Reklama

2 roky a 9. měsíců a špatně mluví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lacimechka
Povídálka 34 příspěvků 10.02.18 15:24
2 roky a 9 měsíců a špatně mluví

Ahoj holky…chtěla bych slyšet Vaše názory a zkušenosti. Mám syna…za 3 měsíce mu budou 3 roky a špatně mluví. Slyší dobře,(i to co nemá:-)), udělá vše co po něm chci, rozumí všemu co mu říkam, jen špatně mluví. Do 2 a půl let uměl tak 20 slov. Potom zrazu začal mluvit více, ale slova komolí, nebo si je zkracuje. Řekne třeba: Mami au bác. (mami auto spadlo), nebo: kde je au? (kde je auto?)…slovní zasobu má myslím den ode dne lepší…snaží se opakovat slovíčka, ale neřekne je správně. Víceslabičné slova mu dělají ještě problém. Spojí max 3-4 slova. Umí poznat 11 barviček, ale pro některé má své názvy…Pohybově myslím, že je nadaný, jen ho nebaví kreslení…Dr. říkala, že s logopedií ještě počkat, jak nastoupí do školky, zda se vyslovnost nezlepší…Ale vidím pokroky…když si vzpomenu, že před 3 měsíci řekl s bídou pár slov, tak si říkam, že to snad ve školce dožene.

Reklama

Reakce:

Helileli
Závislačka 2848 příspěvků 10.02.18 15:28

Moje Dr řekla, že ve třech letech má dítě na batoletstinu ještě právo.
Pokud u vás nastal vývojový skok a dělá pokroky, tak bych počkala.

Andy27
Kelišová 6238 příspěvků 10.02.18 15:29

@lacimechka male budou 4 az ted se hezky rozpovidala ;)

Terez001
Zasloužilá kecalka 883 příspěvků 10.02.18 15:29

@lacimechka

Nemám tak starého syna, mému jsou čerwstvě 2 roky. Zkusila bych rybí tuk :) Já ještě nedávno zakládala diskuzi, že syn moc nemluví (tedy mluvil, ale nešlo mu vůbec rozumět). Po 2 měsících, co mu dávám pravidelně rybí tuk, se během týdne rozmluvil srzumitelně rovnou ve větách, sklonuje, říká i věci, co od nás snad nikdy neslyšel. Říká básničky, co mu vyprávím od miminka (jednoduché). Ten rybí tuk je hodně na rozvoj řeči, někomu třeba až tak nepomůže, ale určitě bude v :kytka: elké zlepšení

lacimechka
Povídálka 34 příspěvků 10.02.18 15:35

Děkuji za odpovědi… Ještě dodám že syn je fakt pěkný divočák :lol: u ničeho moc dlouho nevydrží… Jen u písniček… Ty už taky zkouší opakovat…

Ou
Kelišová 5081 příspěvků 10.02.18 15:35

Neplašte - vývoj řeči je hodně individuální záležitost a u chlapečků často pomalejší. I kdyby vlastně nemluvil vůbec, tak by to pořád bylo v normě.

Rybí tuk klidně dávat můžete, ale žádný významný vliv to mít nebude, prostě mu musí dozrát mozek.

Prostě se smiřte s tím, že děti jdou svým směrem, ne tak, aby naplňovaly vaše představy, co mají dělat.

Alušáček
Závislačka 3126 příspěvků 10.02.18 16:01

@lacimechka Myslím,že vývoj řeči u tvého syna je v normě, některé děti v tomto věku nemluví třeba vůbec. Podstatné je, že mluví, spojuje slova, dělá pokroky. Moje dcera na tom byla podobně, možná i hůř a teď ve 3,5letech toho namele :lol:

aknah31
Neúnavná pisatelka 15353 příspěvků 10.02.18 16:22

Ja jsem ta která zacala rec u syna resit v tomto veku tj.4m před tretima narozeninama. Mluvil hodne ale pouzival jenom písmena P, D, T, N a B a ty daval všude.
Takze masinka byla třeba papinta atd… slysel dobře, porozumeni dobre… Zacali jsme chodit na logopedii kde za rok se naucil V, F, M.. tesne před 4tym rokem diagnostikovana Vyvojova dysfazie a zacali jsme od tech 4let pracovat a makat soustavne a cilene. O
Syn bude mit ted v dubnu šest let a krom R a Ř uz umi vše. Když se snazi tak je rec i krasne cista. Slovni vyjadrovani (dlouhe, rozvinute souveti) by mohlo byt lepsi, ale jak rikam recnik z neho asi nikdy nebude. Ale opravdu je za nama hodne tvrde práce. Samo by to nikdy nenaskočilo.
Ostatní oblasti VD jsem taky dohnali a v poslední zprave ma napsano VD skoro kompenzovana.

Tim nechci rict aby jste plasila a hned běžela k logopedovi. Ja maly ma cas ale hlidat. Pripadna konzultace u logopeda není nikdy na skodu.

Mladsi syn bude mit v kvetnu 4roky, ten se uz veze, protože jsem ostrazita. Na logo dochazi od tri let. Nemá v reci mekceni, sykavky a vybranty a horsi aktivni slovni zásoba, ta pasivni je vice nez dobra. Diagnoza OVR. V soucasne době pracujeme spise na rozsireni slovni zasoby. K logopedce chodi rad, je to vse formou her.
Dobry logoped umi pracovat i s tak malymi dětmi ale neznamena to ze kazde dite ho potřebuje.

lacimechka
Povídálka 34 příspěvků 11.02.18 06:45

Děkuji za odpovědi :kytka:

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Do čela s ním! 5 důvodů, proč by Kubera byl skvělým předsedou Senátu

Primátor Teplic Jaroslav Kubera (ODS) slaví úspěchy nejen v domovském městě,... číst dále >

Viewegh o rozkolu s Reinerem i Me Too: Jsou to hysterická a účelová obvinění!

Zotavil se z vážných zdravotních problémů a působí čile. Mluví spatra,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >