2 měsíční miminko pláče

16.3.21 20:48

2 měsíční miminko pláče

Ahoj holky… doufám ze mi tady poradíte a dáte své zkušenosti :-)… Takže kde začít, no nebudu chodit okolo horké kase… Jsem prvorodicka a mám 2 měsíčního chlapečka kterého nade všechno miluju. Máme problem s tím, ze po 6ti nedělí se nám to všechno obrátilo vzhůru nohama a nás malej brouček každý večer posledních 14dni pláče, podotýkám ze má přímo hystericky pláč u kterého dá ručičky v pěst a celej zrudne…já už nevím kudy kam…od “porodu” teda já měla plánovaný cisarak protože malej se narodil s 4430gramy :) tak jsem byla na mateřském mléko plus jsme dokrmovali… jde mi spis o to ze nervy mám na cele obrátky protože nevím co tomu našemu šmudlovi je a co ho trápí…když začíná večer tak já už jsem vystresovana z toho ze zase večer začne a začne znova ten kolotoč…je to pláč který není k utiseni a ať dělám co dělám ne a ne to utisit a zklidnit malyho…jsem z toho úplně vyčerpána a ještě k tomu žijeme v zahraničí takže tu nemáme nikoho kdo by nám pomohl a na všechno jsme sami…je mi ho tak líto ze nevím jak bych mu mohla pomoci nebo co ho spis trápí…po narození mi od začátku krasne spi celou noc, díky bohu za to…v tomhle je naprosto uzasnej ze spime cele noci ani bysme se probudili…ale spis mě zarazí proč tak najednou otočil a začíná hystericky plakat? Z jakého důvodu? Mate s tím prosím nějaká zkušenost? Stalo se vám to taky? Kdy tohle období skončí? Já už jsem z toho fakt na “prasky” a nevím kudy kam… ať se snažím jak se snažím připadá mi ze jsem snad ta nejhorší matka na světě která nevi jak má utisit a uspokojit svoje miminko aby bylo spokojene… kapky proto kolice a prdikum užíváme takže bříško ho snad netrápí… kakame a curame normálně, no i když bez teploměru se to někdy nepovede…musíme pomáhat aspoň tím… předem všem děkuji za pomoc a za vyslechnutí :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
62853
16.3.21 20:52

@Michaelaaaaa93 kolika, sezen si rektalni trubičku, dal můžeš použít probioticke kapky, masáže bříška, nahrivani, plus dietu tak, abys nejedla cokoliv nadymaveho atd. Za mě nejlepší ta trubičku, úleva ihned. Jinak dává se v zahraničí vigantol? U mých starších to začalo po něm. Jo a přejde to do cca 6 měsíců

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5110
16.3.21 20:53

Já myslím že to bude bříško… kamarádce takto prořval syn každý večer… začal cca 18 hod… a končilo to kolem 19:30… teď vzpomíná že vždy prořval celou Ulici na nově :-). Zkusit ještě masírovat bříško, jiné kapky. Dávate vigantol?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10448
16.3.21 20:56

Jsou to tříměsíční koliky, většinou se objevují až po šestinedělí a neplést si je s prdíky. Koliky chodí většinou denně v pravidelný čas a trvají několik hodin. Není to o bolesti břicha, ale i dozrávání nervové soustavy. Syn na ně trpěl a byl to fakt očistec. Musí to prostě samo přejít :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 20:57

@martina.se @Veru1987 Holky používáme kapky biogaia a dokonce i infacol který pouzivam poslední tyden…když jsme dobrali ty kapky biogaia dal na chvíli pokoj jelikoz od začátku nás trápí prdiky a kakani…občas se vykaka sám a občas ne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25928
16.3.21 20:57

Únava a kolika, to je v tomhle věku běžný. Časem to přejde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5110
16.3.21 20:59
@Michaelaaaaa93 píše:
@martina.se @Veru1987 Holky používáme kapky biogaia a dokonce i infacol který pouzivam poslední tyden…když jsme dobrali ty kapky biogaia dal na chvíli pokoj jelikoz od začátku nás trápí prdiky a kakani…občas se vykaka sám a občas ne…

Ono to bude bříško. To jedině fakt přetrpět :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 21:01

@Aduš8 no musím říct taky, ze je to očistec…on je fakt přes den milionovej, člověk o něm ani přes ten den nevi ze je ale začne večer a přichází noční můra… taky mě napadlo zda ho nebolí klouby protože malej nám vyrostl od narození 11cm… tak mě napadlo zda ho to nebolí jak roste… no v pondělí jdeme k doktorce tak se hned na to zeptám co to je neno čím by to mělo být…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1334
16.3.21 21:02

To budou koliky. Syn na to bohužel taky trpěl a přešlo ho to po půl roce 🤦 nahřívat bříško, pokud kojite tak bych omezila nadymave potraviny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
16.3.21 21:02

Taky myslim, ze to bude kolika, prvorozena nam takhle prokricela prvni cca 4mesice. Je potreba asi vyzkouset vsechno mozne i nemozne, ono na kazde miminko plati neco jineho. Zacala bych ale take rektalni rourkou, masaz briska, nahrivat, eventualne tepla koupel, prijit na ulevovou polohu (na tygrika, klubicko, nebo treba u nas nekdy pomuze vleze a jen zvednout nozicky), bily sum. Plus ja tedy jeste cetla, ze tyhle vecerni place mohou byt ventilaci pri zpracovavani podnetu z celeho dne, miminko ma citlivou a ne jeste dovyvinutou nervovou soustavu, tak to pry muze taky vyustit v jekot.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 21:05

@JednaPrazacka no zkouším co dá…masaz bříška, čtení, povídání, pouštění muziky pro novorozence, bílý šum a podobně ale kolikrát mi u toho začne rvat ještě víc…nozicky nohou občas pomůžou a masaz bříška taky ale není to vždy, říkám občas…jsem z toho dost na nervy myslím tím ze bych mu chtela pomoc ale nevím jak…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
176
16.3.21 21:06
@pikola píše: Únava a kolika, to je v tomhle věku běžný. Časem to přejde.

S tou unavou taky souhlas. Mame doma skoro dvoumesicni a ani bolest briska nezpusobi takovej plac, jako kdyz je treba uz pretazena a potrebuje spat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 21:06

@epsice kojim a uměle dokrmuju protože od začátku jsem měla problem s mlékem a malej se v porodnici ne a ne prisat k prsu, trvalo to docela pozvi než to pochopil…takže nám dávali hned flasku aby nebyl hladovej

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16.3.21 21:20

To bude nejspíš kolika…Měli jsme to úplně stejně, každý večer hysterický pláč, který byl k neutišení a my jsme byli úplně zoufalí, že malý nedokážeme pomoc. My jsme hodně cvičili nožičkama, masírovali a nahřívali bříško, používali jsme kapky na prdíky Babycalm a probiotické kapky Biogaia…Hodně nám také pomáhalo dávat malou na bříško, tam se vždy krásně vyprděla a když bylo nejhůř, tak jsme používali rektální rourku. Jinak bolesti nás přešli okolo 3 měsíce, ze dne na den byl klid. Takže přeji pevné nervy a ať se drobečkovi co nejdříve uleví :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
734
16.3.21 23:19

Tohle delal maly par dni co jsme prisli z porodnice, taky k veceru a jecel a jecel.. pomahalo nahrat brisko, masaz, pak jsem chcili davala i espumisan, musim zaklepat, trvalo to jen asi tyden. Prdiky ho tedy trapi porad (taky jsou mu dva mesice), to ma zase v noci, protoze u kojeni usne a neodkrkne ani kdybych se stavela na hlavu, takze ve ctyri rano se probudi a tlaci a tlaci.. pomaha svleknout do naha a nechat kopat nozickama, pak si prdne :dance:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat