Může 2letá čerstvou domácí syrovátku?

775
29.7.15 12:46

2-letá může čerstvou domácí syrovátku?

Ahojte, zajímal by mě váš názor na to jestli může moje 2letá dcerka syrovátku?? Vyrábím jednou týdně z 10L kravského mléka (z farmy) polotvrdé sýry. Samozřejmě z 10L mléka mi zbyde při sýření 8L syrovátky ze které následně vyrábím riccotu. Riccotu malá nechce, ale za to vyrobený sýr miluje… Dávám jí ho, smažím ho jako obalovaný i na topinky se krásně rozteče… Zajímá mě váš názor, jestli ho může? Dá se říct, že sní tak 3-4krát do týdne po 150g sýr. Dávám jí ho od 1,5r a až dnes jsem zabrousila na netu a čtu někde že syrovátku děti můžou, pak že ji zase nesmí… Ona vlastně syrovátku nepije, jen jí ty sýry, které se půl dne nechávají odkapávat od syrovátky…
Díky za názory :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

29.7.15 12:50
@M+M+S píše:
Ahojte, zajímal by mě váš názor na to jestli může moje 2letá dcerka syrovátku?? Vyrábím jednou týdně z 10L kravského mléka (z farmy) polotvrdé sýry. Samozřejmě z 10L mléka mi zbyde při sýření 8L syrovátky ze které následně vyrábím riccotu. Riccotu malá nechce, ale za to vyrobený sýr miluje… Dávám jí ho, smažím ho jako obalovaný i na topinky se krásně rozteče… Zajímá mě váš názor, jestli ho může? Dá se říct, že sní tak 3-4krát do týdne po 150g sýr. Dávám jí ho od 1,5r a až dnes jsem zabrousila na netu a čtu někde že syrovátku děti můžou, pak že ji zase nesmí… Ona vlastně syrovátku nepije, jen jí ty sýry, které se půl dne nechávají odkapávat od syrovátky…
Díky za názory :kytka:

obecně, do tří let by dítě nemělo tučné kravské mléko z důvodu tučnosti, aby to nežatěžovalo ledviny, ale zase vím já kolik je „jedu“ v kupovaných výrobcích, třeba dom. mléko nezahleňuje, kdežto kupované jo, takže babo raď. Pokud bych to řešila já, dávala bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
775
29.7.15 13:20
@mirecekblbecek píše:
obecně, do tří let by dítě nemělo tučné kravské mléko z důvodu tučnosti, aby to nežatěžovalo ledviny, ale zase vím já kolik je „jedu“ v kupovaných výrobcích, třeba dom. mléko nezahleňuje, kdežto kupované jo, takže babo raď. Pokud bych to řešila já, dávala bych.

mě ani nejde o tu tučnost mléka - mám vyzkoušeno, že malé to nic nedělá…ale co čtu, tak by to neměly děti do 3 let právě kvůli vysokému podílu bílkovin.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.7.15 13:57
@M+M+S píše:
mě ani nejde o tu tučnost mléka - mám vyzkoušeno, že malé to nic nedělá…ale co čtu, tak by to neměly děti do 3 let právě kvůli vysokému podílu bílkovin.

právě ta tučnost představuje hodně bílkovin. notmálně je to tak, že mimča nemůžou kravské mléko kvůli tučnosti, moje mamka byla na něm vychovaná, nic jiného nebylo, trochu ho zředili a bylo. takže bych to já osobně neřešila, když to nejí denně, tak v tom tak zásadní problém nevidím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama