2 roky a neřekne ani slovo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 16.04.18 16:20
2 roky a neřekne ani slovo

Dobrý den, maminky. Už toho tady bylo na toto téma dost, ale žádná diskuze není aktuální a mě to dost trápí a chci znát názory ostatních. Syn má 24 měsíců a neřekne jediné srozumitelné slovo. Jen mama a haf. I tátovi říká mama. Pak zvuky jako brrrm (auto) a bá (když něco spadne). Tohle ale říká uz rok a od te doby se nikam neposunul. Blekotá tou svojí vietnamštinou a vydává zvuky a hrozně ječí a křičí :zed:
Jinak slyší a rozumí, plní pokyny, rozumí, co mu říkám. Je depresivní, když na hřišti na mě zavolá dítě „teto“, které je o půl roku mladší než můj syn. Krásné říká „papat“, „mami, tati“ (můj neřekne ani mami, jen „mama“). Mám spíš obavu, aby toto opoždění řeči nebylo známkou nějaké jiné poruchy, autismu, aspergera a podobně.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

dana.dv
Zasloužilá kecalka 680 příspěvků 16.04.18 16:27

Dcera se rozmluvila až v létě před nástupem do školky, do té doby to bylo něco podobného. A ve školce to pak nabralo bleskovou rychlost…

BaMaK
Závislačka 2749 příspěvků 5 inzerátů 16.04.18 16:27

Takovych deti je spousta. Neboj, on ty slova v hlavicce ma, jen nevi jak je rict. Az na to prijde zacne strasne rychle krasne mluvit ve vetach…je to jako se vsim-kazde dite chce svuj cas. Nase petileta nechce jezdit na kole bez kolecek…desne me to stve…vsichni kolem I mladsi uz to umi :zed: proste to tak je. Zase umi spoustu jinych veci.

Lojzinecka
Stálice 62 příspěvků 16.04.18 16:31

Tak moje dcera dcera nerika ani to a pokyny taky neplni. Takze bych byla v klidu pokud ti plne rozumi.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.18 16:37

@PerlaMarina znám to. Syn ve 2 letech taky nemluvil. Říkal jen káka = táta, pán, máma, babička… Mně začal říkat „momo“ ve 2 letech a 2 měsících. Oslovení mami až ve 3 letech a 2 měsících. Na maminku pořád ještě čekám. Ve 3 letech používal tak 10 slov a 20 citoslovců a každé slovo trvalo i měsíc, než se ho naučil používat bez nápovědy. Teď mu budou 4 a konečně mluví - tedy rozmlouvá se. Začíná používat holé věty - „Já jsem tady. Chci bábě jít…“ Má malou slovní zásobu a špatnou výslovnost. Máme za sebou 2 roky logopedie a hodiny dřiny doma. On ale ve 2 letech navíc ani nerozuměl a nereagoval, proto jsme to řešili.
Kamarádky syn taky nemluvil, ale rozuměl. Ve 2,5 letech se rozkecal.
A s tím, že to je depresívní, ti naprosto rozumím. SOusedi mají holčičku, které je 18 měsíců a mluví lépe než náš. Už jsem si několikrát vyslechla, že je nějaký divný. Nejhorší byla cizí máma na hřišti, která od něj odháněla své děti, že je náš nějaký divný :zed:

Uživatel je onlinemrav
Extra třída :D 11781 příspěvků 16.04.18 16:41

Neboj, ten se tak rozmluví, až ti to milé nebude. Potřebuje jen svůj čas, číst si, povídat si, ukazovat a pojmenovávat zvířátka. Každé dítě je jiné.

Bábrdl
Generální žvanilka 20547 příspěvků 16.04.18 16:44
@PerlaMarina píše:
Dobrý den, maminky. Už toho tady bylo na toto téma dost, ale žádná diskuze není aktuální a mě to dost trápí a chci znát názory ostatních. Syn má 24 měsíců a neřekne jediné srozumitelné slovo. Jen mama a haf. I tátovi říká mama. Pak zvuky jako brrrm (auto) a bá (když něco spadne). Tohle ale říká uz rok a od te doby se nikam neposunul. Blekotá tou svojí vietnamštinou a vydává zvuky a hrozně ječí a křičí :zed:
Jinak slyší a rozumí, plní pokyny, rozumí, co mu říkám. Je depresivní, když na hřišti na mě zavolá dítě „teto“, které je o půl roku mladší než můj syn. Krásné říká „papat“, „mami, tati“ (můj neřekne ani mami, jen „mama“). Mám spíš obavu, aby toto opoždění řeči nebylo známkou nějaké jiné poruchy, autismu, aspergera a podobně.

Neřekne ani slovo, říká jen… :mrgreen:

Na tohle jsou maminky autíku tak trochu alergické, protože ony mají děti, které skutečně neřeknou ani slovo :,( A když se v pěti letech dostanou do fáze - Máma, haf, brm a bác, je za nimi hodně dřiny.

Chápu, že tě trápí, že je tvůj syn nepovídavej a v tomhle pomalejší, ale diagnózu bych v tom nehledala.

Lojzinecka
Stálice 62 příspěvků 16.04.18 16:56

Mohka bys hodit odksz na skupinu?

Lojzinecka
Stálice 62 příspěvků 16.04.18 16:57

Preklep :D Sorry

Sany80s
Kelišová 6127 příspěvků 16.04.18 16:58

Pokud to rozumí, tak bych úplně neplašila.
Jak kreslí a jí?

PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 16.04.18 17:20
@Anonymní píše:
@PerlaMarina znám to. Syn ve 2 letech taky nemluvil. Říkal jen káka = táta, pán, máma, babička… Mně začal říkat „momo“ ve 2 letech a 2 měsících. Oslovení mami až ve 3 letech a 2 měsících. Na maminku pořád ještě čekám. Ve 3 letech používal tak 10 slov a 20 citoslovců a každé slovo trvalo i měsíc, než se ho naučil používat bez nápovědy. Teď mu budou 4 a konečně mluví - tedy rozmlouvá se. Začíná používat holé věty - „Já jsem tady. Chci bábě jít…“ Má malou slovní zásobu a špatnou výslovnost. Máme za sebou 2 roky logopedie a hodiny dřiny doma. On ale ve 2 letech navíc ani nerozuměl a nereagoval, proto jsme to řešili.
Kamarádky syn taky nemluvil, ale rozuměl. Ve 2,5 letech se rozkecal.
A s tím, že to je depresívní, ti naprosto rozumím. SOusedi mají holčičku, které je 18 měsíců a mluví lépe než náš. Už jsem si několikrát vyslechla, že je nějaký divný. Nejhorší byla cizí máma na hřišti, která od něj odháněla své děti, že je náš nějaký divný :zed:

To byla divná spíš ta matka :pocitac: :cert:

PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 16.04.18 17:25
@Sany80s píše:
Pokud to rozumí, tak bych úplně neplašila.
Jak kreslí a jí?

Jí řekla bych normálně. Má období dobrého a špatného apetitu. Momentálně ji dobře. Byl 21 měsíců kojený. A snaží se jíst sám, ale zatím s malým úspěchem, takže ho stále krmím, jen některé druhy potravin si sám napichuje vidličkou a ji. Že lžičky mu to padá než to dojde do pusy.

Kreslí? No začalo ho to zajímat nedávno, tak teď vezme tužky a čmárá, tužku drží pěkně.

To nějak souvisí?

Markéta80
Hvězda diskuse 38733 příspěvků 16.04.18 17:26

@PerlaMarina proč hned autismus? Hlavní je že rozumí ;). Dcera enchtěla dlouho mluvit, bohužel byla až moc samostatná. I logopedka řekla že musí chtít, rozkecala se v mš a letos s ředitelkou nemluví, prý se jí nelíbí a nedá se ukecat aby sní mluvila. Řekla že vůbec nikdy. Prý posun a alespon jí něco odkýve když souhlasí :jazyk:. Na zápisu jí učitelka rozkecala rychle, jasně že jí řekla že ta ředitelka ve školce se jí nelíbí a mluvit s ní nebude :?. Venku jsem jí říkala že kdyby takhle mluvila s ředitelkou tak jakou by měla radost a malá že nechce aby ředitelka měla nějakou radost :jazyk: a že ve škole se jí učitelka líbila tak sní mluvila ne. Ale ve 4,5 letech jsme byli na foniatrii a tam doktorka že má úroveň řeči tak na 1-1,5 roku :jazyk:, asi za 14 dní začala mluvit a po půl roce na kontrole doktorka že takový skok ještě neviděla, i na logo říká že má bohatou slovní zásobu, jen dopilovat aby dávala vždy předložku, problém je že mluví ale jak jí někdo opraví tak už nic neřekne :jazyk: Ale občas si říkám proč pořád mluví, i ze spaní :mrgreen:. Ve školce si prý stoupne a začne ječet :jazyk: jsme se jí ptala proč a prý kluci si s ní nechtějí hrát, vysvětlila jsem jí že musí k nim a říct jim to a ne ječet :mrgreen: a když mají děti nějakou práci je Vali v první řadě že má zájem a pak u stolku sedí a kouká a nic a jak učitelka řekne že se bude končit najednou se probere a odevzdá hotovou práci dřív než ostatní :mrgreen:. Takhle snad za rok ve školce pracovat nebude :mrgreen: On se rozkecá až si budeš říkat jak to ticho bylo krásné :mrgreen:. manžel kolikrát říká že mu vykecá díru do hlavy :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 38733 příspěvků 16.04.18 17:28
@PerlaMarina píše:
Jí řekla bych normálně. Má období dobrého a špatného apetitu. Momentálně ji dobře. Byl 21 měsíců kojený. A snaží se jíst sám, ale zatím s malým úspěchem, takže ho stále krmím, jen některé druhy potravin si sám napichuje vidličkou a ji. Že lžičky mu to padá než to dojde do pusy.

Kreslí? No začalo ho to zajímat nedávno, tak teď vezme tužky a čmárá, tužku drží pěkně.

To nějak souvisí?

logopedka hned na první návštěvě řekla at pořídíme omalovánky že to je vše propojené a nechtěla a ted nedá pastelky z ruky, maluje pěkně, no to mají po manželovi. nejstarší taky maluje hezky ;)

PerlaMarina
Ukecaná baba ;) 1802 příspěvků 16.04.18 17:31

Tak jste mě celkem uklidnily, moc děkuji za reakce :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Plnovous je znakem islamistů? Tady je 7 důvodů, proč je lepší než knír!

„Plnovous je trend vycházející z koránu, je znakem islamizace a svědčí o... číst dále >

Rozkol v Herbáři, konec na Primě: Rybová bude na složenky vydělávat na Ulici!

Herečka Linda Rybová (42) se nikdy netajila tím, že seriály dělá pro peníze a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama