2 letý syn přestal zvedat nohy v leže na zádech

2
27.5.20 07:23

2 letý syn přestal zvedat nohy v leže na zádech

Nemá prosím někdo stejnou zkušenost? Syn necelé 2 roky jednoho dne přestal zvedat nohy když leží na zádech. Zjistila jsem to u prebalovani když mi z ničeho nic hrozne brecel, přišlo to opravdu z minuty na minutu. Predtim vždy v pohodě a od jednoho okamžiku si na nohy skoro nenechá sáhnout. Když mu je chci zvednout, hned se stočí na bok ( vždy na pravý). Když ho v leze oblekam, musím vždy rukama podebrat a prizvednou zadeček abych mu oblečení natahla. Když leží tak si občas sám jednu nebo druhou nohu zvedne, ale obě najednou ne. Detska lékařka netuší, v nemocnici si také nevědí rady, na neurologii též zatím nic nezjistili. V jiných polohách a ve stoje problém není, je divoký, běhá, skáče sedá si i tancuje bez problému. Na bolest si jinak nestezuje.
Nemá prosím někdo podobnou zkušenost? uz jsem opravdu zoufalá když nevim z čím to je. Děkuji mnohokrát

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1839
27.5.20 07:56

Tak to nevím, dvouleté dítě jsem v leže nikdy neoblékala, ani nepřebalovala. To se už od 10 měsíců žádné z mých dětí nenechalo do polohy v leže dát. Nemůže mu prostě jen vadit ta poloha v leže?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9810
27.5.20 08:05
@Adelka951 píše:
Tak to nevím, dvouleté dítě jsem v leže nikdy neoblékala, ani nepřebalovala. To se už od 10 měsíců žádné z mých dětí nenechalo do polohy v leže dát. Nemůže mu prostě jen vadit ta poloha v leže?

To mě taky napadlo. Zejména když se ve všech ostatních situacích dítě chová naprosto normálně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
27.5.20 08:30
@Adelka951 píše:

A jak se tedy 10M dítě prebaluje? V leže je to snad normální?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1839
27.5.20 08:34

Terka14 Ve stoje. Postaví se k něčemu a pak mu to už snadno nasadíš. Nebo potom existují i natahovací plenky, kdy si ho posadíš na klín a oblékneš jako kalhoty.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
27.5.20 08:55

@Adelka951 mám tři děti a nikdy jsem ve stoje nepřebalovala :mrgreen: ještě větší dítě chápu, ale 10 M mimčo? Vždyť neumí ani pořádně stát :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2
27.5.20 08:57

Taky jsem si říkala ze by mu mohli vadit jen ležet a pocit ze se nemůže hnout když chytim nohy, ale prijde mi divne že by to přišlo tak náhle. Ráno nic a odpoledne už scéna. Zkouším s nim ten samí pohyb i v rámci hry a nekdy mu ti vadí a někdy když je myšlenkami opravdu jinde to mu to nevadí :woman_shrugging_tone2:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
27.5.20 09:00
@Terka14 píše:
A jak se tedy 10M dítě prebaluje? V leže je to snad normální?

Já nad tím taky přemýšlím :think: jakože obléknout nebo nasadit čistou plenku si ještě představit dovedu. Ale přebalovat pokaděný mimino ve stoje, tam už moje představivost nedosáhne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
27.5.20 09:04
@Vivien23 píše:
Taky jsem si říkala ze by mu mohli vadit jen ležet a pocit ze se nemůže hnout když chytim nohy, ale prijde mi divne že by to přišlo tak náhle. Ráno nic a odpoledne už scéna. Zkouším s nim ten samí pohyb i v rámci hry a nekdy mu ti vadí a někdy když je myšlenkami opravdu jinde to mu to nevadí :woman_shrugging_tone2:

No může to být tím, moje dvouletá poslední dobou má taky občas hysteraky, když jí dávám plenku. Dávám už jen na spaní, jinak chodí na nocnik/záchod a před spaním samozřejmě potřebuje stokrát čůrat, aby nemusela do postele, takže se s ní někdy trochu peru :lol: tak třeba je to u toho tvyho malyho taky nějaká forma odboje, když zdravotně je nejspíš vše v pořádku :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1839
27.5.20 09:07
@Jitul.kaaa9 píše:
Já nad tím taky přemýšlím :think: jakože obléknout nebo nasadit čistou plenku si ještě představit dovedu. Ale přebalovat pokaděný mimino ve stoje, tam už moje představivost nedosáhne :lol:

Tak pokaděne miminko prece oplachnu v umyvadle nebo pokud uz stoji, postavim do vany a osprchnu. Vlhcene ubrousky mi deti nesnesly, po nich se opruzovaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3169
27.5.20 09:13
@Adelka951 píše:
Tak pokaděne miminko prece oplachnu v umyvadle nebo pokud uz stoji, postavim do vany a osprchnu. Vlhcene ubrousky mi deti nesnesly, po nich se opruzovaly.

Já vlhčené ubrousky taky nepoužívám, ale přebalování takhle malého dítěte jinak než v leže mi prostě přijde jako sci fi. Ale když ti to vyhovovalo, tak proč ne 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3845
27.5.20 09:24

Taky myslím, ze to.muze byt tou polohou v leže. Všechny naše 3 děti od doby, co stojí, tak zásadně nešlo prebalit ani obléct v leže.. vždy jedině ve stoje, často za pochodu. V 10 měsících ti starší už chodili, mimino má 9 měsíců a kolem nábytku frčí jak profik, stojí bez opory a učí se postavit v prostoru, dost možná bude za ten měsíc chodit taky. Nechápu, proč dvouleté dítě oblikaš, ještě ke všemu v leže. Zkus to v sedě nebo ve stoje a je po problému. Pokid jsou všechny vyšetření v pořádku, může být problém fakt v tomto. Zkus si s ním hrát tak, aby ty nohy v leže zvedl, ale jako ze nenápadné, aby o tom nevěděl a nemohl tak dělat blbiny. A uvidíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama