2měsíční miminko nespí přes den ani minutu!

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17.1.22 16:40

2 měsíční miminko nespí přes den ani minutu!

Ahoj. Naše malá (2,5 měsíce) je šílený nespavec. Probudí se v 7 ráno a do 21 hodin klidně nespí, ani minutu! Ve dvou měsících. To asi nebude normální že? Usne jen u prsa večer a ideálně by ho papala celou dobu spánku. Jak jí vypadne, je zle.
Občas usne v kočárku, ale jak se blížíme domů, hned je vzhůru. Dneska jsem kojila nonstop od 7-12 dopoledne (po nonstop prokojené noci) jinak byl řev. Pořád chce jen prso, několik hodin v kuse vydrží byt přisátá.
Sama vůbec nevydrží položená a když je na rukách chce automaticky jen prso.:/ během dne prokojím x hodin, žádné po 3 hodinách neexistuje. Spíš po 3 hodinách si dá pauzu.
Takže nespí, jen se kojí. Jsem celé dny a celé noci jen v ležící poloze a potvůrka přisátá, nic jiného neděláme. Co s tím? Mléka mam dost, ona si dává jen tak na chuť - nonstop! Nedokáže se napít pořádně naráz.
Kojení už totálně nenávidím, mám prsa do krve, puchýře na bradavkách, nejradeji bych s tím sekla! Ale dudlik ani lahvicku si neveme. A bez prsa neusne. Uřvala by se do udušení. Jen tak ji položit = histerák :(
Přijde mi to jako neřešitelná situace. Poradíte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2455
17.1.22 17:10

Radu nemam. Jen pochopeni. Mela jsem to podobne. Akorat dcera u toho prsa pres den aspon na chvili usnula, ovsem nesmela se odpojit. V kocarku se urvavala treba 2 - 3 hodiny, nez zabrala. V noci usinala vetsinou ve 2 (nekdy ve 4) vstavala v 6 - 7, mezitim se nekolikrat budila na kojeni. Nositko nesnasela. A teda prsa me bolela jen tak prvni tyden.

Zlepsilo se to cca v 6 mesicich. V roce uz usinala okolo pulnoci a vstavala v 7. Pres den pak obcas usnula v kocarku. Prsomil byla do 20 mesicu, kdy jsem ji odstavila svym pobytem v nemocnici kvuli potizim v dalsim tehotenstvi.

Takze ver, ze se to zlepsi. Drzim palce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2455
17.1.22 17:20

Ale kdyz mas takto zmasakrovana prsa, tak nezkousela jsi laktacni poradkyni? Ja bych se mozna vykaslala na kojeni a dala UM. Jasne, kojeni ma vyhody - je levne, je kdykoliv k dispozici. Ale ty z toho asi budes brzo dost na nervy, to neni dobre pro tebe ani pro dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14528
17.1.22 17:25
@Aneťulíkk píše:
Ahoj. Naše malá (2,5 měsíce) je šílený nespavec. Probudí se v 7 ráno a do 21 hodin klidně nespí, ani minutu! Ve dvou měsících. To asi nebude normální že? Usne jen u prsa večer a ideálně by ho papala celou dobu spánku. Jak jí vypadne, je zle.
Občas usne v kočárku, ale jak se blížíme domů, hned je vzhůru. Dneska jsem kojila nonstop od 7-12 dopoledne (po nonstop prokojené noci) jinak byl řev. Pořád chce jen prso, několik hodin v kuse vydrží byt přisátá.
Sama vůbec nevydrží položená a když je na rukách chce automaticky jen prso.:/ během dne prokojím x hodin, žádné po 3 hodinách neexistuje. Spíš po 3 hodinách si dá pauzu.
Takže nespí, jen se kojí. Jsem celé dny a celé noci jen v ležící poloze a potvůrka přisátá, nic jiného neděláme. Co s tím? Mléka mam dost, ona si dává jen tak na chuť - nonstop! Nedokáže se napít pořádně naráz.
Kojení už totálně nenávidím, mám prsa do krve, puchýře na bradavkách, nejradeji bych s tím sekla! Ale dudlik ani lahvicku si neveme. A bez prsa neusne. Uřvala by se do udušení. Jen tak ji položit = histerák :(
Přijde mi to jako neřešitelná situace. Poradíte?

No, to vypadá, že si z tebe udělala dudlík. Kojit v kuse tři hodiny, pak si dát malou pauzu a zase, to je šílený 8o Tologickynevydržíš dlouho. Nechala bych jí cca půl hodiny a dost. Ona se tímhle stylem naučila, že stačí pomalu kdykoliv zadudat a teče mléko, takže nemá potřebu se pořádně napít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14744
17.1.22 17:26

Zkoušela jsi laktacni poradkyni? Třeba se špatně prisava proto ji to tak trvá. UM nebo svoje odstrikane ji zkus dát přes malicek strikackou a uvidíš kolik toho vypije a jestli pak bude řvát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2455
17.1.22 17:40
@Janča6 píše:
Radu nemam. Jen pochopeni. Mela jsem to podobne. Akorat dcera u toho prsa pres den aspon na chvili usnula, ovsem nesmela se odpojit. V kocarku se urvavala treba 2 - 3 hodiny, nez zabrala. V noci usinala vetsinou ve 2 (nekdy ve 4) vstavala v 6 - 7, mezitim se nekolikrat budila na kojeni. Nositko nesnasela. A teda prsa me bolela jen tak prvni tyden.

Zlepsilo se to cca v 6 mesicich. V roce uz usinala okolo pulnoci a vstavala v 7. Pres den pak obcas usnula v kocarku. Prsomil byla do 20 mesicu, kdy jsem ji odstavila svym pobytem v nemocnici kvuli potizim v dalsim tehotenstvi.

Takze ver, ze se to zlepsi. Drzim palce.

Jeste dodam, ze v noci jsem ji kojila vetsinou 4 hodiny v kuse, nez usnula. Jinak rev, az se dusila. Takze jsem to mela opravdu podobne jako ty. Jenze me to moc nevadilo. No a jak pisu, casem se to zlepsilo. I kdyz nikdy nebyla spavec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4060
17.1.22 17:41

Musíš ji ten režim jídla a odpočinku naučit. Zvyklá si, že prso je pořád, jídlo je pořád, tak proč by se snažila napít naráz, že… ma to k dispozici neomezené, takže si kdykoliv cucne.. nech jí prso třeba půl hodiny max, postupně pak ubirej. Pak pauza zezacatlu třeba jen hodinu, opět prodluzuj. Za chvíli si zvykne, že se musí najíst poradne a teď, protože potom už prso nebude. Bude to boj, ale je to potřeba, protože tímhle stylem za chvíli skončis v blázinci a ona s problémy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2455
17.1.22 18:05

Jeste bych mozna poradila dlouhe prochazky. V kocarku prso nedostane a pak bude hladovejsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44917
17.1.22 18:06

Má tě místo dudliku. Nezbude než ji naučit na nějaký režim. To co děláš je šílené a je to špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6267
17.1.22 18:10

Normální dudlík nepoužíváš proč? Lahvičku vyzkoušet různé savičky…jako kdyby se ti něco stalo, tak ten, kdo by se měl o ni postarat, se zblázní!!!

Nastolit režim a to jednoznačně. Jak píšou holky výše. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
67424
17.1.22 18:17

@Aneťulíkk laktační poradkyni a to tak že rychle.. určitě nesaje, ale dudla a spí u toho.. 3 h v kuse, tak bys měla odrovnana prsa :think: mmchdm, dej dudlík a máš klid.. taky jsem používala, jinak bych měla místo bradavek řešeto :think: a na kojení to vliv fakt nemělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
K92
1246
17.1.22 18:39

No a co nosítko? A když je tak dlouho u prsa, tak u toho má zavřené oči? Nebo prostě dlouhé procházky s kočárkem, když píšeš, že v kočárku aspoň trochu zaspí. Jak moc chodíte ven?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.22 18:50

Holky dekuju. Asi to tak bude, s tim rezimem. Takze tady bude potreba nechat ji chvilku vybrecet :/ Pres den to nejak zvladneme, ale ty noci 🙈
Jinak s laktakci jsem resila, prisava(la) se dobre :) a i ja sama poznam kdy pije - slysim ze to fakt tece. Jinak jen duda - s prichuti mlecka :/
Z dudliku se skoro muze pozvracet, vubec ho nechce. To same flaska. Zkousela jsem z flasky dat sve odstrikane aby to vypila rychleji naraz, zasytila se a nic, vubec nepila. Taky jsem zkousela ruzne dudliky i savicky, ona treba i pres kloboucky nechce kojit, vadi ji asi ten plast. I kaucuk nevzala. A jinak pres strikacku jsem zkousela, ale taky pozna, ze to neni prso a netaha - to uz v porodnici neproslo.
Ja bych i na to UM presla aspon na vecer, na noc, kdyby byla ochotna vzit si lahvicku. Treba by lip spala. A i ja, vecne na boku je des 🤬

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.1.22 18:52

V nositku byt nechce. Ani v satku. S kocarem kazdy den, nekdy i 2× vetsinou kouka, ze zacatku rve, obcas usne ale rikam, ze dojedeme dom pozna a hned je rev🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1815
17.1.22 18:56
@Aneťulíkk píše:
V nositku byt nechce. Ani v satku. S kocarem kazdy den, nekdy i 2× vetsinou kouka, ze zacatku rve, obcas usne ale rikam, ze dojedeme dom pozna a hned je rev🙈

A kdyz s kocarem nejdes domu dokud se venku nevzbudi?
Ja s kocarem litala i 4× denne, maly vetsinou doma od 2-3 m vubec nespal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat