2 ZT a několik biochemických - jaká vyšetření absolvovat?

1994
14.3.21 16:10

2 ZT a několik biochemickych - jaká vyšetření absolvovat?

Dobrý den, jdu si pro radu. Jsem maminka 8lete dcery, kterou mám s předchozím partnerem. Se současným přítelem se pokoušíme o miminko již dlouhou dobu, buď to nevychází, nebo jde o biochemické těhotenství a teď jsem dvakrát po sobě měla ZT, vždy v 7tt. U prvního byl náznak srdečního tepu u druhého nebyl vůbec. Řádila jsem se s doktorem jaká vyšetření absolvovat a on mi řekl, ať to necháme prirozene, ze vyšetření většinou stejně na nic nepřijdou 8o Tím mě tedy dostal, v příštím týdnu se zkusím poradit s jiným doktorem. Ale chtěla bych znát Vás názor, př. zkušenosti. Přemýšlím urcite o genetice a reprodukční imunologii. Taky přemýšlím, ze je u nás asi jasne, ze je něco špatně? Je někdo kdo to má podobně jako my? Děkuji za každý příspěvek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
235
14.3.21 16:45

Napadá mě - zkusit se objednat do CAR (říkáš, že se pokoušíte o miminko již delší dobu). Já mám totiž takový pocit, že běžný gynekolog ve své praxi nechce takové úkony moc řešit. Takže zkusit CAR, předpokládám, že tam s tebou projdou anamnézu a budou následovat vyšetření. Teoreticky pak IVF ani následovat nemusí, ale podstatné je, že přes CAR půjdou všechna potřebná vyšetření. No a pak uvidíte, zda se najde nějaký problém, nebo nenajde. Záleží i na tom, jak jste na tom věkově… někde jsem nedávno četla, že po třicítce začínají častěji uzrávat i špatná vajíčka (před třicítkou údajně tělo nechává uzrát ta lepší, kvalitnější vajíčka. Kdežto po třicítce už k té selekci tolik nedochází) - no a z těch jsou právě ta biochemka a ZT. Po čtyřicítce pak ta nekvalitní vajíčka začínají hodně převažovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1994
14.3.21 16:49

@Alča0 Děkuji za reakci, do CAR bychom se objednali. Je mi 33 no :-/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
235
14.3.21 16:57
@an-na píše:
@Alča0 Děkuji za reakci, do CAR bychom se objednali. Je mi 33 no :-/

Tak to je ještě mladý věk :-)
Já myslím, že jde o to vyloučit, zda je někde nějaký problém - a z toho důvodu jsou ta ZT. Nebo žádný problém není a holt to byla blbá náhoda, že byla dvě ZT. Přeji, ať je to ta druhá varianta a vše je v pořádku. Ve svém okolí mám hodně žen, které prošly ZT, některé dokonce 2 x a podařilo se jim poté počít přirozeně, donosit a porodit zdravé dítě. Takže hlavu vzhůru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat