2. porod koncem pánevním – císař nebo přirozeně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 16:56
2 Porod koncem pánevním -císař nebo přirozeně?

Ahojte holky potřebuju radu. Zhruba za 2 týdny mám rodit ale malý je otočený koncem pánevním. Už mám jeden porod za sebou, malá šla hlavičkou ale zvonem, nemohla jsem ju vytlačit. A teď mám dilema šly by jste rodit normálně nebo císařským řezem? Doktorka mě přesvědčuje že to zvládnu, ale tím si nejsu moc jistá. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Echt Kelišová 9930 příspěvků 1 inzerát 06.04.19 16:59

Druhé bych určitě šla zkusit přirozeně, pokud by byl dobrý váhový odhad. CS to může být vždy :)

7.straka
Zasloužilá kecalka 608 příspěvků 1 inzerát 06.04.19 17:08

Byla jsem na tom stejně (jen první porod byl desetiminutová rychlovka), polovina lidí mi říkala ať to porodím normálně, druhá půlka, že by do toho nikdy nešli. Tak si pak vyber :nevim: nakonec rozhodlo to, že v naší porodnici skoro nikdo KP neumí odrodit, protože se všechny KP posílají vedle do větší krajské nemocnice nebo na císaře. Tak jsem šla na plánovanýho císaře. A vlastně se mi ulevilo, protože jsme mohli naplánovat, kdy si vezme chlap dovolenou, kdo mu pomůže hlídat starší dítě, atp. Takže osobně bych začala od toho, jak se v porodnici (případně pokud si můžeš vybírat) staví k KP, jestli to umí a k tomu přihlédla, až se budeš rozhodovat.

IvaX
Ukecaná baba ;) 1964 příspěvků 06.04.19 17:13

Měla jsem obě děti KP a u obou jsem zvolila císařký řez, nechtěla jsem riskovat přidušení nebo jiné komplikace. V tvém případě, kdy ti nešlo vytlačit už dítě co šlo první hlavičkou, bych se bála, že to nepůjde ani teď a u KP je to mnohem větší problém.

pristelepe
Kecalka 116 příspěvků 06.04.19 17:23

Ne, rodit přirozené bych KP nešla. Když jsi bez zvonu neporodila první, tak ani teď nevíš, jak tlačit. Neriskovala bych přidusení nebo další poškození. Nejsem cvok.

Zeleňule
Kecalka 210 příspěvků 06.04.19 17:34

Ahoj, tak CS nejde udělat vždy, když se miminko dostane do porodních cesta a u KP zůstane viset za hlavu, nikdo už sekci neprovede.
První dcera se narodila během tří hodin se 3 kg hlavičkou v mých 24 letech. Druhá dcera byla plánovaným císařem pro KP s 3,5 kg v mých 39 letech.
Protože u nás pouze primář rodí KP (A když bych rodila, když on by tam nebyl, stejně by prováděli rychle císaře), protože jsem si nevěřila, že ji vytlačím, protože mi už je poměrně dost, a protože v případě, že by se přidusila a byla postižená ovlivní to nejvíce život starší sestry, která mě potřebuje výdělečně činnou, jsem se rozhodla takto.
KP je sice přirozená poloha pro vaginální porod, ale nejeden lékař mi tam řekl, že přirozený porod by mi nedoporučil, vzhledem k vyššímu riziku poškození plodu. A u chlapečků jde i poškození varlat při porodu.
Jakmile jsme naplánovali císaře, strašně se mi ulevilo, už to nebylo to váhání, co a jak. A zpětně po psychické stránce vidím tenhle porod jako lepší. Bolest se porovnávat nedá, i když já jsem to měla v pohodě.
Neměla jsem potřebu si hrát na borku a rodit přirozeně z výše uvedených důvodů.

debra.morgan
Echt Kelišová 7566 příspěvků 06.04.19 17:46

nešla bych do toho, krome priduseni a jinych vaznych veci me treba desi i „znicene“kycle, ktere sousedka davala dlooooooouho decku dohromady a jeste né moc uspesne, ale oproti priduseni to je skoro nic. :nevim: rozhodnout se stejne musis sama.

monika.man
Povídálka 21 příspěvků 06.04.19 17:50
@debra.morgan píše:
nešla bych do toho, krome priduseni a jinych vaznych veci me treba desi i „znicene“kycle, ktere sousedka davala dlooooooouho decku dohromady a jeste né moc uspesne, ale oproti priduseni to je skoro nic. :nevim: rozhodnout se stejne musis sama.

Ráda bych se rozhodla sama,ale tady v porodnici CS nechtějí dělat.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.19 17:52

Ja 4.porod KP a od samyho zacatku jsem byla rozhodnuta pro cisare, nechtela jsem podstupovat rizika. Navic mala mela 9 dni pred terminem 3,7kg.

jaaaninda
Zasloužilá kecalka 861 příspěvků 06.04.19 17:55

Pokud si nevěříš, tak jdi do SC. Já porodila před měsícem spontánně KP a jsem za to rozhodnutí ráda. Ale můj první porod, kdy kluk šel normálně hlavičkou, byl rychlý, bez komplikací a bez poranění. A nyní u druhého, když se stále nechtěl otočit, tak jsem hned byla psychicky naladěná na normální porod, věděla jsem, že to zvládnem. Samozřejmě obavy byly. Podle svého rozhodnutí jsem si vybrala i porodnici a tam byli úžasní. Můžu říct, že 2.doba porodní byla i rychlejší než u prvního hlavičkou :-) je to jen na tobě a na tom jak se cítíš. Tlačit se do ničeho nenechej.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30349 příspěvků 06.04.19 18:43
@monika.man píše:
Ráda bych se rozhodla sama,ale tady v porodnici CS nechtějí dělat.

tak jdi jinam, jaký problém :nevim:

stinga
Kelišová 5841 příspěvků 3 inzeráty 06.04.19 18:52

já jsem ve fb skupince Říjňátka 2016, jedna z nás nedávno rodila druhé dítě KP přirozeně, že to tak chtěla. Totálně zdemolovaná, roztrhaná a zašitá maminka, to není tak divné, ale i malinká měla rozedranou do krve, zhmožděnou pipinku - prý něco šíleného a šíleně bolestivého pro to miminko.

Burj Chalifa
Vesmírná mluvilka 30349 příspěvků 06.04.19 18:56
@stinga píše:
já jsem ve fb skupince Říjňátka 2016, jedna z nás nedávno rodila druhé dítě KP přirozeně, že to tak chtěla. Totálně zdemolovaná, roztrhaná a zašitá maminka, to není tak divné, ale i malinká měla rozedranou do krve, zhmožděnou pipinku - prý něco šíleného a šíleně bolestivého pro to miminko.
že jí to za to stálo. …
karkarka
Závislačka 3481 příspěvků 06.04.19 19:08

Jestli cekas kluka,tak bych urcite porod koncem pánevním neriskovala.

debra.morgan
Echt Kelišová 7566 příspěvků 06.04.19 19:12
@monika.man píše:
Ráda bych se rozhodla sama,ale tady v porodnici CS nechtějí dělat.

no tak jdi jinam :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama