Reklama

20. měsíční dítě, problémy s vývojem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.07.18 10:28
20 měsíční dítě, problémy s vývojem

Krásnou neděli všem.
Mám 20 měsíčního chlapečka, má svalovou hypotonii.
Je celkově opožděný, sedět začal v roce, lézt asi ve 14 měsících.
Teď je mu 20 měsíců, všude vyleze, krásně se postaví, snaží se obcházet nábytek.
Reaguje na jméno, pokud do něčeho není vyloženě zabraný, oční kontakt je, zajímá se o děti, lidi, o vše ce se kolem něho děje, ale nemluví, občas mama, včera jsem seděla na gauči, on ke mě ze zadu přilezl postavil se přišlo mi to jako ahoj, hodně zkomoleně. Jinak spíše vydává zvuky.
Neukáže na to co chce, ale pokud mu na něco ukážu já, otočí se za tím.
Rozumí, když mu řeknu NE, pochopí, buď poslechne nebo se začne smát a dělá mi schválnosti :)
Když mu ukazuju venku psa, kočku, otočí se za ní, ale v knize jí ukázat nedokáže.
Když mu chci něco vysvětlit, ukázat, tak nejeví zájem.
Třeba chytrý hrnec, ukazovala jsem mu, jak vkládat tvary, on na mě chvíli koukal, pak sundal pokličku a tvary naskádal pokličkou.
Podle neuroložky i pediatra je v pořádku a vše se srovná, až začne sám běhat, ale já mám strach.
Měli jste to taky někdo tak a dítě je v pořádku?

Reklama

Reakce:

Chulimanga
Kecalka 102 příspěvků 29.07.18 11:07

Ahoj! Má dcera na tom pohybově byla dost podobně. Lézt začala na konci 13 měsíce, chodit začala na konci 21 měsíce. Také jsme chodily na neurologii a rehabilitace, všechno v pořádku, jen potřebovala čas. Nyní jí budou 3 roky, skáče, běhá a je úplně v pořádku, už není poznat rozdíl s vrstevníky (který byl do těch 2,5 let značný), všechno dohnala. S mluvením tedy pozadu nebyla, naopak začala mluvit velmi brzy.

Milacek2016
Povídálka 27 příspěvků 29.07.18 11:49

Ahoj tak to je trochu jem opozdeny ale neboj nic se neděje ale on ještě nechodí?

kotyk
Echt Kelišová 7854 příspěvků 29.07.18 11:49

Mám doma něco podobného. U nás teda není všechno OK a děti z toho nevyrostly. Ale na jednom to není skoro vidět a jedno se s tím pořád pere.

Hypotonie postihuje často i svaly potřebné na mluvení a polykání. Podívej se po okolí po logopedovi, co dělá orofaciální stimulaci. Viditelně má snahu mluvit, akorát mu to prostě nejde. Jinak je to zjevně chytrý mladý muž :D, když dokáže usoudit z tvého chování cíl a najít nejsnadnější a nejrychlejší řešení.

aknah31
Neúnavná pisatelka 15337 příspěvků 29.07.18 13:25

Prostredni syn zacal lozit ve 11m, sedel ve 13,5m a chodit zacal ve 17,5m. Mluvit par slov po 2hem roce. Odplenkoval se ve 2r7m. Je kvetnovy a v lete ani tuk az koncem listopadu zacal tak nejak chapat co po nem chceme. V noci bez plin od 3,5let s tim ze jsme budili jednou za noc. Bez buzeni zacal zvládat ted ve 4r2m.

Ted ma 4r2m pohybove vse dohnal. Tesne po tretim roce zacal jezdit na kole bez pridavnych kolecek. Před 3tim rokem jsme zacali s logopedii, ruzne oromotoricke cviky, rozsireni slovni zasoby, ruzne hry na jemnou a hrubou motoriku atd…
Jedine v cem porad mirne pokulhava je rec. Ma podle logopedky opozdeny vyvoj reci. Ve vyslovnsoti chybi sykavky (s,c,z,š,č,ž samozdrajme r a ř) a horši aktivni slovni zásoba. Pasivni je vice než dobra. Ale myslim ze časem to vše dozene.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Proč Leoš Mareš patří na Instagram a ne do televize? Už je někde jinde

Sentiment, vděk a nostalgie, touha být vidět, nebo dětská fascinace... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama