2 měsíční miminko dělá všechno, jen nejí

61
30.6.20 08:42

2 mesicni miminko dela vsechno, jen neji

Ahoj, mam doma 2 mesicni miminko a nakojit ji je teda boj na hodiny. 1. boj zacina kdyz ji mam jit vzbudit - delame si srandu ze je to kamen, ji nevzbudi nic - ani prebalovani, simrani, mluveni, dloubnuti.. kdyz uz je jakz takz vzhuru, kouka jednim okem a nez ji stihnu nakapat baby calm tak je zas tuha. Takze jedeme budici kolecko zas s lzickou v ruce. Pak spolkne kapky, smeje se, dam ji prso, napije se, jenze pak potrebuje nutne prdet tak se krouti, stridave se smeje a place, pak si prdne a usne. Takhle to je viceme kazdy den. Kdyby mohla tak spi podle me 24/7 a ani hlad by ji nevzbudil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1218
30.6.20 08:45

@Alanies no a prospívá? Přibírá? Jak často ji budiš?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
30.6.20 08:45

Nevim jestli ji mam tedy nechat spat, cekat, budit, pri propusteni z nemocnice mela 2,600, nyni ma 4,180. Podle lekarky v poradku..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
30.6.20 08:47

Budim ji kazde 3 hodiny, v novi spi cca od 22:00 do 4:30 pak place, ale parkrat se napije a zas spi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
30.6.20 08:51

Jestli nemá žloutenku tak ji nebuď. Nech ji spát, na jídlo se ozve, neboj. Mně dcera jedla cca na každý kojení jen 3-5minut, a přibirala pěkně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1218
30.6.20 08:51

To přibírá krásně. Nějaké zdravotní problémy nemá? Může se klidně napít rychle, ne všechny děti potřebují dudlat hodinu. Já bych ji zkusila nechat spát až si řekne, aspoň vyzkoušet, jak dlouho to vydrží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12251
30.6.20 08:53

Proč jí budíš?
Když pěkně prospívá a vše je jinak ok, nech jí spinkat a užívej si klidu :nevim: Moje druhorozená spala od porodnice v noci třeba 7 hodin v kuse a nikdy by mě nenapadlo ji budit, když prospívala, jak má :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12251
30.6.20 08:54

Jinak taková laická rada je, že dítě by mělo zdvojnásobit svou porodní váhu do půl roku věku a ztrojnásobit do roku, takže ti přibírá krásně :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
30.6.20 08:56

No protoze mi rekli - budte ji kazde 3 hodiny na kojeni. Tak jako poctivka ji budim kazdy 3 hodiny aby se ma me usmala, otevrela oko, 3× natahla prso a sla spat :lol: vicemene si ani nekrkne protoze je fakt tuha, ruce ji vlajou za telem, vubec nechapu jak to dite muze byt takhle tuhy :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12251
30.6.20 08:58
@Alanies píše:
No protoze mi rekli - budte ji kazde 3 hodiny na kojeni. Tak jako poctivka ji budim kazdy 3 hodiny aby se ma me usmala, otevrela oko, 3× natahla prso a sla spat :lol: vicemene si ani nekrkne protoze je fakt tuha, ruce ji vlajou za telem, vubec nechapu jak to dite muze byt takhle tuhy :lol:

Znám to, můj syn byl v šestinedělí nevzbuditelný, ale měl žloutenku a zprvu špatně přibíral, takže buzení bylo nutné. I laktační z něj byla v tranzu, že prý takhle nevzbuditelné dítě ještě neviděla :P
Hele a ona takhle spí celý den? Nebo je nějaká doba, kdy je víc vzhůru? V tomto věku už mi přijde zvláštní, aby dítě spalo 23 hodin denně :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
30.6.20 08:59

Dobre tak diky holky, ja jsem cetla ze ma denne vypit 150g x svoje vaha :think: a to se mi nezda ze vypije

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12251
30.6.20 09:01
@Alanies píše:
Dobre tak diky holky, ja jsem cetla ze ma denne vypit 150g x svoje vaha :think: a to se mi nezda ze vypije

Netrap se s tím, to je největší cesta do pekel. Nejspolehlivějším ukazatelem je počet počůraných plen (alespoň 5 denně) a přibírání v delším horizontu, alespoň po týdnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3749
30.6.20 09:02

Koj na požádání. Nech ji spát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
61
30.6.20 09:06

@unuděná no ma svoje probuzeny chvilky odpoledne, odpoledne je to s tim kojenim lepsi, ale rano a vecer je to jak jsem psala. Rano do 12 by spala a vecer od 18-19 se ji uz taky nic moc nechce. Odpoledne se ji snazim zamestnat ukazovanim cernobilych knizek a karet, povidam ji, zpivam, nosim, potom jdeme na prochazku, v kocarku taky vetsinou usne.. muz se vraci kolem 18 tak to je jeste vzhuru, v 19:30 koupeme, dam ji najist, prectu pohadku, usne.. a v deset ji budim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12251
30.6.20 09:08

@Alanies No tak se vyprdni na odpolední uspávání v kočárku a spíš jí koj, pokud má zájem. Pak nemusíš řešit, že ti vypije málo v noci a dopoledne ;) Vážně, přizpůsob se jejím potřebám, ne nějakým tabulkám a radám odborníků 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama