U babičky si vynucuje pozornost pláčem, doma ne.

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 01:01
2 různé problémy- zkušené maminky poraďte prosím

Dobrý večer maminky. Měla bych na vás jeden dotaz a jeden problém. Mám 18 měsíční dceru.
Problém: mám jedinou babicku na hlídání a ta už od narození malé vyhoví ve všem. Stačí, aby kňourala a hned babička vyhoví. Jenže teď je to děs. Když jsme u babičky, tak si malá usmyslí, ze chce chovat a když babi nezvedne, tak ječák. Kdokoliv i já kdyby jsme ji chtěli vzít, tak neexistuje… proste jen babi. Nepomáhá vysvětlovat, že babička nemůže, protože vaří. Jako by přes ten řev nás vůbec neslysela. Jenže ona je schopná křičet i půl hodiny, protože ví, že u babičky uspěje. Když jsme doma, tak tohle mi nedělá. Sice taky ječí, ale přestane. Babicku proste má přečtenou. Doporucite mi, jak by se to dalo,, napravit,,? Jak se k týhle situaci mám postavit? Doma se chová úplně jinak tolik se nevzteká, nedělá naschvaly a podobně :nevim:
Dotaz: je normální nebo dělalo to vaše dítko?
Před spaním, ale i po probuzení v postýlce péruje. Dělá to od doby co se začala plazit (od 7měsíců) Vždy, když jí dám spát, tak to dělá i půl hodiny než usne.

Reakce:
kyticka86
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 20.06.19 01:17

Oboji je normalni.

U babicky zkousi hranice. Tam musi zasahnout babicka a nastavit mantinely. Pokud ona vzdy podlehne, dcara bude jecet, protoze vi, ze povoli.

To druhe je uklidnovaci ritual. Muj bracha treba vzdy vecer strcil palec do pusy a kyval se napravo a nalevo dokud se neuhoupal ke spanku. Delal to jeste v prvni tride :lol:. Dnes je mu pres 30 a je normalni :mrgreen:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 01:22

@kyticka86 děkuji mockrát za odpověď :mavam: pomůže třeba, když začne, ze babička proste odejde z místnosti? 8o

Klara178
Kecalka 105 příspěvků 20.06.19 03:04
@Anonymní píše:
Dobrý večer maminky. Měla bych na vás jeden dotaz a jeden problém. Mám 18 měsíční dceru.
Problém: mám jedinou babicku na hlídání a ta už od narození malé vyhoví ve všem. Stačí, aby kňourala a hned babička vyhoví. Jenže teď je to děs. Když jsme u babičky, tak si malá usmyslí, ze chce chovat a když babi nezvedne, tak ječák. Kdokoliv i já kdyby jsme ji chtěli vzít, tak neexistuje… proste jen babi. Nepomáhá vysvětlovat, že babička nemůže, protože vaří. Jako by přes ten řev nás vůbec neslysela. Jenže ona je schopná křičet i půl hodiny, protože ví, že u babičky uspěje. Když jsme doma, tak tohle mi nedělá. Sice taky ječí, ale přestane. Babicku proste má přečtenou. Doporucite mi, jak by se to dalo,, napravit,,? Jak se k týhle situaci mám postavit? Doma se chová úplně jinak tolik se nevzteká, nedělá naschvaly a podobně :nevim:
Před spaním, ale i po probuzení v postýlce péruje. Dělá to od doby co se začala plazit (od 7měsíců) Vždy, když jí dám spát, tak to dělá i půl hodiny než usne.

Prosim vas a co mate za problém?? :-) tak at ji babicka pochova, vzdyt je malicka! Proc by mela odchazet z mistnosti? Na jejim chovani nevidim nic divného ani špatného. Proste ma babicku rada a chce se pochovat, budte radi a nedelejte z toho problém. My nasi malou, 22 měsíců take casto chováme.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.06.19 05:56

S tímto rozmazlovanim od babi taky bojujeme. U nás už je to horší male jsou 2 roky a babi ji pořád taha na rukách i přes zdravotní problémy přes které by to dělat neměla. Nebo mala jen upadne babi ji hned extremne utěšuje. Nechá se bouchnout i po obliceji. Nebo ji dovoli praskat se skříňkami apod. Vysvětlovala jsem, prosila zkusila byt i neprijemna. Nepomohlo ani když jsem řekla že mala za to dostane doma na zadek když bude rozbíjet věci. Pak už jsem se naštvala a řekla že to je její boj a ona ji to mala pak vrátí. Nastavila jsem si hranice doma a tak u babi zlobi protoze ví že muže a doma je hodna. Nic ti nezbude když chceš hlídat. Já čekám druhe mimi a od babi často sleduju ze mi tím dost podraží nohy a hlavně autoritu a Vidim ze mala pak nechce domu protoze babi dáva kokinka a babi skáče jak ona píská. Mrzí me to ale chápu to dite. Babičku ovšem už ne…

Aduš8
Kelišová 5240 příspěvků 20.06.19 06:39

Podle mě na tom není nic nenormálního. Nechápu, proč by babička nemohla rozmazlovat, což mi mimochodem chování dítěte nepřijde., Od výchovy má rodiče. Moje mamka malého taky mazlí víc a taky to u ní víc vyžaduje, ale proč? Má ji rád, nevidí ji denně, tak si jí chce užít

ugluk
Hvězda diskuse 47037 příspěvků 20.06.19 07:39

Ony jsou ty děti chytré a moc dobře vědí, že u babičky jim projde něco jiného než doma. Pokud nevyžaduje babiččina pravidla i doma, tak bych to neřešila. Buď to babičce nevadí, a pokud u ní dítko netráví 50 % času, tak o co jde? Nebo už jí to taky leze na nervy, a pak holt její boj. Já neřeším do okamžiku, kdy by se jednalo nějak o zdraví ohrožující stav, ale ži ji rozmazluje… no, babičky bývají rozmazlovací. Buď ráda, že ji má babička ráda, i dítko k ní bude rádo jezdit a jednou budeš mít o hlídání postaráno.

Kalbe
Kecalka 352 příspěvků 20.06.19 07:40
@Anonymní píše:
Před spaním, ale i po probuzení v postýlce péruje. Dělá to od doby co se začala plazit (od 7měsíců) Vždy, když jí dám spát, tak to dělá i půl hodiny než usne.

Babicka ma holcicce vysvetlit ze vari, a posadit si ji k sobe treba na zidlicku a dat ji nejakou hracku ( je mala a chce babicce pomahat :lol: ), pomaha dat na hrani hrnce a nejakou mnamku, aby taky varila. Podle me se treba nudi a potrebuje zabavit a mazlit se prece muzou treba na kresle pokud uz babi neni tak v kondici.

kyticka86
Ukecaná baba ;) 1156 příspěvků 13.07.19 20:26
@Anonymní píše:
@kyticka86 děkuji mockrát za odpověď :mavam: pomůže třeba, když začne, ze babička proste odejde z místnosti? 8o

To budete muset zkousrt, co zabere :hug:. Ale vrzy z teto faze vyroste a budou zas dalsi „problemy“ :hug:

Váš příspěvek
Reklama