20 kg kufr - dotaz - letím poprvé

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.08.19 08:43
20 kg kufr - dotaz - letím poprvé

Ahoj,

je mi trochu trapně :oops:, že mám tak blbý dotaz, ale letíme poprvé :D

Když je u jména uvedeno 20 kg - jedná se, že max váha kufru musí být 20 kg, že (ne příruční), přítel to má taky tak, ale jde o to, máme 1 větší kufr, co sám váží asi 5 kg - takže to se do toho počítá též, že..no a jde mi o to, jde o váhu kufru bez ohledu kolik osob, čili kufr nesmí být víc jak 20 kg či je to 20 na osobu? a druhý dotaz, když to bude víc, to se pak něco doplácí či kufr nevezmou? přemýšlím, zda teda není lepší, aby měl každá svůj kufr..bereme dost věcí a něco ještě přivezeme..

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
P4ja
Extra třída :D 10610 příspěvků 04.08.19 08:48

Tak je to na osobu. Někde třeba povolují jeden velikej pro dva. Jinak u kabinových se musíš podívat, protože tam se řeší hlavně rozměr a někde i váha. A pozor jsou věci, které z dané země vyvážet nesmíš. Tak bacha, aby vás nevyhmátnuli. A ano za váhu navíc se při odbavení platí. Stejně tak za překročení velikosti a hmotnosti u příručního. Vzala bych dva kufry.

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15550 příspěvků 04.08.19 08:50

Levnější je zaplatit za váhu navíc dopředu, třeba plus 5kg apod ;) já se do limitu nevejdu nikdy :lol:

Megerka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.08.19 08:50

Od letošního roku se váha nesčítá a tak kufr nemůže mít víc než 20 kg, raději mít každý svůj kufr a za každé kilo navíc se platí 160 kč a nebo 6 euro.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67425 příspěvků 04.08.19 08:50

Zjisti u letecké společnosti, dříve se to při více osobách sčítalo, ale letos se nám stalo, že řešili blbé 1kg nadváhy, i když jsme na ten kufr byli 3. Jo a muselo by se to doplatit, my tedy něco vyndali a hodily do druhého, takže akorát zbytečné zdržování u odbavení, ale když na tom trvali :think:

Megerka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.08.19 08:51
@Tichošlápek píše:
Levnější je zaplatit za váhu navíc dopředu, třeba plus 5kg apod ;) já se do limitu nevejdu nikdy :lol:

letos je zvýšila povolená váha na 23 kg :)

Megerka
Zasloužilá kecalka 945 příspěvků 04.08.19 08:52
@j.a.n.i1 píše:
Zjisti u letecké společnosti, dříve se to při více osobách sčítalo, ale letos se nám stalo, že řešili blbé 1kg nadváhy, i když jsme na ten kufr byli 3. Jo a muselo by se to doplatit, my tedy něco vyndali a hodily do druhého, takže akorát zbytečné zdržování u odbavení, ale když na tom trvali :think:

letos se to zrušilo, ale zvýšila váha na osobu, taky mě to štve protože jsme jezdili při 5 lidech s 3 kufry

saadet
Extra třída :D 11968 příspěvků 04.08.19 08:55

Není pravda že se nescita. Scita, ale jen někdo. Např v ČR nejběžnější charter smart a travel nescita no. Takže poptej se u toho s kým letis ;) jinak ano je to celková váha i s kufrem. Takže pokud nebude aerolinky sčítat vezměte dva. Priplaceni na letišti za váhu vyjde celkem draho. Hezkou dovcu :mavam:

werajsik
Ukecaná baba ;) 1080 příspěvků 04.08.19 08:55

Ano dnes je to tak, že je 1 kufr na osobu a váha kufru by neměla přesáhnout 20 kg. Dříve bylo možno váhy slučovat - tzn. že mohlo být 1 zavazadlo pro 2 osoby. Dnes je 1 osoba = 1 kufr. Váhový limit (20 kg), je limit, který máš v rámci letenky zaplacený. Vše, co je nad něj, je bráno jako nadměrné zavazadlo a musí se za něj doplácet.
Jak to ale s doplatkem funguje - jestli až přímo na letišti, nebo to zle nějak zajistit dopředu (a jak/ přes koho), to nevím. Vždy jsem to udělala tak, abychom se všichni do limitu vešli.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 938 příspěvků 04.08.19 08:56

Pokud se nevejdete do 20 kg vemte 2 kufry.

bobulka88
Kecalka 325 příspěvků 04.08.19 08:57

Byt vami, jestli mate moznost a mate to v cene letenek, vezmu kufry 2, bude s nima i lepsi manipulace. Jsou spolecnosti, ktery to az tolik neresi, ale ty nizkonakladovy muzou byt prisnejsi. Letela jsem s Wizz air a vsichni pasazeri toho letu museli prirucni zavazadlo nacpat do ty klece, spousta jich na miste doplacelo a ze si Wizz air nahrabal, ale bylo to v dobe, kdy zmenili pravidla a spousta lidi si to neuvedomilo, nakonec tehdy lidi cestovali levneji nez prave to zavazadlo. Navic jestli letite dal s prestupem, je tu sance, ze se kufr zatoula. No a pak mit uplne vsechno v 1 velkym kufru je smutna dovolena. Cerstva zkusenost, nastesti ne moje, ale kufru trvalo tyden, nez se dostal do cilove destinace.

Florimo
Kecalka 165 příspěvků 04.08.19 09:03

Doporucuji overit tam, kde jste kupovali letenky, to Vam to vysvetli. Zalezi take s kym letite. Urcite bych brala vice kufru, pripadna nadvaha je dost draha. Urcite nescitat jakoze 20+20 tak privlecete kufr o 40 kg to Vam do letadla ani nevezmou.

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 67425 příspěvků 04.08.19 09:23
@Megerka píše:
letos se to zrušilo, ale zvýšila váha na osobu, taky mě to štve protože jsme jezdili při 5 lidech s 3 kufry

No, nevim zda se zvyšovala, to je podle spolecnosti, s jednou bylo tech 23 i predloni, s druhou jsme meli 15.

Ijen
Ukecaná baba ;) 2072 příspěvků 04.08.19 15:25

Zalezi na let. spolecnosti. Balila jsem v patek a limit na osobu byl 30kg a stejne jsem mela jeden kufr 15 a druhy 12. Ja se pres 15 malokdy dostanu at mam limit jakykoliv. A jestli spolecnost scita nebo ne a kolik max. toleruje na jedno zavazadlo, by mela mit uvedeno v podminkach.

lucenka
Hvězda diskuse 37464 příspěvků 04.08.19 15:32

Záleží na letecké společnosti, každá to má jinak. Ale asi bych to na tvém místě rozdělila do dvou kufrů, ať máte nějakou rezervu na suvenýry apod. Ale přiznám se, že nechápu, jak někomu nestačí na dovolenou pro osobu 20 kg. Letos jsem byla 2× na 5 dnů u moře a každý jsme jeli jenom s příručním zavazadlem a stačilo to úplně v pohodě i na suvenýry z cesty. 30 kg na osobu (rozloženo do dvou kufrů) vozím jenom z dovolené z ČR, kdy si převážím do zahraničí mouku, kosmetiku a další potraviny.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama