2 žloutkové váčky, 1 embryo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
e_w_i_c_k_a_a
Nováček 7 příspěvků 12.11.14 22:03
2 žloutkové váčky, 1 embryo

Ahoj holky, včera jsem byla na prvním UTZ, dle MS 6+4tt. Doktorka potvrdila těhotenství, ale vzápětí mě překvapila s tím, že vidí 2 žloutkové váčky, zatím pouze jedno embryo. Vysvětlovala, že jedno může zaniknout. Na další kontrolu mě objednala až za 3 týdny. Zdá se mi to nekonečné, ráda bych věděla na čem jsem co nejdříve. Máte zkušenosti s tím, že by nakonec bylo opravdu pouze jedno mimi? Přemýšlím nad tím, že bych zkusila zavolat do nemocnice, zda by mi třeba za pár dní neudělali UTZ tam, ale nevím, jestli by mi vyhověli, když krom dnešního špinění žádné komplikace nemám. Jde jen o to, že své doktorce moc nedůvěřuji, navíc není zrovna dvakrát příjemná :-(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.11.14 22:04
@e_w_i_c_k_a_a píše:
Ahoj holky, včera jsem byla na prvním UTZ, dle MS 6+4tt. Doktorka potvrdila těhotenství, ale vzápětí mě překvapila s tím, že vidí 2 žloutkové váčky, zatím pouze jedno embryo. Vysvětlovala, že jedno může zaniknout. Na další kontrolu mě objednala až za 3 týdny. Zdá se mi to nekonečné, ráda bych věděla na čem jsem co nejdříve. Máte zkušenosti s tím, že by nakonec bylo opravdu pouze jedno mimi? Přemýšlím nad tím, že bych zkusila zavolat do nemocnice, zda by mi třeba za pár dní neudělali UTZ tam, ale nevím, jestli by mi vyhověli, když krom dnešního špinění žádné komplikace nemám. Jde jen o to, že své doktorce moc nedůvěřuji, navíc není zrovna dvakrát příjemná :-(

podle me stejne tedka nic delat nemuzes nez jen cekat co z toho nakonec bude ci nebude :nevim: Dr vi proc ti dala takovy rozestup ma to svy duvody tak bych ji verila ;)

Macice13
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 12.11.14 22:06

Pokud už jeden plod viděla, tak je dosti nepravděpodobné, že by v tom druhém váčku bylo :-( pokud chceš mít jistotu, tak řekni, že si dost zašpinila a oni tě vyšetří :-) taky bych tak dlouho čekat nevydržela.

hanka.br.
Neúnavná pisatelka 19526 příspěvků 12.11.14 22:07

Není to neobvyklé. Měla jsem to stejně - na UZV v 6.tt dva plody, ve 13.tt jen jeden. Na UZV se můžeš objednat i jako samolpátce (cca 270,–Kč).

e_w_i_c_k_a_a
Nováček 7 příspěvků 12.11.14 22:10

Hani, tak to jsem nevěděla, moc děkuju! Klidně si to zaplatím. Jde o to, že už minulé těhu jsem měla sto chutí od této doktorky utéct, ale naštěstí komplikace žádné nebyly, tak jsem to vydržela. Navíc nikdo v blízkosti by mě nevzal. A teď nemám možnost dojíždět daleko na každou těhu poradnu, když mám už jednoho prcka doma, tak u ní radši zůstávám :-( Opravdu jí nevěřím, uteklo od ní už spousty žen…

Příspěvek upraven 12.11.14 v 22:13

e_w_i_c_k_a_a
Nováček 7 příspěvků 12.11.14 22:11

Ono popravdě, raději bych byla za jedno mimi, nedokážu si představit mít v podstatě 3 malé děti najednou :-(

Uživatel je onlineLitta
Extra třída :D 13517 příspěvků 12.11.14 22:14

@e_w_i_c_k_a_a Ideální by bylo zajít někam, kde mají lepší UTZ než u tvé Dr., ale to nevím, jak je pro tebe dostupné, kde bydlíte a jak daleko byste museli jet. A vlastně i jestli by vás jen tak vzali, ale asi ano, dneska se zaplatí skoro vše. Jinak bych ale počkala, za 3 týdny to řekne s jistotou i ta tvá. Teď je tam vše malinké a ještě se to může měnit, takže musíš vydržet. Hlavně ať je v pořádku ten, na kterého jste koukali, držím palce. :kytka:

e_w_i_c_k_a_a
Nováček 7 příspěvků 12.11.14 22:18

Litto, díky moc za podporu! Utz má tato Dr. určitě dobrý, „sjíždí“ se k ní těhotné z celého města na 4D, je tu u nás jediná, kdo ho má. A předpokládám, že z UTZ taky čte dobře, spíš jde o ten její přístup, kolikrát je sprostá a jakýkoliv dotaz smete ze stolu :-( Zítra zkusím zavolat do nemocnice, jestli by na mě někoukli třeba aspoň za týden… Děkuju holky, dám vědět, jak to dopadlo :-)

Uživatel je onlineLitta
Extra třída :D 13517 příspěvků 12.11.14 22:27

@e_w_i_c_k_a_a Tak to je dobře, že má kvalitní vybavení, to je velká výhoda. :palec: Přístup je ale také důležitý, taková byla vždycky? :( Já jsem změnila doktorku za vyhlášeného :P :oops: :mrgreen: doktora hned po první prohlídce - měla hroznou sestru na příjmu, nešťastně udělanou čekárnu (v čele místnosti ses se sestou bavila o důvodu návštěvy a všech podrobnostech, u toho ti měřila tlak a všude za tebou lidi v čekárně 8o ). A jsem ráda, že jsem to udělala, to prostředí dělá dost, u lékaře by se člověk měl cítit jako člověk a ne jako nějaká věc. :| A máš možnost si najít někoho jiného? Nebo se ti jen nechce? Nevím, jak moc by to bylo složité teď v těhotenství, ale právo na to máš. Hlavně bych to zvážila v případě, že už teď máš třeba jasno ohledně triple testů, testu na cukrovku,… a dalším vyšetřením. Aby tě zbytečně nestresovala v ještě tak stresujících záležitostech, když je to taková povaha. :nevim:
Dej určitě vědět. :mavam:

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 12.11.14 22:35
@Macice13 píše:
Pokud už jeden plod viděla, tak je dosti nepravděpodobné, že by v tom druhém váčku bylo :-( pokud chceš mít jistotu, tak řekni, že si dost zašpinila a oni tě vyšetří :-) taky bych tak dlouho čekat nevydržela.

to je rada, aby lhala? :roll: :zed:

Vrk
Echt Kelišová 8811 příspěvků 12.11.14 23:51

@e_w_i_c_k_a_a stejne ted nic drivejsim utz nerozseknes…pockala bych ty 3tydny a hned budes chytrejsi.

lekarnicka28
Závislačka 4725 příspěvků 12.11.14 23:52

@e_w_i_c_k_a_a jestli můžu radit, vydrž to týden a pak zkus zajet jinam. Týden někdy hodně udělá a je možné, že zítra by tam viděli úplně to samé, co tvá doktorka a v ničem by sis nepomohla. Chápu, že 3 týdny jsou hodně, ale týden se vydržet, dá, ne? :)

miisenka
Extra třída :D 14314 příspěvků 13.11.14 08:13

Alebo hcg ako samoplatca, u dvojcat su ine hodnoty(ale nemusia byt)..

Svistice
Neúnavná pisatelka 17755 příspěvků 10 inzerátů 13.11.14 10:15

@e_w_i_c_k_a_a POčkala bych ty tři týdny. Ono se může stát, že jedno „mimčo“ by mohlo být klidně mladší (proto ještě není vidět), nebo byly 2 hned na začátku, ale jedno se skutečně nevyvíjí. Za tři týdny bude snad jasné, zda jsou 2 nebo jen jedno.
Jinak z vyprávění znám ženu, které potvrdili někdy v 7 týdnu trojčata (přirozeně počatá), v 10. už byla jen 2 a někdy mezi 12.-14. týdnem „žilo“ už jen jedno a to druhé jí museli odsávat. Nakonec byla ráda, že vůbec donosila jedno dítě.

Macice13
Ukecaná baba ;) 2323 příspěvků 13.11.14 10:24
@miisenka píše:
to je rada, aby lhala? :roll: :zed:

vždyť psala, žezašpinila, námříkali, žezajíti při špinění, pro jistotu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vyšší rodičovská se bude týkat jen dětí narozených od roku 2020

Výše rodičovského příspěvku od příštího roku vzroste. Na více peněz si... číst dále >

Trendy světa podlah pro rok 2019? Známe je

Odborníci rok od roku představují nejnovější módní trendy. Ne jinak je tomu i... číst dále >

Články z Expres.cz

(Ne)jezte vejce, (ne)jsou zdravá: Odborníci se zase přou o to, zda škodí, nebo ne

Velikonoce jsou za dveřmi a s nimi i tradiční extra nálož vajec, která jsou... číst dále >

Vyhazov Klause ml. bude ODS hodně mrzet, Fiala je politické jelito, hřímají lidé

Fakt, že výkonná rada Občanské strany demokratické (ODS) vyloučila ze svých... číst dále >