20 let nezrušená živnost

32
7.6.21 21:04

20 let nezrušená živnost

Ahoj holky,
jdu si sem pro radu zkušenějších. Nejedná se o můj případ, požádala mě moje kamarádka, zda-li bych se tu nepřeptala. Jde o to, že má už dvacet let živnost z dříve normálně výdělečného s. r. o. Podnikání skončila, ale živnost nezrušila a ani nepozastavila. Je zde nějaká možnost, že bude platit nějaké pokuty a penále? Naskakují dluhy na zdravotním a sociálním? Předem díky za odpovědi. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5380
7.6.21 21:05

Ať zajde na živnostenský úřad, na sociálku, na zdravotní pojišťovnu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
7.6.21 21:06

@Veru1987 Ano, tam se samozřejmě hned zítra chystá, ale spíše mi jde o nějaké vlastní zkušenosti. Kvůli své blbosti je teď vystresovaná, co zítra bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12890
7.6.21 21:35
@Dahliaa píše:
Ahoj holky,
jdu si sem pro radu zkušenějších. Nejedná se o můj případ, požádala mě moje kamarádka, zda-li bych se tu nepřeptala. Jde o to, že má už dvacet let živnost z dříve normálně výdělečného s. r. o. Podnikání skončila, ale živnost nezrušila a ani nepozastavila. Je zde nějaká možnost, že bude platit nějaké pokuty a penále? Naskakují dluhy na zdravotním a sociálním? Předem díky za odpovědi. :kytka:

20 let po ní nikdo nechtěl sociální, zdravotní, daňové přiznání, daně? To je nějaké divné - pokud by ta živnost byla stále platná, někdo by se za tu dobu ozval…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
7.6.21 21:56

@Prof. Farnsworth Taky, že určitě ozval. Jenže ona byla nezodpovědná a neřešila to. Řeší to až teď v momentě, kdy na ni byl napsán dům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
590
8.6.21 00:49

:D nepřestává mě udivovat, že člověk, co podniká jako s. r. o. neví, co má dělat. Když končí podnikání… :D

Co dělala těch 20 let? Byla doma zadarmo nebo žila z úspor? Nechápu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6820
8.6.21 06:17

Pokud se jedná o s. r.o., pak by jí naskakovaly dluhy na sociálním a zdravotním pouze v případě, že by to s. r.o. mělo dříve zaměstnance a zůstalo by nějaké neodvedené pojištění. S. r.o. jen tak živnost přerušit nebo zrušit nemůže. Každý rok má povinnost podávat přiznání k dani z příjmů právnických osob. Pokud tak nedělá, mohl FÚ vyměřit daň podle pomůcek a tam by teoreticky nějaký dluh být mohl. Sociální a zdravotní s. r.o. nemá nic společného se sociálním a zdravotním kamarádky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
8.6.21 07:28

@Hanula1212 Výstižná odpověď. Moc děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32
8.6.21 07:29

@Nelel12 Co dodat, i mě to udivilo, když mi o tom řekla. Živnost měla na sebe, ale především to řídil její přítel, který pak utekl do Vídně. Tam to bylo celé nějaké složité, moc podrobností a okolností také nevím. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6820
8.6.21 07:56

@Dahliaa není za co. Akorát teda záleží na tom, zda se jednalo opravdu o s. r.o., když živnost měla „na sebe“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat