2 roky a 4 měsíce a nechce na nočník

154
6.12.18 10:11

2 roky a 4 mesice a nechce na nocnik

Ahoj maminky, potrebuji poradit.. Nasi dceri jsou 2 roky a 4 mesice a nemuzeme se naucit na nocnik, mame i sedátko na zachod. Vse odmita. Nechavam ji bez pliny, ale pokud se pocura hned chce plinu, ani ji kolikrat nevadi ze je pocurana.. Mam obavy ze jsme zacli asi pozde… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

70
6.12.18 10:15

Netlacila bych na ní, ikdyz je to těžké. Dcera si prošla různými fázemi, byla jsem z toho nešťastná, až si ve 2 letech a 7 měsících sundala plinu, a od té doby naprosto bez nehod. Musí k tomuto dozrát.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.18 10:20

Ahoj, naší malé je 2 roky a 8 měsíců a je to to samé - jen vidí nočník a už utíká pryč, když jí chci na něj posadit, tak křičí a pere se se mnou. Lítání bez plíny nepomáhá, počůrání jí vůbec nevadí a když někde hodí bobek na parkety, tak se tomu směje. Vysvětluju, nepomáhá to. Na nočník zkoušíme průběžně asi od roka a je to od začátku stejné. Už má asi nočník zošklivený a ani nevím proč, nebylo to nějak násilné z mé strany, že bych jí jako na nočníku držela násilím apod..prostě nechce. Je to stejný jako třeba když nechtěla jezdit na odrážedle, ne a ne a křik, ale až se sama rozhodla, sedla a jela. Asi s tím nočníkem to bude stejný, ale kdy to přijde, to by mě teda zajímalo. Prkýnko na záchod malé bojkotuje taky. :oops:
To jsem zvědavá, co tu kdo poradí. Do školky sice půjde až ve 4 letech, ale s tím to nesouvisí, ráda bych, aby už se na nočník naučila. Mám látkový plíny, ale ty už pro takhle velký dítě nestačí, takže teď utrácím za papírový a fakt už bych to ráda utnula, ale nevím, jak na ní.. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
3407
6.12.18 10:27

musíte mít velkou trpělivost a čekat až k tomu dojdou jinak dcera nechtěla vůbec na nočník a asi ve 2 letech a 4 měsíce to vzala na milost teda jen čůrání kakání zásadně do plen a když jsem plenu nedala tak klidně pět dní nešla na velkou no děs přešlo jí to až ve 3,5 letech kdy jsem prostě vyhodila plenka a hotovo prvních 14 dní hrůza ale pak jak když utne a krásně nočník používala chce to prostě trpělivost nabízet ale nenutit ono to přijde

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
273
6.12.18 10:53

U nás to bylo podobné :kytka:
Malej v srpnu 3 roky, od září měl nastupovat do školky.. nedařilo se nic. Přestala jsem tlačit a před 3 narozkama přestal nosit plinu přes den, pak během srpna sám přišel s tím že nechce plinu na odpolední spaní..
A v den nástupu do školky přišel s tím, že nechce už ani na noc, že není miminko…
A bez větších nehod ;) v noci se nikdy nepocural
Občas ucurne přes den, ale jen kvůli tomu, že zrovna má na práci atraktivnější činnost než běžet na záchod/nočník :lol:

Za mě, trpělivě zkoušet, netlačit prostě nechat dozrát.. ať se zadari :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
154
6.12.18 10:55
@Anonymní píše:
Ahoj, naší malé je 2 roky a 8 měsíců a je to to samé - jen vidí nočník a už utíká pryč, když jí chci na něj posadit, tak křičí a pere se se mnou. Lítání bez plíny nepomáhá, počůrání jí vůbec nevadí a když někde hodí bobek na parkety, tak se tomu směje. Vysvětluju, nepomáhá to. Na nočník zkoušíme průběžně asi od roka a je to od začátku stejné. Už má asi nočník zošklivený a ani nevím proč, nebylo to nějak násilné z mé strany, že bych jí jako na nočníku držela násilím apod..prostě nechce. Je to stejný jako třeba když nechtěla jezdit na odrážedle, ne a ne a křik, ale až se sama rozhodla, sedla a jela. Asi s tím nočníkem to bude stejný, ale kdy to přijde, to by mě teda zajímalo. Prkýnko na záchod malé bojkotuje taky. :oops:
To jsem zvědavá, co tu kdo poradí. Do školky sice půjde až ve 4 letech, ale s tím to nesouvisí, ráda bych, aby už se na nočník naučila. Mám látkový plíny, ale ty už pro takhle velký dítě nestačí, takže teď utrácím za papírový a fakt už bych to ráda utnula, ale nevím, jak na ní.. :nevim:

Nejhorsi je ten tlak ze vsech stran na me, ze ji to nedokazu naucit, ale at mi to nekdo ukaze a ja mu tisíckrát podekuju… Zkousela to moje mamka, mamka mojeho manzela a nic… Nejspis k tomu asi dojde opravdu sama.. Do skolky jde ve 3 letech a ja uz mam opravdu obavy aby jsme to stihli. V lete vesele curala na travnik ale pak kdyz se ochladilo tak to nejak preslo a zase plina.. Mozna je opravdu vina na me… :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6741
6.12.18 11:13

dej jí ještě čas,hlavně nenutit,pak je to ještě horší,každé dítko má své tempo,u nás jsme také vyzkoušeli u syna snad úplně vše a nic nepomohlo ,už jsem byla dokonce u dr protože měl 3 roky a půl a furt nic,vše ok,prý jen ještě hlavička nešlo do spojení. A pak jednoho dne se mu to povedlo a od té doby je ze dne na den bez plen. Na tlak okolí se zela vykašli,každé dítko má své tempo zcela ve všem amalá nemá ani 3,takže má ještě čas :hug: . My museli dokonce dát roční odklad mš,už už to vypadalo že ani letos nenastoupí a pak takový šikovný krok. V červnu se poprvé vyčůral donočníku a v září nástup do školky ve 4 letech,takže taky tak tak ale povedlo se a u vás se taky tak stane :) fakt naní nijak netlač malé se to může tak akorát více znehutit,bere to jako zlo,musí na to příjt zcela sama že je to fajn jinam než do pleny,sem tam zkus posadit ale nijak nehroť… @Pidulka81

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
704
6.12.18 11:46

Mám doma stejný expemlar :mrgreen: starší nešel ani do koupelny, když tam nočník byl ( a to jsem ho nikdy nenutila, chytré poznámky jsem nikdy neřešila) a ve dvou a čtvrt najednou sám od sebe a do týdne byl i bez pleny na noc. Mladšímu je právě stejně jako vaší a zatím chodí na nočník jen plně oblečen napodobovat nás ostatní :mrgreen: netlacim, stejně přes zimu je to naprd. Ptám se, sem tam nabidnu - třeba dnes si šel sednout a poprvé sám sundal učící kalhotky, sice nic nebylo, ale beru to jako pokrok - a uvidíme na jaře ???? jen dodám, že starší je rozený v létě takže to měl snazší, jinak si myslím, že by to taky bylo déle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3407
6.12.18 13:42

@Pidulka81 prosim te tvoje vina to neni proste si na to to ditko musi prijit samo je to otrava davat tak velkemu ditku plenu ale radsi to nez mit vystresovane nervozni ditko ne hold to trva dele taky jsem poslouchala ty kecy syn v roce chodil na nocnik atd a ted posloucham checi toho typu ze jsem strasna matka jelikoz snami spinka malej syn takze hod nohy nahoru vesele davej plenky a nabizel nocnik az k tomu tvoje ditko dospeji tak to oslavite a ver ze nekdo prijde s necim dalsim co neumi a melo by umet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
165
6.12.18 14:01

Naše malá byla přesně v tom samém věku úplně neoblomná, na nočník si nesedla ani oblečená :roll: tak jsem to vzala přes holčičí marnivost a koupila dva balíky kalhotek s obrázky princezen a Minnie :lol: ukázala jsem jí je, že ty jsou pro velkou slečnu, ale ona je ještě mimino a má plínu, tak je nemůže nosit ;) po týdnu kdy je měla na očích v šuplíku vedle triček mě šokovala prohlášením, že je velká slečna a jde na nočník :lol: Za týden byla bez nehod a za další dva měsíce jsme pleny zrušily i na spaní :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
6.12.18 20:25
@Pidulka81 píše:
Nejhorsi je ten tlak ze vsech stran na me, ze ji to nedokazu naucit, ale at mi to nekdo ukaze a ja mu tisíckrát podekuju… Zkousela to moje mamka, mamka mojeho manzela a nic… Nejspis k tomu asi dojde opravdu sama.. Do skolky jde ve 3 letech a ja uz mam opravdu obavy aby jsme to stihli. V lete vesele curala na travnik ale pak kdyz se ochladilo tak to nejak preslo a zase plina.. Mozna je opravdu vina na me… :,(

Jojo, taky jsem byla trochu na pranýři od tchýně..a pak malou sama několikrát hlídala a nočník zkoušely a sama viděla, jak to doopravdy s malou je, takže už nic neříká.
Tak holt budem muset ještě vydržet..

• Nahlásit
  • Citovat
217
7.12.18 14:14

Zacali jsme davat malou 2 roky a 3 mesice na nocnik,vysvetlovali jsme ji,ze se tam cura a kaka a davali jsme ji misto plinky kalhotky,jasne ze se pocurala a nerekla sI na nocnik.Prvni dny jsme furt s pritelem prali obleceni.Ale zacalo ji vadit,ze je pocurana a pak sama zacala ukazovat,ze je pocurana.Zacali jsme ji proste davat za tri dny na nocnik kazdou hodinu a zvykla si na bej tak,ze se hlasila uz predem,ze chce curat.Ze zacatku si ale vzdycky ucurla.No a o 10 dni pozdeji od nasazeni nocniku,si mala zacala rikat sama a uz se nam nepocurala.Akorat na navstevy bereme nocnik,protoze zachod nechce ani videt a plinku ma jen na noc.Ven jdeme az se proste vycura doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama