Ve 2 letech dítě v noci nevydrží v posteli a přechází k rodičům

Anonymní
26.2.21 10:02

2 létě dítě v noci nevydrží v posteli a přechází k rodičům

Dobrý den,

chtěla bych poradit ohledně nočního spánku naší 2 lété dcerky. Má svůj vlastní pokojíček s velkou posteli, večer když jdeme uspavat, kolem 19:30, přečtěme pohádku, dáme pusu a odcházíme. V noci, ale několikrát přijde do naší ložnice a chce jít s námi zpět do pokojíčku a říká:,,Haji " abychom si s ní lehni do postýlky. Lehneme si, řekněme ji, jak ji máme rádi, ale že musíme všichni spinkat a odcházíme. Tohle se opakuje někdy i 2 hodiny, dokud prostě neodpadne. Nebreci nic, jenom si pro nás takhle chodí. Ráno vstává kolem 6:30, po obědě spí 1,5 hodiny.

Do ložnice ji spát k nám nechceme a s ní spát taky nechceme. Máme ještě 4 měsíční miminkp, které spí taky ve vlastním pokojíčku.

Nevíte, jak to odbourat? Trva už to týden a nevíme, jak dál
Děkuji moc za rady a zkušenosti:)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5115
26.2.21 10:07

Já bych ji uspala nebo vzala k sobě. Ať se nerozebere a hned usne. Dcera k nám chodí do postele jednou za čas. Třeba ve 3 ráno. A to ji je už skoro pět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
391
26.2.21 10:08

Bohuzel toto je caste, u nas to občas i kdyz mene dela i 4 lete dite, tak jednou za 3 tydny. Dvouleté temer kazdy den. Abychom se vyspali lepe, tak kdyz projde, proste polozime u nas do postele a spime. Radu nemam, snad jen ze do 15 s vami spat chtit nebude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24610
26.2.21 10:12

Děti takhle chodily od dvou a půl 4 a 3 roky skoro každou noc. :mrgreen:
Než se nechat budit x krát za noc, nechávali jsme je u sebe v posteli. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6398
26.2.21 10:13

Normální u dvouletého dítěte. Když vám to tak vyhovuje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19645
26.2.21 10:14
@Anonymní píše:
Dobrý den,

chtěla bych poradit ohledně nočního spánku naší 2 lété dcerky. Má svůj vlastní pokojíček s velkou posteli, večer když jdeme uspavat, kolem 19:30, přečtěme pohádku, dáme pusu a odcházíme. V noci, ale několikrát přijde do naší ložnice a chce jít s námi zpět do pokojíčku a říká:,,Haji " abychom si s ní lehni do postýlky. Lehneme si, řekněme ji, jak ji máme rádi, ale že musíme všichni spinkat a odcházíme. Tohle se opakuje někdy i 2 hodiny, dokud prostě neodpadne. Nebreci nic, jenom si pro nás takhle chodí. Ráno vstává kolem 6:30, po obědě spí 1,5 hodiny.

Do ložnice ji spát k nám nechceme a s ní spát taky nechceme. Máme ještě 4 měsíční miminkp, které spí taky ve vlastním pokojíčku.

Nevíte, jak to odbourat? Trva už to týden a nevíme, jak dál
Děkuji moc za rady a zkušenosti:)

než nechat dítko i 2 hod takto courat s tím, že se stejně nevyspíš, tak bych bez řečí vedle ní na 10 minut zalehla. myslím, že pokud to nebudete řešit a ona se úplně neprobudí, tak hned usne. za mě jednodušší než dvě hodiny courat sem tam a o půlnoci něco vysvětlovat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
929
26.2.21 10:15

Dejte si hadr na hlavu. Je to dvouleté dítě. Co jste si mysleli, ze ji bude vyhovovat studeny odchov? Každý jsme jiný, ona asi citlivější a potřebuje vás. Divím se, ze vás to s manželem překvapuje. Namísto, abyste dítě pochopila a vyhověla ji, se ptáte na emiminu na tak samozřejmou věc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5115
26.2.21 10:16

Já bych třeba čtyřmesiční nedala samotné do pokojíku…bala bych se.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
894
26.2.21 10:17

Mě tedy přijde společné spaní úplně přirozené, neumím si představit dát malé miminko do samostatného pokoje. Máme to prostě zakódováno, vždyť většina historie lidstva spaní o samotě znamenalo nebezpečí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
998
26.2.21 10:18

Proč musí tak malé děti spát samy? Co kdyby se jim v noci něco nedejbože přihodilo, jak to zjistíte? Navíc očividně dcerce v noci chybíte… Já bych taky nechtěla spát sama v pokoji, a to jsem dospělá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2982
26.2.21 10:27

Jojo, dcera takhle chodila několik týdnů, nechala jsem ji u nás. Je to malý dítě, prostě nechce spát sama, no :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4197
26.2.21 10:27

@spiritt tak tohle je zase trosku přehnané, ne? Syna jsme taky dávali ve dvou letech do pokojicku a uvítal to s nadšením, spi tam celou noc. Když jsme byli spolu, rušili jsme se. ALE když v noci přijde a chce být s nama, tak s námi proste je, ale to je tak jednou za 2 měsíce… když má manžel třeba noční a lakam ho, ať spi se mnou, tak nechce… má rad svůj klídek, bude mít v červnu tři a máme ještě tři měsíčního, který je s námi v ložnici…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5952
26.2.21 10:32

Normální dvouleté dítě, ví co je přirozené narozdíl od rodičů..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48969
26.2.21 10:41

Normální u dvouletého dítěte. Nechce být odstrčené. A dát nimino samotné do pokojíku mi přijde už úplně mimo.
Hlavně, že rodiče mohou spát spolu. Víš o tom, že pro člověka něj přirozené být ve smečce? Tobě se taky asi líp spí s manželem než samostatně. Tak proč nutíš spát své děti samostatně? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
293
26.2.21 10:43

Dcera začala spát ve vlastním pokoji někdy okolo dvou a čtvrt a taky samozřejmě občas přišla za námi - a chodí pořad, jsou ji 4. Bud si ji vezmem k sobě nebo si jde někdo z nás k ni lehnout dokud neusne, samotnou bych ji v noci nechtěla nechat, když už je vzhuru a chce rodiče. Nevíš co se ji honí v hlavě, chce se cítit v bezpečí. Netrapila bych zbytečně všechny zúčastněné a vyšla vstříc holcicce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat