Sdílíme recepty a hubneme zdravým jídlem

197
18.1.20 12:04

2020 - Sdilime recepty a hubneme zdravym jidlem

Ahoj holky,

jestli mate pocit, ze nedrzite dalsi z x diet, ale mate ten spravny feeling, ze ted je to tady, totalne prekopat svuj zivotni styl, objevit jidla, ktera dosud byla tabu, v hlave to preskocilo, jak na to, tak jsme tady spravne.

Diskuse pro povidani o zdravem jidle, sdileni fotek a receptu, tipy na znacky a kde co maji dobreho, tipy na cviceni. Pripadne i tipy, co nevarit, pac je to hnusne… ????

Je jedno, zda chcete zhubnout 10 kg, 50 kg nebo proste jen povazujete zdravou stravu za zaklad zdraveho zivota. Jsme tu pro sebe :srdce:

Kdyztak se pak muzeme presunout nekam do zamcena, soukroma, aby nam tu nikdo nerypal. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

197
18.1.20 12:11

Zacnu :palec: uz par tydnu v tom frcim, nebylo to predsevzeti, proste to jednou dalo vsechno smysl.

Musim teda rict, ze zmenu poznal manzel hned v CHOVANI, asi bez cukru mi tak nelita nalada, mozna kdyz vim, ze jsem v procesu byt „lepsi“, dokazu i sama sebe prijmout s tim, ze na tom makam nez byt jen tlusta depresacka… :nevim: Pry jsem takhle mila a pritulna nikdy nebyla :mrgreen: :srdce:

Celkem rapidne zadny cukr, zadna bila mouka, zadne veprove maso, omezit mlecne vyrobky, zarazovat nove potreviny jako hummus, bulgur, datlovy sirup, kokosovy olej, mandpove mleko, proste zkousim aneco je super, neco je hnus

A hned z rozjezdu pridam fotku, co se fakt nepovedlo… hraskove pyre fakt nebylo dobre. Losos se dal, ale nic moc, nebylo to moc ochucene. A taky bataty me neoslovili. :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
887
18.1.20 12:23

@Lotrinka Poprvé jsem s batáty také nebyla nadšená. Později mi zachutnaly grilované/opečené a nyní si je dávám do bramborové či jiné zeleninové kaše s brambory.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7628
18.1.20 12:26

Moc ráda se přidám, zdravé stravování mám jako koníček :palec: I když nejsem striktní, umím i hřešit :P Teď nemůžu víc psát, jsem v práci… Díky za toto téma :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
806
18.1.20 12:27

Tak já si lososa dělám a pohankou. Buď ji uvařím samotnou, nebo se zeleninou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
18.1.20 12:29

@Evkad
Mne tam vadi ta sladka pachut a nespateuju v nich neco tak extra zdraveho, abych je tam na silu nekam natlacila :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.1.20 12:29

Tak losos se dá asi i s vařenými brambory nebo ty jsou špatně? Mám k tomu ráda i dušenou brokolici.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
18.1.20 12:31

@petule9

Super, budu rada :palec: ja mela jako konicek spis rohlik s maslem, colu s citronem a palcinku s nutellou :mrgreen: no holt je na case dostat rozum :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
251
18.1.20 12:41

:palec: hezke tema.
Rada se inspiruji.
Mym oblibenym je grilovana zelenina na veceri, jsem milovnik dresingu, tak se momentalne snazim o “zdravejsi” varianty.
Nektere dny jim - myslim si- fakt zdrave a dalsi dny jako prase :oops:… neni to jednoduche :)
Pokud ale eliminuju cukr (v jakekoliv podobe), tak “zravost” neprijde.
Takze nejdulezitejsi je u me odolat cukru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
18.1.20 13:57
@boltova píše: :palec: hezke tema.
Rada se inspiruji.
Mym oblibenym je grilovana zelenina na veceri, jsem milovnik dresingu, tak se momentalne snazim o “zdravejsi” varianty.
Nektere dny jim - myslim si- fakt zdrave a dalsi dny jako prase :oops:… neni to jednoduche :)
Pokud ale eliminuju cukr (v jakekoliv podobe), tak “zravost” neprijde.
Takze nejdulezitejsi je u me odolat cukru.

To se podarilo :palec: no i kdyz nevim jak ortodoxne… ovoce jasne je plne fruktozy, coz je cukr, ale pokud se bavime o klasickem cukru, tak se je mne moc nedostane… ale stale zarazuji 80% horkou cokoladu a i ta nejaky cukr ma. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15128
18.1.20 15:33
@Lotrinka píše:
To se podarilo :palec: no i kdyz nevim jak ortodoxne… ovoce jasne je plne fruktozy, coz je cukr, ale pokud se bavime o klasickem cukru, tak se je mne moc nedostane… ale stale zarazuji 80% horkou cokoladu a i ta nejaky cukr ma. :think:

Tak já si hlavně myslím, že tělo sacharidy potřebuje, ALE… Myslím si, že stačí vyřadit veškeré cukrovinky a polotovary. Jíst základní potraviny.

Přiznám se, že jsem začala vařit jednoduché jídla - maso/ryba/luštěniny, zelenina, malinko přílohy.

Mám ráda cizrnove kari, teď v zimě pečenou zeleninu. Začala jsem zkoušet pickles.

Ale ráda se nechám inspirovat na nové recepty. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
197
18.1.20 17:35
@elen-ka píše:
Tak já si hlavně myslím, že tělo sacharidy potřebuje, ALE… Myslím si, že stačí vyřadit veškeré cukrovinky a polotovary. Jíst základní potraviny.

Přiznám se, že jsem začala vařit jednoduché jídla - maso/ryba/luštěniny, zelenina, malinko přílohy.

Mám ráda cizrnove kari, teď v zimě pečenou zeleninu. Začala jsem zkoušet pickles.

Ale ráda se nechám inspirovat na nové recepty. ;)

Tak hod to cirnove kari receptik ;)

Ja mma odzkousene celozrnne spagety s omackou z pecenych paprik, naaam :oops: Priprava cca 3/4 hodky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6145
18.1.20 18:07

Já teď objevila Ameriku :P a tou je řepa, využívám jí jako přílohu.
Nakrájím jí a peču v alobalu s kořením. Užívám místo přílohy.
A úplně jsme vysadila bílé pečivo a jím jen domácí kváskový chléb

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15128
18.1.20 19:30

@Lotrinka
https://korenizivota.cz/…ovym-mlekem/

Dělám toto. Někdy to vezmu jako postup a dám tam třeba sezónní zeleninu, teď v zimě třeba mrkev, petržel, zelí apod.

Také zeleninovou polévku s červenou čočkou, ale tu dělám od oka. Základ je zelenina a pak červená čočka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15128
18.1.20 19:32
@bublinek píše:
Já teď objevila Ameriku :P a tou je řepa, využívám jí jako přílohu.
Nakrájím jí a peču v alobalu s kořením. Užívám místo přílohy.
A úplně jsme vysadila bílé pečivo a jím jen domácí kváskový chléb

Já mám takto pečenou ráda i mrkev, petržel, celer, dýni. S trochou oleje, soli a tymiánu nebo oregana, nebo dávám trochu kari koření.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama