2 měsíční se odtahuje, pláče

Anonymní
18.5.20 21:32

2 měsíční se odtahuje, pláče

Ahoj holky, vím je toho tady plno, ale ne přímo můj problém. Mám 2 měsíční dceru. Měly jsme těžší náběh a plně kojit jsem začala až ve 3 týdnech. Teď se mi malá ale poradně nechce ani přisát a když už se přisaje parkrat potahne a pláče.. poslední dva dny jsme na UM, ale i tak je to horor, pláče stále.. a já už to nezvladam. Chci kojit, ale malá to odmítá.. v noci je to dobry.. to ji normálně kojim, ale přes den hrůza.. Piju dost vody, i kojici čaj.. od včera beru homeopatika.. a stále nic… je to jen horší a horší..
Dnes jsem zkoušela znovu odsavat po kojení a odsala jsem sotva 5ml… :(
Neumím si představit, ze bych ji dala jen uměle mléko… má někdo radu, kde je problém nebo co víc udělat, aby začala zase normální pít ode mne?:(
Děkuji :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

3555
18.5.20 21:41

To UM pije z láhve?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5770
18.5.20 21:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky, vím je toho tady plno, ale ne přímo můj problém. Mám 2 měsíční dceru. Měly jsme těžší náběh a plně kojit jsem začala až ve 3 týdnech. Teď se mi malá ale poradně nechce ani přisát a když už se přisaje parkrat potahne a pláče.. poslední dva dny jsme na UM, ale i tak je to horor, pláče stále.. a já už to nezvladam. Chci kojit, ale malá to odmítá.. v noci je to dobry.. to ji normálně kojim, ale přes den hrůza.. Piju dost vody, i kojici čaj.. od včera beru homeopatika.. a stále nic… je to jen horší a horší..
Dnes jsem zkoušela znovu odsavat po kojení a odsala jsem sotva 5ml… :(
Neumím si představit, ze bych ji dala jen uměle mléko… má někdo radu, kde je problém nebo co víc udělat, aby začala zase normální pít ode mne?:(
Děkuji :,(

Tak hlavní problé je ten, že dáváš UM :nevim:. To co dělá je nejspíš bojkot kojení, to prostě musíš vydržet, do pár dní se to srovná.

Jinak to odsávání vůbec není rozhodující, já neodsála nikdy nic ani při plném kojení, kdy to dětem teklo i ušima.

Pozvi si prověřenou laktační poradkyni, ať ti poradí přímo u tebe doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
870
18.5.20 22:05

Bojkot kojení? Růstový spurt? Každopádně podobné problémy v kojení jsou normální a dají se překonat, pokud kojit chceš. Nedávej um, pozvi si domů dobrou laktační poradkyni (např z Mamily), koj na požádání ideálně skin to skin, zkoušej různé polohy. Kolik odsaješ je nerelevantní informace - odsávačka a pusa dítěte je něco uplně jiného ;)
Jo a s těmi homeopatiky opatrně, co konkretně bereš a jak často? I homeopatika umějí nadělat pěknou paseku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.5.20 23:21

@Veru1987 ano z flašky..

@Lucie_Sx preci ji ale nenechám plakat hlady..

@vedma007 když chce, tak ji prso dam, ale ona se k němu nechce ani přisát.. radši bude hlady než aby se prisala. Beru Ricinus communis.. 3× denně 5 kuliček..

• Nahlásit
  • Citovat
5770
19.5.20 00:20
@Anonymní píše:

Ale to plakání z hladu je krátkodobé a dočasné, než se dorovná laktace. Patří to k tomu, nedá se nic dělat. Navíc se dopije většinou v noci. Jako by ti na výletě došla svačina, taky to vydržíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3555
19.5.20 06:13
@Anonymní píše:
@Veru1987 ano z flašky..

@vedma007 když chce, tak ji prso dam, ale ona se k němu nechce ani přisát.. radši bude hlady než aby se prisala. Beru Ricinus communis.. 3× denně 5 kuliček..

tak z flašky mu to teče a z prsa musí tahat. Se přisaje, zjisti že neteče… chce láhev.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 06:23

@Lucie_Sx je schopna plakat 3 hodiny. A to ji přeci nenechám. Na to zase nemám nervy..

• Nahlásit
  • Citovat
870
19.5.20 08:29

To je přesně to nesmyslnné doporučení, které už roky koluje po internetu a doporučijí ho třeba i lékárnící. Ale homeopatika se v takovémhle množství nepodávají. Ric.comm. může v tomhle množství ovlivnit (negativně) tvoji psychickou pohodu.
Opravdu bych ti doporučila pozvat si domů tu laktační poradkyni. Tohle je ta nejkratší cesta k tomu, aby ti mimčo skončilo na UM :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 08:50

@vedma007 právě, našla jsem si na internetu i ho doporučila lékarnice. Tak ohledně psychiky mi už asi nic moc hrozného udělat nemůže :(
Zkusím to, třeba už některá bude schopna prijet k nám..

• Nahlásit
  • Citovat
19.5.20 09:53

Je to bojkot kojení jak vysitej - potřebuješ co nejrychleji odbourat flašku, protože jinak ti prso chtít nebude. Zavolej si tu laktační poradkyni a do té doby dávej UM tak, aby malá musela sát - přes prst stříkačkou nebo z kalíšku. Podívej se sem https://www.mamila.sk/…ie-dojcenia/

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 11:59

@DeeSocialWorker a jak dlouho to muže trvat? Od včera jsem ji uměle zatím nedala, odstrikala jsem si tak ji dam moje, po UM ji hrozně bolelo bříško a blinkala daleko víc než z mého :( našla jsem teď od medely suplementor, tak asi zkusíme i ten jestli pomůže.. laktační už jsem psala, tak snad se domluvíme :(

• Nahlásit
  • Citovat
19.5.20 15:18
@Anonymní píše:
@DeeSocialWorker a jak dlouho to muže trvat? Od včera jsem ji uměle zatím nedala, odstrikala jsem si tak ji dam moje, po UM ji hrozně bolelo bříško a blinkala daleko víc než z mého :( našla jsem teď od medely suplementor, tak asi zkusíme i ten jestli pomůže.. laktační už jsem psala, tak snad se domluvíme :(

Ja to teď taky řeším, malá se hrozně vztekala, kopala a skrabala, změnila jsem i polohu u kojení v noci, odstranila klobouček (měla jsem jednu bradavku hrozně zrasovanou, to mám tedy stále, takže to při přisátí bolí jak čert..
) a cca druhý den se to začalo lepšit, dneska už to bylo celkem bez problému, dítě je i přes den klidnější, víc spí. Tak vydrž, ta laktační určitě taky pomůže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
19.5.20 21:34

@DeeSocialWorker dneska jsme bez prikrmu.. méně plakala, i spala, byla usměvavá.. včera kdy jsem ji dokrmovala UM, tak spala špatně, furt plakala a za cely den se neusmala.. doufam, ze se to bude lepšit.. i když mléka mám asi stále málo :( už kolikrát nemůžu z toho jak pláče.. :(

• Nahlásit
  • Citovat
5770
20.5.20 00:52
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx je schopna plakat 3 hodiny. A to ji přeci nenechám. Na to zase nemám nervy..

Tak dej prso. A znovu prso. Koj vestoje s pohupováním. Nebo vleže na zádech v polosedu břicho na břicho. Hledej polohu, způsob, co funguje. Vydrž!!! A mléka vůbec nemusíš mít málo, fakt. Jde i o způsob, jak se spouští, mění se to, navíc malá může chtít pohodlnou flašku. Prostě vydržet, hledat, zkoušet, nic jiného nezabere.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama