2 měsíční miminko má stále rýmu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Gabbylove
Stálice 67 příspěvků 27.11.18 05:42
2 měsíční miminko ma stále rymu

Ahoj, prosim o radu jsem uz dost zoufalá. Mam 2,5 měsíční miminko. Prakticky cely život ma zadní rymu. Doktorka rekla, ze se jedna o nedorostenou přepážku. Jenže on nemůže vubec dýchat, v noci se mi dusi. Kdyz jsem byla zase na kontrole, tak rekla, ze uz ma teda rymu a poradila mi vyplachovat nos, větrat atd.( Při vydaří rýmy, neodsaju skoro nic.)A ze ma rýma trvat 10 dni cca. Jenže od te doby uz je to zase tak 3 týdny. Jdu tam ted v pondeli zase. Ale uz fakt nevim co ji nam říci, aby nas poslala někam na vyšetření. Mate s tím nekdo zkušenost? O co se jedna? Napadá me uz jen alergie. Je strasne slyšet každou noc, jak se dusí. Achjo. Připadám si jak debil, tak snad poznám ze se dusi, ale ona řekne, ze mu nic neni :nevim: Dekuji za rady

Přečtěte si článek: Miminko 2 měsíce: Z novorozence kojencem

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Achetka
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 27.11.18 06:00

Zašla bych s ním na ORL. Třeba poradí.

Danny_XY
Nováček 2 příspěvky 27.11.18 06:31

Ahoj, měli jsme něco podobného. Máme tříměsíční miminko a cca 1,5 měsíce měl rýmu. Nejdřív měl silnější, klasickou rýmu. Na to jsme dostali mořskou vodu a vytírat nosánek vatičkou do uší, v nejhorším odsát. Pak se to ale změnilo v to, co popisuješ. V noci ze spánku dělal zvuky, jakoby se dusil a chrčel. Doktor nám řekl, že pokud se to děje jen v noci a z nosu mu nic neteče, je to pravděpodobně ze suchého vzduchu. Že je to u malých miminek časté. Tak jsme rozvěsili mokré plíny kolem postýlky a bylo to pak lepší. Ještě jsme dostali Nasivin-užívat max týden. Doktor řekl, že pokud by se to nezlepšilo po zvlhčení vzduchu a po tom Nasivinu, pošle nás na ORL. Tam jsme už naštěstí nemuseli. Srovnalo se to. Tak přeju, ať je to brzy za vámi :kytka:

jannina1
Závislačka 4179 příspěvků 27.11.18 06:35

Na ORL muzes jit sama.Nemusis cekat,az te nekam posle.

Mollify83
Zasloužilá kecalka 557 příspěvků 27.11.18 07:02

U nás se z toho vyklubal tichý reflux. Dušení, chrčení a spol dělalo vracející se mlíčko. Tři měsíce trvalo, než zazněla tato varianta místo zadní rýmy.

Lizaveta
Závislačka 4933 příspěvků 27.11.18 07:10
@Gabbylove píše:
Ahoj, prosim o radu jsem uz dost zoufalá. Mam 2,5 měsíční miminko. Prakticky cely život ma zadní rymu. Doktorka rekla, ze se jedna o nedorostenou přepážku. Jenže on nemůže vubec dýchat, v noci se mi dusi. Kdyz jsem byla zase na kontrole, tak rekla, ze uz ma teda rymu a poradila mi vyplachovat nos, větrat atd.( Při vydaří rýmy, neodsaju skoro nic.)A ze ma rýma trvat 10 dni cca. Jenže od te doby uz je to zase tak 3 týdny. Jdu tam ted v pondeli zase. Ale uz fakt nevim co ji nam říci, aby nas poslala někam na vyšetření. Mate s tím nekdo zkušenost? O co se jedna? Napadá me uz jen alergie. Je strasne slyšet každou noc, jak se dusí. Achjo. Připadám si jak debil, tak snad poznám ze se dusi, ale ona řekne, ze mu nic neni :nevim: Dekuji za rady

U nas vyresila zadni nocni rymu cca ve 3 mesicich akutni autopatie, dr. Lebenhart. Jedna „aplikace“ a bylo po zadni ryme. Jako hned. Dalsi noc uz nechrochtal. Vyguglis to. Je to zadarmo a uskodit tim nejde.
Kdybyh to sama nezazila, neuverim.

svatecnice
Kelišová 6023 příspěvků 27.11.18 07:14

@Gabbylove když odsavas, zacpavas tu druhou dírku jo? Vždycky se něco odsaje.. jinak nevím : :nevim:

Verunecka289
Závislačka 3343 příspěvků 27.11.18 08:21

Kojíš? Jestli jo, vysaď mlíko, minimálně 14 dní až měsíc bude trvat odhlenění, pokud je to tím. V rodině máme takových případů spoustu ;) pokud nekojíš, kup speciální mlíko, nebo ať ti ho doktor předepíše, ale to nevím jestli jde bez testů :think:

Makito
Zasloužilá kecalka 742 příspěvků 27.11.18 08:37

A kdyby spinkalo na bříšku, aby to odtékalo. Nějaká homeopatika bych vyzkoušela. Zeptala bych se na www.svethomeopatie.cz nebo v nějaké lékárně, kde se tím zabývají.

dickys
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 27.11.18 08:38

Taky mě napadlo, že by to mohl být reflux, oběma mým dětem se vracelo mlíčko a v noci, nebo i přes den, když leželi, tak chrchlali až se třeba zakaslali.. trochu pomohl klín do postýlky, nebo stačí na straně u hlavičky vypodložit postýlku.

beruska9
Extra třída :D 10752 příspěvků 27.11.18 08:48
@Makito píše:
A kdyby spinkalo na bříšku, aby to odtékalo. Nějaká homeopatika bych vyzkoušela. Zeptala bych se na www.svethomeopatie.cz nebo v nějaké lékárně, kde se tím zabývají.

Na bricho urcite ne, vyrazne to zvysuje riziko SIDS

Kikulele
Zasloužilá kecalka 918 příspěvků 27.11.18 08:54

@Gabbylove ahoj moje mala mela poprvé zadní rýmu v pěti týdnech, byly jsme s tím i dva dny v nemocnici tam dostávala speciální kapky co míchaly sestřičky,dopo­ruceni bylo hodně větrat, a zvlhcovat vzduch,a do nosiku Libenar(volne prodejny v lékarne) poridila jsem zvlhcovac, můžeš i koupit přírodní silici eukalyptu dat par kapek do vody do aroma lampy působí to antisepticky a odhlenuje. Nase mudra mě řekla ze mám davat i 5kapek 3× denně Fenistilu.Teďka bojujeme s rýmou zase,mala to má každou chvilku,nekdy odsavam a za tři dny je pokoj,ale teďka to bohužel má zase v zadu a odsat nic nejde. Tak přeji ať jste co nejdříve v poradku :kytka:

Jitul.kaaa9
Ukecaná baba ;) 1698 příspěvků 27.11.18 09:12

@Gabbylove ahoj, moje malá byla zahlenena prakticky od narození, odsavackou nešlo odsat nic. Jedině pak ty hleny vyzvracela nebo vylakala. Doktor doporučil prokapavat Libenarem, zvlhcovat co nejvíc vzduch v pokojíčku, hodně větrat, podložit postýlku pod hlavou a pak hlavně čekat… odeznělo to cca po měsíci až dvou, už ani přesně nevím. Prý některá miminka hůř snášejí ten přechod z vody na vzduch a pak jsou takhle zahlenena. :? Řešila bych to s doktorkou, jestli to nemůže být třeba i ten reflux.

Gabbylove
Stálice 67 příspěvků 27.11.18 09:21

Holky moc Dekuji za tolik rad a zkušenosti! :srdce: je pravda, ze Max posledni dva týdny cca dvě hodiny po krmeni (nekojim, neuměl se prisat byl dříve narozený) vyblije čirou tekutinu a docela dost. Ale on skvele prospívá, tak to doktorka neřeší. Tak ze by to byl reflux. :nevim: ten by se měl vyřešit se zavedením prikrmu, ne?

Gabbylove
Stálice 67 příspěvků 27.11.18 09:23

@Kikulele budu muset potit ten zvlhcovac taky, ja věšela prádlo vedle postýlky, ale to nepomohlo. A ten Fenistil, to je co? Znám to jen na stipance jako mast :)

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >