2 letý syn má na pokožce hlavy šupiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
libertado
Povídálka 41 příspěvků 28.06.19 06:57
2 letý syn má na pokožce hlavy šupiny

Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat na radu. Můj syn má poslední dobou na pokožce hlavy šupiny, hodně si to chudák drbe. Poradíte mi co by mohlo na to pomoci? Nějaký olejíček či šampon? Vím, že pro miminka nějaké olejíčky pro tento účel jsou, ale pro dvouleté dítě? Používám jako šampon dětskou niveu, měla bych ji změnit?
Zkoušela jsem i možnost jestli náhodou nechytl někde vši, ale nic jsem nenašla. Myslím, že ho svědí ta pokožka.
Díky předem za rady.

Reakce:
Ravedd
Zasloužilá kecalka 866 příspěvků 28.06.19 07:16
@libertado píše:
Ahoj maminky,
chtěla bych se zeptat na radu. Můj syn má poslední dobou na pokožce hlavy šupiny, hodně si to chudák drbe. Poradíte mi co by mohlo na to pomoci? Nějaký olejíček či šampon? Vím, že pro miminka nějaké olejíčky pro tento účel jsou, ale pro dvouleté dítě? Používám jako šampon dětskou niveu, měla bych ji změnit?
Zkoušela jsem i možnost jestli náhodou nechytl někde vši, ale nic jsem nenašla. Myslím, že ho svědí ta pokožka.
Díky předem za rady.

To vypadá na seboreu :think: ale 100% těžko říct :nevim: mě na to v lékárně dali přípravek co se namaze na nějakou dobu na hlavu a pak při koupání se vymyje. Musela jsem opakovat 3× ale musím zaklepat od ty doby máme klid

A edit da se použít i olejicek a pak prý vycesat vsivackem ale záleží jak bude tak velký dítě spolupracovat, u mě tohle bylo nepoužitelný dcera má vlasy samý prstýnek a kdybych na ní vzala vsivacek tak se zblazni

Aduš8
Kelišová 5240 příspěvků 28.06.19 07:41

Nivea je všeobecně dost parfemovaná, zkusila bych změnit šampon a poradit se buď v lékárně a nebo u kožního. Určitě neuškodí po mytí oplach vody s pár kapkami octa, neoplachovat. Zneutralizuje to tu chemii. Každopádně, předtím vlasy od šamponu pořádně opláchnout.

Kukacka123
Závislačka 3765 příspěvků 28.06.19 07:55

Pokud je to seborea, moc doporucuju sampon Tonik od Nobilis Tilia. Neni potreba nic mazat, mastit, slozite drbat a vycesavat. Nasi male se to objevilo kolem 10. mesice na hlavicce - oranzova krusta, supinky… do te doby nic. A tenhle sampon je naprosto uzasnej, uz nema nic. Sice stoji kolem 320,–, ale je to parada a neubylo nam skoro nic a mame ho asi ctvrt roku :palec: a navic je prirodni :) jo a nedelam reklamu, poradila mi to maminka na FB v jedne skupince :mrgreen:

https://www.folly.cz/…onik-200-ml/?…

nozu
Extra třída :D 12593 příspěvků 28.06.19 07:57

Syn to má v hlavě ještě v 8 letech. Používáme na střídačku různé šampony z lékárny, aktuálně Eucerin na mastné lupy a vypadá to, že docela zabírá. Otázka je, jestli je to vhodné pro dvouletaka. Jinak Weleda dělá dětský šampon s ovšem, ten by mohl být fajn. Přípravků je hodně. Musíš otestovat, co bude zabírat zrovna u vás.

Kukacka123
Závislačka 3765 příspěvků 28.06.19 07:59
@Kukacka123 píše:
Pokud je to seborea, moc doporucuju sampon Tonik od Nobilis Tilia. Neni potreba nic mazat, mastit, slozite drbat a vycesavat. Nasi male se to objevilo kolem 10. mesice na hlavicce - oranzova krusta, supinky… do te doby nic. A tenhle sampon je naprosto uzasnej, uz nema nic. Sice stoji kolem 320,–, ale je to parada a neubylo nam skoro nic a mame ho asi ctvrt roku :palec: a navic je prirodni :) jo a nedelam reklamu, poradila mi to maminka na FB v jedne skupince :mrgreen:https://www.folly.cz/…onik-200-ml/?…

Doporucuju ho teda i normalne. Ma v sobe zinek a pokozku hlavicky fakt ozdravil a to tam mela i takove mastne lupy :nevim: za me jednicka a taky jsme zkouseli kde co :nevim:

Froseth
Kecalka 481 příspěvků 28.06.19 08:09

Nemusí to být seborea ani žádný takový problém, možná má jen vysušenou pokožku z toho šamponu. Ono upřímně Nivea je nic moc, než mu začneš na hlavu patlat různé přípravky, tak zkus prostě nešamponovat. Mám stejně starého syna a vlasy mu umývám jen vodou, sem tam domácím mýdlem s kozím mlékem. Pokud ale nutně potřebujete umývat hlavu šamponem, tak zkuste něco přírodního, třeba výše zmíněnou Nobilis Tilia.

Pocahonta
Zasloužilá kecalka 516 příspěvků 28.06.19 10:44

Dcera 4,5 roku má na temeni též šupinky, šampón na ní od narození skoro vůbec nepoužívám… Doktorka říkala, že v lékárně by mi měli doporučit nějaký šampón, který to odstraní i bez vyčesávání (má delší vlasy). Pokud má tvůj synátor krátké vlasy, tak by měl stačit salicylový olej a vyčesat…

lebonkaa
Povídálka 19 příspěvků 28.06.19 11:37

Dojdete si do lékárny pro salicylovy olej.

Uživatel je onlineBubla Bůčková
Kelišová 7171 příspěvků 28.06.19 11:40
@libertado píše:
Ahoj maminky,
Díky předem za rady.

Uriage na seboreu, mají v lékárně.

Váš příspěvek
Reklama