Reklama

2. těhotenství - nošení dětí

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Keny
Kecalka 104 příspěvků 03.02.11 18:18
2 těhotenství - nošení dětí

Ahoj chtěla bych se zeptat jak jste to dělali při dalším těhotenství s dětmi? Moje díťko má 12kg a často jsem jí před těhu nosila. Máme doma schody, spí stále v postýlce… Snažím se to teď omezovat ale při některých činostech to jinak nejde a zvedám jí. Vádí to. Jak jste to řešily vy? Předem děkuji za odpověď a hezký večer

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

jizvíková
Extra třída :D 12608 příspěvků 03.02.11 18:34

Nosím jen v nejnutnějším případě, spíš nenosím, jen dávám do postýlky a vyndavám z postle

cernus
Závislačka 3802 příspěvků 03.02.11 18:43

Ja jsem ted take tehu a prvni ma 17kg a noseni se proste uplne vyhnout nedokazu. Dat a vyndat z vany, to same s postylkou. Snazim se to omezit na minimum, ale uplne to nejde.
Taky me dost boli zada, jak se to snazim nebrat pres bricho. Ale proste sem tam prcka zvednout musim.

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 03.02.11 18:51

Ahoj, taky jsem se snažila zvedání dcery omezit, co to šlo. Venku, když už nechce jít, tak ji buď vedu za ruku nebo ji tlačím 8-) A když už ji musím zvednout, tak jsem ji naučila se před tím odrazit nohama a vyskočit, takže se tak nenadřu :wink:

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 03.02.11 18:52

Nosím téměř šestnástikilového tlusťocha :mrgreen: a nijak to nevadí. Ne tedy nijak extrémně, ale taky máme za sebou pár procházek, kdy se mu nechtělo ťapat, tak maminka musela nést :cert: Ono je to třeba něco jiného než zvedat desetikilové tašky, to tělíčko se tak nějak rozloží :think: Pokud nemáš vyloženě problémy, tak se nemusíš nějakého sem tam zvednutí prcka obávat.

fragola
Generální žvanilka 24786 příspěvků 03.02.11 19:00

Nosila jsem, ono se to moc nedá, se tomu úplně vyhnout…

birma
Echt Kelišová 8114 příspěvků 03.02.11 19:08

První dvě děti mám po 17ti měsících… takže jsem nosila syna normálně- chtěl chovat :nevim: . Byl to pěkný pořízek…jenom jsem ho držela tak, že mi jakoby seděl na boku (prostě ne zepředu na břicho,ale z boku) Dokonce jsem do konce těhotenství nosila 10ti litrové kyble s vodou (chovali jsme pejsky) a dcerka se držela až do konce :palec:

…to byly broučínci :huban:

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 03.02.11 19:08

Neda se tomu vyhnout, dá se to omezit, zvedat dítě v podřepu, nebo si nejprve sednout a pak si ho vzít na klín, když chce třeba pochovat. Vytahování z vany a z postýlky to je horší…když je doma manžel většinou mě zastoupí :wink:

jirabobes
Neúnavná pisatelka 19169 příspěvků 03.02.11 19:09

Ahoj
Do toho cca 3.měsíce jsem si dávala pozor a nějak nenosila i z vany a do vany jsem staršímu spíš pomáhala než zvedala. Jsem se bála.
Ale pak jsem to moc neřešila. Malá je lednová a v listopadu jsem běžela s obrpupkem a starším posazeném na boku na autobus. A i jindy jsem ho třeba chvilkama poponášela, když jsem spěchala. Řekla bych, jednej podle toho, jak se momentálně cítíš.

mamina25
Kelišová 6423 příspěvků 03.02.11 19:27

Ahojky,ja mam doma dvouleteho kluka a cekame mimi a taky se bohuzel tomu nevyhnu a obcas ho musim zvednout,do vany a z vany,obcas kdyz hodne place,tak si ho na chvilku vemu na ruce a pochovam,ale mam ho na boku a ne pres brisko,ale vetsinou se snazim,si sednout a vzit si ho na klin,a myslim,ze tomu miminecku to snad neublizi,kdyz mame doma tatinka,tak on koupe a zveda,ja ne,ale vetsinou jsem doma sama s malym,tak se zvedani bohuzel nevyhnu

Betty03
Závislačka 3781 příspěvků 03.02.11 19:47

Musela jsem občas zvednout Matyho (cca 13 kg) i při dvojbřiše s holkama. Člověk si musí dát bacha na prudký pohyb, ale tahem z postýlky to je v pohodě. Jsem na to zvědavá s dalším, jestli se brzo zadaří. :lol: Mám tu totiž „tahačky“ dvě (každá cca 13 kg).
Sorry za OT: Fragolo, gratuluju k další holčičce, a upřímně mě děsíš, že máte jasně rostoucí tendenci co do váhy, obzvlášť na holčičku teda macek! 8-o :potlesk: Kam se hrabe náš Maty (4770,55 cm). Dvojčata mi znemožňují průzkum, (v součtu teda překonaly bráchu), jestli to u nás bude taky tak. :roll:

Bongiorno18
Ukecaná baba ;) 1008 příspěvků 03.02.11 19:50

Taky jsem musela malýho zvedat, sice jsme to omezili jak to šlo, ale úplně to nejde…naučil se sám lézt do autosedačky a z ní, v postýlce má díru na vylézání, ale třeba do vany a z vany, nebo když potřeboval ukonejšit…To už je úděl toho, mít děti brzy po sobě, ale jinak to za to stojí.. :lol:

Keny
Kecalka 104 příspěvků 03.02.11 20:02

Koukám, že se tomu člověk vyhnout nemůže. Já jsem si spíš bála jestli v hororovým scénáři se nedá kvůli tomu potratit… A kočár taky tlačíte at se děje co se děje?
Teď mě napadá i bus který neni nízkopodlažní tam ho budu muset taky zvedat a do auta.

bedru
Kelišová 5597 příspěvků 03.02.11 20:10

podle mě se tomu úplně vyhnout nedá :nevim:

Misula.vdf
Kelišová 5394 příspěvků 03.02.11 20:24

I kočárek se musí tlačit nebo sáňky, když bylo hodně sněhu :-D . Když není manžel doma, babička pracuje, musím normálně fungovat, nákupy, s malým k pediatrovi, na gyndu s bříškem…

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Adopce na dálku a návštěva Bangladéše mě mnohé naučila, říká Věra Pilbauerová

Věra Pilbauerová změnila život bangladéšské dívce Líze, která by bez její... číst dále >

Máte doma nebezpečné hračky?

Nebezpečné hračky jsou zrádné především tím, že nejsou poznat na první pohled... číst dále >

Články z Expres.cz

Olga byla takový mazlíček! Tajemství, tragédie a výstřednosti klanu Kočkových

Jméno Kočka se v českých médiích čas od času hodně skloňuje. Naposledy v... číst dále >

Žádný Hollywood! Mají manýry jak čeští herci, říká se o zpovykané Vilhelmové a spol.

Ty tam jsou doby, kdy se o hvězdách z Hollywoodu psalo jako o zpovykaných... číst dále >

Články z Ona Dnes

Obezita zkracuje život o patnáct let, léčba stojí miliardy

Není to jen estetický problém, který trápí miliony lidí na celém světě, ale... číst dále >

Příběh Markéty: Manžel skončil na vozíku, žít se mnou odmítá

Před dvěma lety měl manžel vážný úraz. Dokonce to vypadalo, že jeho následky... číst dále >