2měsíční dítě krev v pupíku

1644
20.11.15 15:35

2 mesicni dite krev v pupiku

Prosím o radu. Mala ma 2 měsíce a 5 dni a stále nemá zahojeny pupik. Porad čistíme a ted při přebalovani mela i zaschlou krev. Co mám delat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Run
20682
20.11.15 15:37

Řešit s doktorkou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Run
20682
20.11.15 15:38

Mála to měla taky, ale ne teda dva měsíce. Doktorka to vyčistila, prohlídl a řekla, že to nic není. U Vás nevím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
20.11.15 15:44

Nám doktorka řekla ze to nic není ale me se to nezdá aby se hojil tak dlouho. A ke všemu dneska krev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
20.11.15 15:48

No tak to rozhodně není v pořádku. Buď se vydej za jinou doktorkou nebo dokonce do nemocnice. Jedna věc je, že se pupík po dvou měsících třeba ještě stoprocentně nezahojil, ale krvácet rozhodně nesmí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
20.11.15 16:34

Dceři se pupík zahojil až ve 3 měsících. Občas se tam ta krev taky objevila, ale nebylo to nijak moc. Dr. pupík vždy vyčistila a zkontrolovala, jestli se nedělá zánět. Některým dětem s to hojí prostě hůř. Pokud to nekrvácí hodně nebo se nedělá zánět, tak opatrně čisti, ono se to zahojí. Jinak upaluj do nemocnice, aby se na to koukli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
20.11.15 16:35

Moje dcerka to mela taky. Doktorka ji pupik pokazde vydesinfikovala a natrela, takovou zelenou vodou, to nevim jak se jmenuje.Take mi rekla, ze se to muze stat. Myslim ze to mela taky jeste kolem druheho mesice. Pokazde jsem ji ho cistila. A pak uz to preslo a byl klid. Dotorka mi k tomu neco rikala, ale to se mi uz z hlavy vytratilo :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
20.11.15 16:39

@Atra jojo, tou zelenou vodou nám to taky natírala. A říkala ať ten den nekoupeme, nebo ji pupík na koupání pořádně zalepíme, aby se to hned nespláchlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
20.11.15 16:54

Holky moc dekuji jste zlate. Pro klid duse jsme volali na detskou pohotovost a dr me uklidnila. Kdyby se objevilo zarudnuti briska okamzite do nemocnice jinak v pondeli k nasi dr na zkouknuti pupiku.
Hrozne jsem se polekala. Mam jeste dva kluky ale ti meli pupiky do dvou tydnu zahojene.
Jeste jednou Vam MOC DEKUJI :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
20.11.15 17:01

Musí se to pořádně čistit a hlídat kvůli infekci, aby se tam neudělal zánět. Jinak by to mělo být v pohodě. Nesmí to krvácet moc, nějaká ta malá kapička se občas ukázat může. Některé děti se prostě hojí dlouho. Hlavně se tím nestresuj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1644
20.11.15 17:45

@zuza23 dekuji moc :hug: mam 60% lih tak snad to pomuze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
20.11.15 17:50

@mayecka ten je na to nejlepší. Ani nevím čím jiným se to dá ještě čistit :D Uvidíš že se to za pár dní začne lepšít ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
20.11.15 19:50

@zuza23
Mám pocit že je to něco jako „tekutá náplast“ Docela šikovná věc:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
207
20.11.15 19:53

@mayecka
Neboj, to bude dobré. Lihem jsem také čistila. První dcerka měla pupík také krásný, během pár dnů byl v pohodě. A teď druhá tohle, taky mě to překvapilo. První dcerce odstranili pupík v porodnici a u druhé nás pustili domu s pupíkem. To se čekalo až odpadne sám. Tak si říkám, jestli to nemohlo být třeba tím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.11.15 20:51

Dobrý večer, taky nám celkem dlouho krvácel pupíček. Až nám na pohotovosti poradili nastříkat na sterilní čtverce mateřské mléko a přelepit a vyměnit až při dalším přebalovaní. Do druhého dne jsme měli pupík zahojený. Přeju ať se vám pupík brzo zahojí :) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama