2měsíční miminko pořád zvrací

Anonymní
21.12.19 20:12

2 měsíční miminko pořád zvrací

Ženský pomoc.. Jsem už zoufalá malá
bude mít dva měsíce…
Neustále nám řve, zvrací, nespí!
Zkoušela jsem snad už všechno možný snížit dávku mléka protáhnout interval stim, že každý tvrdí, že ji prejídáme, dávat méně a častěji, ale když dám míň řve hlady a je k neutišení dokud nedostane opět mléko.. Hrozně se podle mě přejídá stáhne nám 130ml a jsou dny kdy ji to stačí na 3 - 4 hodiny a z toho už po hodině a půl řve hlady, protože ať uděláme co uděláme pořád zvrací v jednom kuse, ale furt by se cpala a cpala a pak řve, že ji je zle.. Antireflexní opatření už taky děláme, ale bez úspěchu když jsme zkusili nutriton bylo jí ještě víc těžko než normálně, sirup Gastrotuss taky bez úspěchu blindí stejně..
S doktorkou jsem to řešila a nechce to moc řešit prostě malá přibírá jak má tak prý musím vydržet.. Ale ten celodenní pláč, celodenní tahání ji v náručí, celodenní převlíkání a krmení a pak věcné zvracení i chvíli před dalším jídlem mě už úplně ubíjí!! Sem hrozně vyčerpaná protože na to sem sama a při jejich 4 kolech se za ten den už trošku pronese ( v nosítku být nechce) a malá je vyčerpaná taky protože ji bolest budí i ze spaní… Už nevím co bych mohla ještě vyzkoušet jsem úplně nešťastná z toho :( máte to někdo podobné a jak jste to případně vyřešili??

Nejhorší je, že se přiznám, že mě chybí trpělivost a sem z toho tak hotová, že jsem pak i vzteklá protože nevím kde dělám chybu a jak te malé pomoct.. Vidím to stále jako svoje selhání, že někde dělám chybu ať dělám co dělám :zed: už si ani nepamatuji kdy jsem se v klidu dostala na záchod kdy jsem se v klidu napila, najedla celý den v jednom kuse kolem malé, :) protože nespí max 10 minut a pak zase brečí a chce tahat a blinká a blinká a blinká, ale já už padám na pusu :(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1983
21.12.19 20:16

Mě napadá Abkm.. jakou má stolici? Zkusila bych ještě bezplenkovku, dudel.. protože možná má větší potřebu dudlani, pak možná šátek? Naše mala taky hodně plakala, ale byla kojena. Já drzela bezmlecnou dietu a časem to bylo o dost lepší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
348
21.12.19 20:19

Měli jsme to samé, přešlo to až začal jíst příkrmy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1557
21.12.19 20:23

Ja bych si u pediatra vyzadala nejake podrobnejsi vysetreni, abych mela jistotu, ze je to opravdu „jen“ refux, ktery casem zmizi a ne nejaky jiny problem. Dcera take hodne zvracela, byli jsme kvuli tomu hozpitalizovane asi 3 dny v nemocnici, ale krome refluxu se nic nezjistilo a samo to odeznelo asi az v 8 mesicich :nevim: do te doby to bylo neustale prevlekani asi 100× denne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14840
21.12.19 20:25

A jak zvraci? obloukem, ublinkava? jaka vaha byla pri narozeni?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 20:26
@Emisis píše:
Mě napadá Abkm.. jakou má stolici? Zkusila bych ještě bezplenkovku, dudel.. protože možná má větší potřebu dudlani, pak možná šátek? Naše mala taky hodně plakala, ale byla kojena. Já drzela bezmlecnou dietu a časem to bylo o dost lepší.

Stolici má spíše tužší, ale pravidelnou každý den většinou ráno se vykaká.. Dudlík dáváme taky, ale prostě ho vyhazuje pak a chce jist hrozně se vzteká když tahá a nic neteče taky mě přijde, že se šíleně pchá dokud nemá úplně nacpané bříško jenže, když se snažím ubrat tak je to sní k nevydržení dokáže tak brečet, že se z toho úplně zaliká dokud jí prostě zase nešoupnu flašku a pak zvrací zdrclé mlíčko kolikrát i po 3 hodinách v noci spinká hezky usíná většinou kolem 9té hodiny a pak se budí až ve 2 a pak až kolem 5té 6té, ale to vydrží od toho rána v jednom kuse plakat a jíst a zvracet až do večera :(

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.12.19 20:31
@Sarik12 píše:
A jak zvraci? obloukem, ublinkava? jaka vaha byla pri narozeni?

Jak kdy někdy jen upouští někdy to zní doslova vylítne, ale po troskách není to nic katastrofálního, ale jo to pořád celý den klidně i 10 až 15 krát během těch pár hodin než usne úplně a to je až kolem té 9 té hodiny.. Váha byla 2 800 g pak zhubla na 2 600 a před 14 dny byla na rovných 4 kilech..
( teď se nám tu zase vzbudila s pláčem je vidět, že má křeče v bříšku dost trpí i na prdy) to jsou rány a pořád se kroutí chuděra :(

• Nahlásit
  • Citovat
21.12.19 20:31

Malej to měl taky, byl pro jistotu i na ultrazvuku a kontrolovali žaludek a jícen. To bylo v pořádku. Jediný co pomohlo od jistého zblazneni byl šátek. Ve chvíli kdy jsem ho položila tak zvracel. Hodně pomáhá i dudák, neumí sami jen tak polykat, s dudakem ano. Trochu pak pomohla tuha strava, ale přešlo to až v roce. Od t, doby žere jak mlejn a nic ven nepustí :D takže vlastně jedina rada je…VYDŽ :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 20:50

Kamarádky syn tohle měl a byla to laktozova intolerance.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
21.12.19 21:06

Dcera taky blila. A hodně, parkrat i obloukem. Jedine co ju uklidnilo bylo prso. Furt se nadavovala, zpátky to polykala, pálilo ju to, několika hodinový řev. Parkrat se nám z toho dusila protoze ji to šlo i nosem a neslo to ani ven ani zpátky. Odbrknout nebo ne, bylo to úplně stejne. Museli jsme porad hlidat. Večer jsme vyměnily i pět pyzam. Neustále na rukách. Uklidnilo se to snad po třetím mesici (teď má 4,5). Jako blinka ale už ne tak moc a to ju mám celou noc u prsa. Občas to má i v nose ale už to umí celkem zpracovat. Hlavní je ze přibírá. Ja radim proste vydržet. Laktacni mi rikala ze její dcera blinkala do roku. I takové děti jsou. Všude beru navíc oblečení a kolikrát jsem ju dávala na tygrika aby se proste vyblila a ulevilo se ji. Vydržte a bude lip a když je tak vysadit mléko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2874
21.12.19 21:12
@Anonymní píše:
Stolici má spíše tužší, ale pravidelnou každý den většinou ráno se vykaká..
No já nevím. Jednou za den u dvouměsíční je málo. Většinou jsou ty mimina jak prutokac. Nemůže mít i koliku? Řešila bych i toto.na ty prdy pomůže rektální rourka. S blinkanim moc neporadím.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.12.19 21:18

No a nemuze plakat z neceho jineho nez z hladu? :think: Jestli porad ji, tak je jasny, ze bude porad blit. Nepochopila jsem jestli kojis bo ne kdyz vis, ze vytahne i 130ml. Poridila bych satek, coz neni spasne reseni, ale jista uleva i pro tebe. Budes mit dve ruce volne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
21.12.19 21:48

U nás hodně pomohlo položit po odříhnutí, resp. odblinknutí…, do postýlky a zpočátku i více než půlhodiny nezvedat. A to i za cenu, že je dítě potřeba přebalit. Jakákoli manipulace po jídle vyvolávala zvracení. I tak jsme museli okolo hlavičky pokládat plínky, protože trošku ublinklo i tak. Trvalo to tak půl roku. Ale skočilo to a s příkrmy už vůbec problém nebyl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.12.19 22:29

Ženský díky za odpovědi vám všem a za vaše zkušenosti, ale moc jste mě nepotěšily :lol: :srdce:
Protože pokud nelze eliminovat to blinkání tak aspoň nějak eliminovat to, že ji musím pořád tahat protože opravdu si nejsem jistá jestli za její nervozitu a neustálí pláč může opravdu jen blinkání ( ale určitě si vyžádám ultrazvuk alespoň pro jistotu ) jak ji vezmu na ruce tak přestane brečet Teda většinou když je jí opravdu zle tak to mám co dělat ji uklidnit, ale většinou mě přijde, že se chce prostě tahat a já stim, že ji je asi zase zle tak ji pořád tahám a pendluji sní po baráku a jak si sednu tak spustí ječák dokud si zase nestoupnu.. Přijde mě, že semnou tak trošku cvičí proto bych chtěla zjistit co by zabralo na to blinkání protože se zase bojím, že když je jí opravdu špatně abych ji třeba nenechala zbytečně plakat a trápit se…
Ten šátek je skvělí nápad zkusím to!!

( jinak pomáháme kakat teploměrem když je to nutné vždy při té příležitosti kontroluji i teplotu a alespoň ze sebe vypustí i ty prdiky co jí nejdou ven a nekojim právě :( bohužel nešlo to po cs a pak sme skončila ještě v nemocnici se zánětem takže sem byla přes měsíc na atb.. :?

• Nahlásit
  • Citovat
22.12.19 08:42

Nemůže být ten řev kvůli kolice? Mně takhle holka prořvala 3.5 měsíce, v noci spala ale od rána do večera jen řev řev řev

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama