2 měsíce těhotenství bez ultrazvuku - standard?

47
31.1.21 21:15

2 měsíce těhotenství bez ultrazvuku?

Ahoj,
měla jsem poslední ultrazvuk v 11 týdnu těhu, při další návštěvě v 16 týdnu mi gynekolog ultrazvuk nedělal a na další prohlídku jdu až v 20 týdnu.
Takže mimčo nikdo cca 2 měsíce neviděl. Je tohle běžné? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2253
31.1.21 21:17

Ano.
V těhotenství se mají bežně dělat 3utz plus jeden na potvrzení těhotenství.
Všechny ostatní jsou navíc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
997
31.1.21 21:22
@courtneyy píše:
Ahoj,
měla jsem poslední ultrazvuk v 11 týdnu těhu, při další návštěvě v 16 týdnu mi gynekolog ultrazvuk nedělal a na další prohlídku jdu až v 20 týdnu.
Takže mimčo nikdo cca 2 měsíce neviděl. Je tohle běžné? :nevim:

Mne mimca ukaze na utz kazdou poradnu (chodim 1× za 3-4 tydny) a videla jsem je i vickrat v prenatalnim centru (mela jsem komplikace).
Nicmene tohle je uplne v poradku, jakoze kdyby se to melo brat uplne, tak na vic ani nemate narok a mela byste si ostatni utz platit. To uz pak zalezi na lekari jak moc je/neni ochotny.
Ale jinak se dela jen utz na potvrzeni tehotenstvi a pak dalsi tri. Tot vse.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2824
31.1.21 21:43

@courtneyy ano, je to běžné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
715
31.1.21 22:00

Mě sice utz dělají každou kontrolu, ale není to pravidlem. Nárok máte snad 3×.
V zahraničí je to také běžná praxe, mají jen ty velké screeningy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
774
31.1.21 22:01
@courtneyy píše:
Ahoj,
Takže mimčo nikdo cca 2 měsíce neviděl. Je tohle běžné? :nevim:

Já jsem byla na ultrazvuku v 8 týdnu, potom ve 12 týdnu na screeningu a jdu až v březnu, kdy budu ve 20 týdnu, takže si myslím že je to běžné. Podle mě je to i lepší než lítat tam každých 14 dní, teda aspoň pro mě, protože mi bylo špatně a ještě teď mi není nejlíp a jezdit pořád k dr. by pro mě bylo náročné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1143
31.1.21 22:30

@courtneyy já byla na ultrazvuku v půli prosince a další mám v půlce února. Mezitím jsem byla jednou na gyndě a mimčo jen poslouchal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
250
31.1.21 22:46

@courtneyy
Ahoj, čekám dvojčata, první utz na potvrzení těhu v 8tt, pak 1. screening 13tt, 2. screening 21tt a teď budu mít 3.screening v 31tt. A to by měl být u doktora poslední utz, takže je to tak asi všude, pokud nemáš žádný problém. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1894
1.2.21 08:35

Mě teda dělají ultrazvuk každou kontrolu, kontroluji placentu, kontroluji prcka zda má srdeční akci, měří jestli odpovídá týdnu… Jsem 20tt a na každé kontrole mi ho dělají…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1455
1.2.21 08:39

Dr mne dělá ultrazvuk pokaždé. Rychlovka, koukne, změří a hotovo. Ale nedělá vnitřní vyšetření pokaždé, za coz jsem ráda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1679
1.2.21 08:40

Ahojky😊mě Teda moje dr dělá ULT každou návštěvu 👀kouká na prcka zda je vše ok pustí mi srdíčko vytiskne foto a pelasime domu 🙂

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
1.2.21 08:47
@epsice píše:
Dr mne dělá ultrazvuk pokaždé. Rychlovka, koukne, změří a hotovo. Ale nedělá vnitřní vyšetření pokaždé, za coz jsem ráda.

Já zase oceňuju spíš kontrolu uzavření čípku než zbytečný ultrazvuk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2253
1.2.21 08:52

@Janli a k čemu je kontrola čípku, když to vypovídá jen o jeho stavu v tu chvíli a hodinu po vyšetření může být nález úplně jiný?
Navíc je tam velké riziko podráždění a zavlečení infekce…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2454
1.2.21 08:56

Můj gynekolog dělá jen 3 UTZ za těhotenství. Je možné si připlatit balíček za 500kč a tím pádem mi dělá UTZ při každé těhu poradně a vždycky dostanu i obrázky :-) Zkus se zeptat, jestli něco podobného taky nenabízí :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20773
1.2.21 09:03
@Rive píše:
@Janli a k čemu je kontrola čípku, když to vypovídá jen o jeho stavu v tu chvíli a hodinu po vyšetření může být nález úplně jiný?
Navíc je tam velké riziko podráždění a zavlečení infekce…

Tak pokud ti gynekolog v 28tt nezjistí, že se otevíráš a nezahájí adekvátní léčbu a ty pak zbytečně předčasně porodíš, tak je na jeho straně něco hodně špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat