2 trojky v druhé třídě na vysvědčení

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 15.01.18 13:48
2 trojky v druhé třídě na vysvědčení

Ahoj maminky, chci se zeptat: Dcera 8 let chodí do druhé třídy. Teď psali závěrečné práce. Z matiky a češtiny dostala z písemek 3 a 3. Paní učitelka jí dnes řekla, že je dostane i na vysvedčení. Jinak má v žákovce vesměs samé dvojky, nemá určitě žádnou 4 ani 5. Trochu mě to zarazilo. Byla jsem minulý týden za účou :D že máme trochu problém s matematikou. Řekla mě, že to tak hrozné není, abych byla v klidu, tak jsem byla a najednou tohle. Dcera je svědomitá denně se učí. Akorát jí dělá problém interpunkce. Mám jít znovu za učitelkou? Mít dvě trojky v druhé třídě, mě příjde trochu přes čáru :D To by podle mě muselo být opravdové jelito :D a to tedy rozhodně není. :D Díky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Reakce:
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 15.01.18 13:51

Hele ja mam taky dojem, ze by muj superinteligentni chlapecek mel mit same jednicky, vzdyt preci chce byt vedcem a ze ucitelka znamkuje prisne - ale vis co? ze druhe tridy se vysvedeni k prijimackam nedava, je to teprve pololeti - neni nakonec lepsi, kdyz si to dite uvedomi, ze na jednicku je treba se snazit?

Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 15.01.18 13:54

Asi jo, ja nevim asi to vidim černě. Je mi trapně, před ostatníma maminkama. Skoro to vypadá, že se spolu neučíme, ale to není pravda, učíme se hodinu a půl každý den.

Russet
Extra třída :D 12158 příspěvků 15.01.18 13:56

Zeptala bych se učitelky, že průměrem ti vychází u dcery dvojka, jestli ti to může vysvětlit. Jinak bych se z toho nehroutila, nikde není psané, že bude mít trojku i na konci roku. A i přesto známka nemusí vypovídat o skutečných znalostech dcery.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34282 příspěvků 15.01.18 13:57

@Fassatka na prvnim stupni jsou znamky vicemene za soustredenost a peclivost, inteligence a zvidavost se projevi na znamkach az pozdeji.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 15.01.18 13:57

Díky holky :lol: :lol:

hapolda
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 15.01.18 13:59
@Fassatka píše:
Asi jo, ja nevim asi to vidim černě. Je mi trapně, před ostatníma maminkama. Skoro to vypadá, že se spolu neučíme, ale to není pravda, učíme se hodinu a půl každý den.
a jak se k tomu stavi dcera? Je ji to sumak nebo je ji to lito? Pokud je z toho spatna i ona, za ucitelkou bych sla aby vedela ze za ni stojis a bojujes. Pokud ji je to jedno asi bych nechala jako vystrahu… :think:
ivašot.
Kelišová 6717 příspěvků 15.01.18 13:59

U nás tedy v pololetí druhé třídy dávala učitelky na vysvědčení nejhůř dvojky :think:

radkka
Generální žvanilka 20803 příspěvků 15.01.18 14:00

Počítáš s tím, že tyhle závěrečné písemky se obvykle počítají jako dvě známky?

Jinak souhlasím s @Pudloslava nerada bych vyvolávala v dítěti dojem, že pro lepší známky chodí rodiče do kabinetu, je to jen pololetí, o nic nejde, aspoň se bude víc snažit. Chápu, že je ti to hloupé třeba před ostatními maminkami, ale hoď to za hlavu! S učitelkou bych se poradila na čem zapracovat, aby bylo učení efektivnější a příště už trojku nedostala.

altanero
Stálice 79 příspěvků 15.01.18 14:01

Tak má problém v matematice a najednou i s interpunkcí? Ono je to tak, že děti si musí zvykat, že holt jedničky nejsou zadarmo. Jak by k tomu přišly ty děti, které mají z písemek jedničky a dvojky a na vysvědčení by byly hodnoceny stejně. To je trend posledních let, že, jakmile dítě nemá samé jedničky běží se do školy, diskutuje se na fórech, jak jsou ty učitelky hrozné. Můj brácha měl kdysi dávno trojku i v první třídě, tehdy se s dětmi nikdo nemazal jako dnes, ani rodiče hned nelítali do škol orodovat. Základku dokončil, vyučil se, udělal si potom při zaměstnání maturitu.
Prostě každému známku jakou si zaslouží.

EmmaAnna
Závislačka 3398 příspěvků 15.01.18 14:01

@Fassatka Nepochopila jsem tvůj příspěvek - ona měla ze závěrečného testu trojku, ale jinak měla v tom předmětu jen dvojky|?

blumen
Hvězda diskuse 42680 příspěvků 15.01.18 14:04

Treba ty trojky mela z tech pisemek tak tak, to ma taky roli. :nevim: uz jso tam byla, ne? Tak bych tam podruhe nesla. Vis, kde delala chyby?

elinka90
Závislačka 2540 příspěvků 15.01.18 14:05

@Russet myslím, že každý školou povinný ví, že se známky průměrem nepočítají. Zatímco např. z domácího úkolu má známka hodnotu 1 z pololetní práce může mít hodnotu 5.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63593 příspěvků 3 inzeráty 15.01.18 14:05
@Fassatka píše:
Asi jo, ja nevim asi to vidim černě. Je mi trapně, před ostatníma maminkama. Skoro to vypadá, že se spolu neučíme, ale to není pravda, učíme se hodinu a půl každý den.

Já tedy nevím, ale mě spíš zarazilo tohle :think: to mi na druhou třídu přijde hodně.

Fassatka
Zasloužilá kecalka 638 příspěvků 15.01.18 14:07

No právě, v žákovské knížce má z češtiny: 1,1,2,2,1,1,3­,1,3,2,2 a z té velké písemky 3
z matematiky má:2,1,1,2,2,­,3,3,3,3, a zvelké písemky 3
Ale asi to moc řeším. :D
Za účou asi nepůjdu, byla jsem tam minulý týden a řekla mě…viz výše: že se nic tak strašného neděje.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 25 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svoje tělo mám čím dál radši, říká Alena Mihulová

Ve filmu Chvilky herečka Alena Mihulová na adresu svého dítěte často trousí... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >