se začala bát i koní, ovcí a koz. Snad to přejde.
U starší v tomto období byl šílený řev když viděla hmyz.

Hobitka
Závislačka 2873 příspěvků 23.04.18 19:33

Moje deti nerady zvuky stale, skoro 6 a skoro 4. Nejmladsi 11m je zatim vsechno burt. Ale zlepsujici tendence tam jsou, ted uz nejecej, jen si zacpavaj usi. Pokud ovsem silene zvuky vyluzuji osobne, tak jim kupodivu nevadi :zed:.

semisova
Kecalka 469 příspěvků 23.04.18 20:12

Moje trileta se donedávna bála vysavace. A nedávno byla bouřka, která ji dříve nevadila a hrůza v očích a po každé ráně pláč a tendence schovat se pod peřinou. Ještě ji vadí (což je dost často v paneláku) když někdo někde vrtá nebo něco zatlouká. To je taky napnutá a trůní mi na klíně.

Chulimanga
Stálice 85 příspěvků 23.04.18 20:41

Má dcera měla taky takový období. Bála se mixeru, vysavače, motorky,… přešlo to samo, teď je nejvíc hlučná ona, na ten její piskalý hlásek je mixer krátkej :lol: a vloni měla hysteráky z každý včelky, mušky, mravenečka,… byla jsem zvědavá, co bude letos… a ono nic, byli jsme i na exkurzi ve včelíně :potlesk:… takže u nás jen, relativně krátké, období, které přešlo :dance:

Fíková
Kelišová 5221 příspěvků 23.04.18 21:51

Dcera, skoro 6 let, doteď nesnáší zvuk těch sušáků na ruce na WC.

niki V
Ukecaná baba ;) 1472 příspěvků 23.04.18 23:02

U nás to samé, v unoru mu byly dva, zacal se bat mixeru, vysoušeče rukou na wc(to vhytil malem psotnik)jinak mu to bylo fuk, nildy mu zvuky nevadily, je to obdobi podle me.

medunka23
Kelišová 6688 příspěvků 23.04.18 23:35

@Fíková nene, ja si říkala, že to moji 4 letou snad brzy přejde, moc jsi mě nepotesila

Fíková
Kelišová 5221 příspěvků 24.04.18 18:47
@medunka23 píše:
@Fíková nene, ja si říkala, že to moji 4 letou snad brzy přejde, moc jsi mě nepotesila

Moje máma je nesnáší dodnes a to je jí přes 60. :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Idioti, vydělávám více než vy a chlastám za vaše peníze! Bosák se opřel do kritiků

Jaromír Bosák je hvězda České televize a pravděpodobně nejoblíbenější... číst dále >

Andor Šándor: Erdogana nebrat, víc takových Kurzů, Macron ať zpytuje svědomí

Bývalý šéf Vojenské zpravodajské služby a generál v záloze Andor Šándor... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Po prvním porodu u mě propukla roztroušená skleróza i Crohnova choroba

Je mi třiačtyřicet let, mám dvě děti a po porodu dcery se u mě začaly... číst dále >

Reklama