2 měsíční mimi se nemůže vykakat

Anonymní
16.7.21 10:50

2 měsíční mimi se nemůže vykakat

Ahojky, 2 měsíční syn nemůže sám kakat musím mu pomoct rourkou… Jsme asi měsíc na beba comfort a předtím si kakal sám, teď poslední týden nemůže vůbec kakat… Strašně tlačí puci se… Tak mu pomůžu a aj tak těžce tlačí stolici má tužší… Dáváme kapky espumisan a týden laktobacilky biogai… Můžete mi prosím poradit jak mu pomoct a co na tuhou stolici… Dávám mu i mezi jídlem prevarenou kojeneckou vodu na stridacku s hermankovym čajem

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
901
16.7.21 11:18

Zkus bezplenkovku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 11:26
@Dobrej_tym píše:
Zkus bezplenkovku.

Coto prosím je? Slyším poprvé :)

• Citovat
  • Nahlásit
1726
16.7.21 11:31

Pozor na espumisan, může způsobovat právě tužší stolice a dětem se hůř kadí.
Takže zkuste třeba vysadit espumisan a místo něj dát nějakou náhradu na prdíky a uvidíte. Pokud by se to nezlepšilo, asi bych přešla na jiné mléko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
901
16.7.21 11:45
@Anonymní píše:
Coto prosím je? Slyším poprvé :)

Vybalit z pleny a do klubicka nad umyvadlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
351
16.7.21 12:08

Proč vodu a čaj? Um stačí ne? Já se mu nedivím, že špatně kaká, musí mít v bříšku úplný guláš.
Bez těch doplňků by to nebylo lepší? Mě naopak prcek kakal strašně často, i 7× denně, po probiotikách. Po Babycalmu se zase hrozně kroutil. Tak jsem vše vysadila a byl klid. Je pravda, že je plně kojen. Nevím jak je to v případě UM, zda i ty obsahují probiotika a třeba pak není potřeba dávat další.
A bezplenkovka je spása, dáváme ho nad nočníček a hned se krásně vykadí. Vůbec ho nebolí bříško. Je to sice náročnější pro rodicě, ale miminku to pomůže. I když náročnější… tak se nepokaká do plenky, není třeba mu mýt zadeček, takže je to vlastně jednodušší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1726
16.7.21 13:19

Jo a čaje a voda tak malému miminu vůbec nepatří. Nevím kdo vám to poradil, ale okamžitě přestaňte.
Neudělá to nic, jenom to dítěti zaplácne žaludek, projde to dál a dítě si z toho absolutně nic nevezme. Jenom se kvůli tomu méně nají. Před tímhle mě varovala i doktorka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
365
16.7.21 14:20

Ahojky zkus dát espumisanu jen 5 kapek denne. Nám to pomohlo bylo to lepší když jsem dávala min. Rourku jsem nepoužívala ale když jsem viděla že tlačí tak jsem ji změřila teplotku normálně teplomerem a většinou si ulevila. Pripadne masáž bříška olejickem pomáhá. Nebo nahrati bříška teplym hadříkem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 15:12
@nikive píše:
Proč vodu a čaj? Um stačí ne? Já se mu nedivím, že špatně kaká, musí mít v bříšku úplný guláš.
Bez těch doplňků by to nebylo lepší? Mě naopak prcek kakal strašně často, i 7× denně, po probiotikách. Po Babycalmu se zase hrozně kroutil. Tak jsem vše vysadila a byl klid. Je pravda, že je plně kojen. Nevím jak je to v případě UM, zda i ty obsahují probiotika a třeba pak není potřeba dávat další.
A bezplenkovka je spása, dáváme ho nad nočníček a hned se krásně vykadí. Vůbec ho nebolí bříško. Je to sice náročnější pro rodicě, ale miminku to pomůže. I když náročnější… tak se nepokaká do plenky, není třeba mu mýt zadeček, takže je to vlastně jednodušší.

Doktor nám řekl že vodu dávat při těchto vedrech aby nebyl zdehydratovany… A čaj máme na prdiky přej hermankovy pomáhá.. Po fenyklovym měl ještě horší…
Takže radite vysadit espumisan a dávat jen tu biogai?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 15:15
@LilyJane píše:
Jo a čaje a voda tak malému miminu vůbec nepatří. Nevím kdo vám to poradil, ale okamžitě přestaňte.
Neudělá to nic, jenom to dítěti zaplácne žaludek, projde to dál a dítě si z toho absolutně nic nevezme. Jenom se kvůli tomu méně nají. Před tímhle mě varovala i doktorka.

Nám to pravé poradil doktor… Že při těchto vedrech dávat aj vodu aspoň 50ml denně…on mi nevydržel totiž při UM 3 hodiny rozestupy tak řekl že nabízet mezi krmením vodu… Aby se mu zaplnilo bříško… Um pije za den 700 ml +- plus ta voda a cajik…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 15:16
@LilyJane píše:
Pozor na espumisan, může způsobovat právě tužší stolice a dětem se hůř kadí.
Takže zkuste třeba vysadit espumisan a místo něj dát nějakou náhradu na prdíky a uvidíte. Pokud by se to nezlepšilo, asi bych přešla na jiné mléko.

Dobře zkusím vysadit na pár dní uvidíme děkuji za radu… Dávali jsme babycalm ale ten přestal nějak fungovat tak proto espumisan…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 15:18
@Dobrej_tym píše:
Vybalit z pleny a do klubicka nad umyvadlo.

Dobře děkuji, takže ják uvidím že se puci tlačí tak mám to vyzkoušet ano?

• Citovat
  • Nahlásit
1726
16.7.21 15:20
@Anonymní píše:
Nám to pravé poradil doktor… Že při těchto vedrech dávat aj vodu aspoň 50ml denně…on mi nevydržel totiž při UM 3 hodiny rozestupy tak řekl že nabízet mezi krmením vodu… Aby se mu zaplnilo bříško… Um pije za den 700 ml +- plus ta voda a cajik…

Jenom pro zajímavost, není pan doktor ze starší generace? Ty to totiž navrhují, protože staré UM bylo k prdu. Já první dítě taky krmila UM a nikdy jsem mu vodu ani čaje nedávala a žije. A to přesto že se narodil v červnu do příšerných veder. Prostě jsem s ním chodila ven jenom brzo ráno a večer, kdy už byl chládek.
Jinak mi syn taky nevydržel mezi dávkama 3 hodiny. Když měl růstový spurt, tak dostával i co hodinu a půl. To byl minimální rozestup, který jsem se snažila dodržet a nikdy z toho neměl bolení břicha.
Opravdu bych tady zvážila to mlíko, jestli třeba ty problémy nemá z něj. Zkuste vysadit ten espumisan, jak jsem psala a uvidíte, jestli bude nějaká změna. Jestli se nic nezmění, tak bych přešla na jinou značku mlíka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.7.21 15:28
@LilyJane píše:
Jenom pro zajímavost, není pan doktor ze starší generace? Ty to totiž navrhují, protože staré UM bylo k prdu. Já první dítě taky krmila UM a nikdy jsem mu vodu ani čaje nedávala a žije. A to přesto že se narodil v červnu do příšerných veder. Prostě jsem s ním chodila ven jenom brzo ráno a večer, kdy už byl chládek.
Jinak mi syn taky nevydržel mezi dávkama 3 hodiny. Když měl růstový spurt, tak dostával i co hodinu a půl. To byl minimální rozestup, který jsem se snažila dodržet a nikdy z toho neměl bolení břicha.
Opravdu bych tady zvážila to mlíko, jestli třeba ty problémy nemá z něj. Zkuste vysadit ten espumisan, jak jsem psala a uvidíte, jestli bude nějaká změna. Jestli se nic nezmění, tak bych přešla na jinou značku mlíka.

Ano je ze starší generace :think:
Dobře děkuji za radu uvidíme… A za jak dlouho si myslíte že bych mohla poznat změnu po vysazení espumisanu

• Citovat
  • Nahlásit
1726
16.7.21 18:02
@Anonymní píše:
Ano je ze starší generace :think:
Dobře děkuji za radu uvidíme… A za jak dlouho si myslíte že bych mohla poznat změnu po vysazení espumisanu

No já myslím, že tak během dvou dnů. Během dne vyprchá účinek a do těch dvou/tří už poznáš, jestli se mu kadí líp.
Alespoň u nás to tak bylo, do tří dnů od vysazení už tak příšerně netlačil, když se chtěl vykadit. Předtím vždycky celý kompletně zrudnul jako rajče a tlačil až hrůza. Bylo mi ho vždycky strašně líto.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat