2 měsíční miminko nechce papat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zanika
Nováček 6 příspěvků 18.10.18 22:42
2 měsíční miminko nechce papat

Dobrý den, ženy, mám takový dotaz, zda jste měly podobný problém: Malé je 2,5 měsíce a již přes 2 týdny mi odmítá se pořádně nakojit. Bohužel se to již odráží i v přibývání na váze, jinak bych to neřešila, ale takhle mě to strašně trápí. Začalo to tím, že se u kojení začala kroutit, zřejmě prdíky, bolení bříška… začala jsem jí víc masírovat a nahřívat bříško, cvičit nožkama před každým kojením, koupila jsem Espumisan, BioGaiu… Jenže ona i přesto, že mě se tento problém zdál na ústupu, přestávala baštit… přes týden už jsme v režimu kojení co hodinu, max. hodinu a půl, někdy vypije 70, někdy jen 30, různě… v noci ale spí! Klidně 6-7 hodin, kdybych jí nebudila. (Teď, kvůli tomu, že nepřibírá, jí v noci budim a kojim po 3 hodinách, ale dnes jsem zjistila, že i po těch 3 hodinách z nalitých prsů vypije jen 60, 70 a spí dál a není možné jí vzbudit a donutit jíst. Ne, že bych neměla mléko, ale že ona prostě nechce, toto sní z 1 prsu a ani tak ho v noci nevyprázdní úplně.) Ve dne, když se jí snažím přemluvit ke kojení o chvíli déle, tak pláče, vzteká se, buší do mě ručičkama a odtahuje se. A to i když jí zkouším nalákat tím, že jí stříkám mléko do pusinky… Ona ho kolikrát radši plive. Dnes jsem začala zapisovat kolik toho opravdu snědla a do její denní dávky (855 ml) jí chybělo skoro 200 ml a to jsem se jí fakt třeba i hodinu nutila papat, protože jsem už z noci viděla, že tímhle stylem nemůže tu dávku vypít, a proto nemůže ani přibývat. Večer jsem se jí pokoušela dát kapku svého odstříkaného + UM, abych jí dokrmila, protože večer už toho mléka nemám tolik, asi i tím, jak teď jí x nejí, ale ona to prostě nechtěla, vystrkovalo to jazykem, nepolykala… Je možné, aby bylo miminko dobrovolně o hladu? Už jsem narazila v diskuzích i na toto téma, ale nikde nebylo napsáno, jak to nakonec paní vyřešila a co tedy bylo příčinou.. Kojení se opravdu vzdát nechci, budu klidně odstříkávat, dokrmovat UM jen nejnutněji, pokud nebude zbytí, ale hlavně, když mi zase začne papat a přibírat! Děkuji moc za názory :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Zanika
Nováček 6 příspěvků 18.10.18 22:47

Pardon, PLYVE :oops:

KristynaTita
Kecalka 442 příspěvků 18.10.18 23:01

@Zanika rustovy spurt. Mrkni na google

chocholka
Echt Kelišová 9072 příspěvků 18.10.18 23:02

@Zanika , radu nemám, ale správně bylo původní plivat. ;)

Saarka_O
Zasloužilá kecalka 583 příspěvků 1 inzerát 18.10.18 23:03

Střídáte během kojení prsa a i polohy? Také se doporučuje během sací fáze (když miminko aktivně cumlá) trochu zmáčknout prso, čímž se zvětší proud mléka.

Heivka
Závislačka 3199 příspěvků 18.10.18 23:07

Nedostala jste menstruaci? Nebo nějaké změny v jídelníčku? Třeba je v mléku něco co jí prostě nechutná.

beruska9
Extra třída :D 10692 příspěvků 18.10.18 23:14

Prestan ji neustale vazit a vykvajzni se na tabulky i na UM, mozna z tebe citi stres. Pokud denne ma 4-5 pocuranych plinek, tak pije dost. Ani pit, ani pribyvat nebude furt stejne.

Uživatel je onlineIvanaOl
Závislačka 3105 příspěvků 18.10.18 23:41

Nevím, zda to může být váš problém, ale syn se mi asi ve 3 měsících začal vztekat u kojení. Po pár minutách pláč, odmítání pití. Celkově byl hodně uplakaný - až bych řekla uřvaný. Přibíral míň, než by tabulkově bylo správné. Nepřišla jsem na to proč. Situace s pláčem a chutí do jídla se zlepšila až po půl roce a výrazně zlepšila až co začal lézt a postavil se (což u něj bylo naštěstí velmi brzy). Po určitě době jsme byli na foniatrii kvůli chrapotu a bylo mu zjištěno, že se mu vrací žaludeční šťávy a že má velmi naleptané hlasivky. Nemám to úplně potvrzené, ale je docela možné, že mu právě toto dělalo tak zle a proto i odmítal pít. Možná vás může trápit něco podobného :think: Zkuste prokonzultovat s dr. A určitě zkuste zkontaktovat nějakou laktační poradkyni, ty mají hodně zkušeností, zkontrolují i techniku kojení a tak …
Jinak teda dnes už syn žere jak kyselina, ale přibíráním je stále výrazně pod tabulkama, takže ani na to bych se úplně neohlížela - děti jsou různé a občas se holt do tabulek nevlezou.

Hoa Mai
Kelišová 5714 příspěvků 19 inzerátů 18.10.18 23:44
@beruska9 píše:
Prestan ji neustale vazit a vykvajzni se na tabulky i na UM, mozna z tebe citi stres. Pokud denne ma 4-5 pocuranych plinek, tak pije dost. Ani pit, ani pribyvat nebude furt stejne.

Souhlas. Moc to hrotis. Pokud nezacne s vahou DLOUHODOBE stagnovat,je vse v poradku.Deti proste maji takove vrtochy.Priciny jsou ruzne: rustovy spurt,uprava laktace,boleni briska,nebo to,ze dite zacina vic vnimat okoli,jine veci pro nej zacnou byt zajimavejsi a na kojeni „nema cas“. Zazila jsem to u dvou deti ze tri,vzdy se to upravilo. Snaz se si toho pokud mozno nevsimat a nedelat si z toho hlavu.Prestan vazit a zapisovat. Smir se s tim,ze nebude pribirat porad stejne. Koj idealne v polospanku,pokud se mala necha v noci vzbudit,muzes v tom pokracovat,ale pokud nechce,tak ji nasilim nebud. Urcite ji to neni prijemne,ani tobe by nebylo. Kojeni ji nabizej,ale nenut,to by sis klidne mohla vykoledovat i bojkot. Aby bylo miminko klidnejsi, pomaha (aspon u nasich deti to fungovalo) kojit na gymnastickem mici a/nebo pokud mas jednu ruku volnou,tak dlan polozit pres tvaricku a oci miminka,ono je to uklidnuje a zabranuje rozptylovani. Hod se do klidu a bude to dobre.

Zanika
Nováček 6 příspěvků 18.10.18 23:46

KristynaTita: Růstový spurt? Já myslela, že v tu dobu naopak miminku mléko nestačí, ne, že ho odmítá papat :nevim: Navíc - může trvat 3 týdny? Většinou všude udávají cca týden. Ale mrknu ještě na nějaké články o tom, děkuju.

Heivka: Menstruaci zatím ne, ani změny v jídelníčku si neuvědomuji, jen jsem se začala vyhýbat nadýmavým potravinám, ale to hned po příjezdu z nemocnice, když jsem zjistila, že jí to vadí…

Chocholka: :oops: to je děsný, po 4 letech na mateřské už neumím česky :roll:

Saarka_O: Jak myslíte měnit polohy? Nejčastěji kojíme vleže, když už nechce, dám odkrknout, zkusím jí chvilku přemlouvat v sedě s kojícím polštářem, zkoušela jsem jí už přiložit ve vzpřímené poloze (ona by jakoby stála), protože když si jí v téhle poloze dám na rameno krknout, tak si začne cumlat ručičku, ale to se nepřicucla… Máme docela problém s ublinkáváním, takže nějaká klubíčka a pro mě (aspoň podle názvu, nikdy jsem neviděla, jak to vypadá) další nepochopitelné pozice pro kojení asi nejsou možné.

Beruska9: Ráda bych se s tím přestala stresovat, vím, že to ze mě asi i cítí, ale poručit si neumím. Myslím si, že až prijdeme k mudr., tak se mu její váha nebude líbit… A co nám doporučí? UM! :zed: Zhubla už i na pohled, narodila se teda pěkně tlusťoučká, to je naše jediné štěstí, takže teď už je z ní spíš normální mimi.

Uživatel je onlineKatjerina
Kecalka 124 příspěvků 19.10.18 00:04

Také souhlasím s tím, nehrotit to, u nás je to také střídavě oblačno a hlavu si z toho nedělám. Jak někdo psal výše, pokud má přes den počůrané pleny a neřve hlady, tak ji to prostě stačí. A s váhou to jde jednou nahoru a jednou dolů, pokud bude ubývat na váze dlouhodobě, pak bych teprve uvažovala o dokrmování UM.

Lucie_Sx
Závislačka 3064 příspěvků 19.10.18 01:18

Taky myslím, že to moc hrotíš. Doktoři jedou v tabulkách a navíc mají spoustu dětí na UM, a tyhle děti přibývají daleko lépe a pravidelněji. Kojené děti to mají jako na houpačce a je to NORMÁLNÍ.
Vyhoď váhu, vykašli se na nucení, na UM, na odstříkávání… ono se to srovná.
Pro klid duše můžeš kontaktovat nějakou ZKUŠENOU laktační poradkyni nebo poprosit dr. ať vyloučí zdravotní problém.

beruska9
Extra třída :D 10692 příspěvků 19.10.18 02:34

@Zanika : tak je to tvoje dite, ne doktorky, doporucit muze, ale rozhodnuti je tvoje. Pokud hodne ublinkava, tak to muzee byt reflux, presne to, co popisuje @IvanaOl , zeptej se radeji na to, nez davat UM, abys vyhovela tabulkam. (Nejsem zadna „kojofasistka“ a chapu vsemozne duvodu pro krmeni UM, ale zrovna jen kvuli tabulkam mi to prijde pitome…I kdyz je to nabizene jako univerzalni reseni jakehokoliv problemu s krmenim).

alilauter
Kecalka 229 příspěvků 19.10.18 03:54

Ahoj, asi bych se řídila tím, jestli je malá spokojená. Pokud máš pocit, že je v pohodě, tak bych taky zkusila netlacit na pilu. Lehce se to řekne, já vim. Ale ono se nedá moc dělat, dítě násilím nenakrmime. Drž se

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 19.10.18 04:26

Ahoj, ja si myslim, ze muze byt problem v cetnosti kojeni. Pokud pije po hodine nebo hodine a pul, nema hlad a tak vypije jen mlicko na zizen (to,ktere tece treba 2min ze zacatku kojeni) a tucnejsiho mlicka se vzda. Nevim,jak dlouho kojite..Ale bylo mi potvrzeno i lakt.poradkyni, ze v tomhle smyslu predni a zadni mlicko existuje. Ovsem jaky ma kdo rezim,to je na nem..Moje dcera vzdy pila 40min (opravdu priblizne 20min z jedne strany a to stejne nebo kratsi dobu z druhe) a nechtela znovu napit drive, nez za 3 nebo 3,5hod. Pribirala kilo za mesic prvni 3m. Jinak samozrejme neradim nechat prcka o hladu, ale treba kdyz prodlouzis interval na 2h,vypije vic. Vyzkousej. Taky se mimcu muze vracet do krku mlicko a nebo palit zaha,proto nechce pit dal..resenim je zvysena poloha hlavicky. Ja kojila na fotbalistu obcas a nekdy to pomahalo,ze se znovu chytla.

Jinak bych se tez ridila pocuranymi plenkami. Pokud jich je 6-8denne mokrych,tak nestrada :) nervy chapu,ja je mela u bojkotu taky a neni lehky se zklidnit. Drzim pesti.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové možná zmizí! Nová radnice chce jednat, syn bude shánět sponzory

Kontroverzní socha zpěvačky Věry Špinarové je opět na scéně. Ačkoliv kritika... číst dále >

Bipolární porucha, kterou trpí Babišova dcera: Kdo ze slavných ji měl také?

Bezdůvodně pokleslá nálada, která může trvat i dva týdny, ztráta energie,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

Zpověď moderátorky: Proč ten porod tak moc bolí?

Prý to každá zvládne. Prý jsme stvořené proto, abychom porodily. Tak proč to... číst dále >