Kdy jet s dvouletým dítětem na pohotovost?

Anonymní
17.1.19 19:45

2 lete dite - kdy na pohotovost?

Holky,

dopredu se omlouvam za moji nezkusenost. Mam doma nemocne dite, jsou ji cerstve 2 roky. Jeste nikdy nebyla nejak tezce nemocna a ja nemam zkusenosti, jak odhadnout, kdy to je na pohotovost ci ne.

Dcerka byla dnes cely den malatna, hodne spala a k veceru zacala stoupat teplota. Ted vyzvracela obed, ktery evidentne zustal lezet v zaludku nestraveny. Teplotu ma, jak vysokou nevim, protoze nas teplomer je digitalni a pokazde da jinou hodnotu. Ale rekla bych, ze se teploty zacinaji blizit 38.

Co horsi, cely den odmita pit tekutiny. Podarilo se mi pres den do ni dostat cca 100ml, tot vse.

Jsem z toho spatna. Nevim, zda mam podat nurofen a vyckat rana a jit k doktoru, nebo radsi jet na pohotovost. Prosim o radu od zkusenejsich.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Twixinka
17.1.19 19:48

Ja bych tedy jela hned na pohotovost! Jestlize zvraci a nepije,tak je velke riziko dehydratace!

• Nahlásit
  • Citovat
12101
17.1.19 19:50

Jed na pohotovost i kdyby nic, tak nebudes nervni. Vysetrit ji musi :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2494

A digitální máš do prdelky? Zkus jí nabídnout naředěný ovocný džus, to že nepije je problém. A jestli si nejsi jistá, tak si najdi na internetu telefon na dětskou pohotovost, mám bys měla a zavolej jim. Ono to spousta lidí neví, ale oni ti poradí i po telefonu a jsou úplně v pohodě. Jen bych si připravila info, kdy to začalo, jestli jste byli u doktorky, jak byla teplota..
A hlavně ať je brzy lépe :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
ShadowDancer

Taky bych jela. Takhle malé dítě když zvrací a nepije, to je fakt o průšvih. Jeďte. A ať je brzy malé líp. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
218

Zkusila bych Nurofenovy čípek, dávej oslazeny čaj chladný po lzickach.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6244

Vyhledej kontakt na nejbližší pohotovost, tam zavolej a domluv se. Ale myslím, že pojedete pro jistotu na kontrolu. Já bych jela.
Taky máme digitální teploměr a měří spolehlivě. Sežeň něco spolehlivého

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.19 19:51
@Twixinka píše:
Ja bych tedy jela hned na pohotovost! Jestlize zvraci a nepije,tak je velke riziko dehydratace!

a jak se to resi pak na pohotovosti, to ji daji tekutiny nitrozilne?

• Nahlásit
  • Citovat
461
17.1.19 19:51

Funkční teploměr je s malými dětmi základ .. :? Od teploty se dost odvíjí… Jestli ti malá zvrací, tak Nurofen sirup nemá moc smysl. Lepší by byly čípky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
757
17.1.19 19:52

Taky bych jela, stejně by jste byla celou noc na nervy. Blbý je, že zvrací a nepije. Nikdo vám tam hlavu neutrhne, jeďte, čím dříve dostane léky, tím dříve zaberou a bude holčičce líp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
@Anonymní píše:
a jak se to resi pak na pohotovosti, to ji daji tekutiny nitrozilne?

Ano, bude jí hned lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3762

Já bych asi vyčkala do rána. Dala bych Nurofen, třeba se jí uleví a napije se. Zkus jí dát napít v polospánku. Jestli pije z lahvičky, tak jí v noci občas nabídni. Pokud zvracela jen jednou a nezvrací opakovaně, neplašila bych.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15535
17.1.19 19:55

Dala bych nurofen a po lzickach tekutiny. A zatím čekala. Při zhoršení můžete jet v noci kdykoli nebo pak zítra k vašemu dr

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.1.19 19:56
@Sashie píše:
A digitální máš do prdelky? Zkus jí nabídnout naředěný ovocný džus, to že nepije je problém. A jestli si nejsi jistá, tak si najdi na internetu telefon na dětskou pohotovost, mám bys měla a zavolej jim. Ono to spousta lidí neví, ale oni ti poradí i po telefonu a jsou úplně v pohodě. Jen bych si připravila info, kdy to začalo, jestli jste byli u doktorky, jak byla teplota..
A hlavně ať je brzy lépe :hug:

digitalni do prdelky mam, ale ten ona uz od roku nahoru nesnese, brani se tomu, jako by slo o zivot a nechci ji zase rozrusit, aby nezvracela.

A protoze se brani tomu rektalnimu, koupila jsem takovy ten, co se priklada na na celo nebo do ouska. No a ten pokazde hlasi jinou teplotu a rozptyl je klidne stupen sem nebo tam. Namerila jsem vsechno mezi 37,1 do 38,5. Vyber si. Je to kram, musim poridit jiny.

Redeny ovocny dzus nabizim. Nechce. Cely den ji uplacim, prosim, nabizim, skemram. Vypila jenom 100ml.

• Nahlásit
  • Citovat
3762
17.1.19 19:56

No na naší pohotovosti po telefonu poradí, abychom přijeli. Řeknou někomu, ať nejezdí a ono se zrovna něco po… tak to pak bude na ně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama