2 potraty, zkoušet dál přirozeně, nebo vyšetření?

1996
30.3.21 17:25

2 potraty, zkoušet dál přirozeně, nebo vyšetření?

Dobrý den, s přítelem se snažíme o miminko třičtvrtě roku. Jednou to vyšlo v září, v 8 tt ZT, pak několik pozitivních testů, ale do několika dnů přišla menstruace. Další přirozené početí se nám povedlo v lednu, bohužel opět ZT v 6 týdnu a SP. Po konzultaci v CAR, kde spermiogram dopadl dobře nás odeslali na genetiku, na tu jdeme za měsíc a pak další dva měsíce budeme čekat na výsledky. Mezitím mi budou dělat imunologické vyšetření. Až podle výsledků z genetiky nás budou odesílat na další vyšetření. No a já se teď chci zeptat na Váš názor. Je mi téměř 34, již mám 8 letou holčičku z předešlého vztahu. Bojím se, že čekáním na všechna možná vyšetření ztratíme spoustu času. Možná i bez výsledku. Zkoušeli byste na mém místě ještě jenou přirozené početí? Nebo byste raději počkali na výsledky všech vyšetření a pak teprve se rozhodli co dál? Já to mám tak půl na půl, i když víc převažuje touha zkusit to ještě jednou :srdce: Ale nevím jestli to není hloupost, ani tak se nebojím opět špatného konce, jako spíš toho, že nebude s miminkem třeba něco v pořádku :think: Já vím, že si možná říkáte, že tři měsíce není žádná doba, ale mě se to zdá jako věčnost.. Děkuji za každý názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2762
30.3.21 17:31

Já jsem po 3 potratech donosila 2 děti přirozeně, na důvod se nepřišlo…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
30.3.21 17:39

@BlaZenkaB A nějaká vyšetření jste podstupovali?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3295
30.3.21 18:35

Hele já to mám se svým manželem. Jako pravděpodobně budete v pořádku když už site máš a on má dobrý spermio, ale můžeš byt superplodna. Každý vajíčko i nekvalitní se oplodní a snaží se zavrtat. Já jsem z kazdyho nechraneneho sexu měla pozitivní test. První měsíc odešlo jako zpozdena ms, pak SP v 9tt a pak jsem musela na revizi ve 13tt kdy to byl ve me už měsíc ZT a já to ani nevěděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
30.3.21 18:58

@hospodki Po těchto zkušenostech se vám zadařilo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1855
30.3.21 19:32

@an-na Ta imuno bude rychle, byt tebou bych chvilku počkala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2762
30.3.21 20:00

@an-na Snad vše možné: Genetiku, imunologii, hormonální, lepivost krevních destiček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2762
30.3.21 20:02

@an-na Pokud máš ochotnou doktorku, může ti bez vyšetření nasadit (po pozitivním testu) Utrogestane, Clexane a Prednison. To je takové kombo, které by nemělo škodit a přitom pokryje nejčastější příčiny potratů. Některé centra pro umělé oplodnění to takhle bouchají rovnou bez vyšetření.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3295
30.3.21 20:46
@an-na píše:
@hospodki Po těchto zkušenostech se vám zadařilo?

První dítě vyslo hned, druhé se nám loni na tomhle trochu zaseklo. Ta revize me semlela a psychicky na tom ještě nejsem Ok takže teď se nesnazime a máme pauzu. Moje babička měla 2 potraty a pak odnosila a porodila 4 zdravé děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
30.3.21 21:37
@BlaZenkaB píše:
@an-na Pokud máš ochotnou doktorku, může ti bez vyšetření nasadit (po pozitivním testu) Utrogestane, Clexane a Prednison. To je takové kombo, které by nemělo škodit a přitom pokryje nejčastější příčiny potratů. Některé centra pro umělé oplodnění to takhle bouchají rovnou bez vyšetření.

Jenže není to takový moc uměle udržovaný? Já se nejvíc bojím toho, aby to miminko třeba nebylo nějak postiženy :think: Já si tak nějak myslím, ze nebude u mě problém ten, ze nemůžu miminko donosit, přece jen už jedno mám a nebyl žádný problém. Jako spis to, ze se tam něco špatně “spoji” nebo je tam proste něco špatně, nějaká chyba v tom plodu. Ale jsem prd odborník, tohle je spis můj pocit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
30.3.21 21:41
@suzka1 píše:
@an-na Ta imuno bude rychle, byt tebou bych chvilku počkala ;)

Asi ano, asi nemá cenu nic uspěchat :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1996
30.3.21 21:42

@hospodki nemůže byt i toto dědičné?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2330
30.3.21 21:46

Já první dítě na první pokus, druhé dítě se nedařilo, několik biochemek za sebou. Podle testů v CARu oba úplně zdraví. Pokud bychom chtěli jít do IVF, tak prý jedině s vybranými spermiemi a geneticky vyšetřenými embryi. Na zkoušku mi dali pro domácí snažení Prednison. Momentálně máme stopku, jsem v nové práci, ale tak nějak ve skrytu duše doufám v zákon schválnosti. ;) Teď mi při jedněch testech vyšly vyšší borelie, čekám na potvrzení z druhého testu, nevím, jestli to může mít nějakou souvislost… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.3.21 21:55
@BlaZenkaB píše:

Prosím tě, co to tady šíříš za bludy? V některých centrech píšou Prednison bez předchozího podobného imuno vyšetření, ale takovému centru bych se vyhnula velkým obloukem.

@an-na určitě vydrž na výsledky z imunologie, tam může být příčina, jedna z indicií je, že potrácíš dřív, než minule.

• Citovat
  • Nahlásit
3295
30.3.21 22:46
@an-na píše:
@hospodki nemůže byt i toto dědičné?

Tak to dost pochybuju. Spis se nám ujme oplodněné vajíčko i takove které by jina deloha odignorovala a otěhotněla třeba až čtvrtý cyklus. Já otěhotněla zatím každý cyklus snažení. Mám v okolo několik páru, kde otěhotněla napoprvé a vše cajk.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat