2021 - dovolená při zkráceném úvazku

Anonymní
1.6.21 10:32

2021-dovolena pri zkracenem uvazku

Rozumite tomu nekdo?

Pracuji na 0.6 uvazku rovnomerne rozlozeno do celeho tydne (tj. jsem v praci 5 dnu v tydnu na cca 6 hodin). Zamestnavatel poskytuje 5 tydnu dovolene. Nicmene ted mam v systemu dle zamestnavatele narok pouze na 15 dnu a tvrdi mi, ze je to narok na mych 15 zkracenych dnu, ne na 15 8-hodinovych dnu (tak jsem nove narizeni chapala ja). Jak to je? Nejaky material k tomu, jak se to pocita, jsem dostala, ale priklady jsou tam spise na zkracene uvazky, kde clovek pracuje treba 3 dny v tydnu. Citim se ponekud o.je.bana a navic nevim, co ted v lete s detma, na osobnim se tvari neustupne… Prosim anonym nebo smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
8615
1.6.21 10:34

Od kdy takto pracuješ? Začala jsi až v průběhu tohoto roku, nebo jsi pracovala už dřív?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
1.6.21 10:42

Teď poměrně nově se nárok na dovolenou vyjadřuje v hodinách, nikoli ve dnech. Takže bys tam měla mít 150 hodin - 25 dní po 6 hodinách, ne? Ale pokud jsi nastoupila až někdy v průběhu roku, tak máš možná ty dny pokrácené?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 10:44

Jsem tu uz skoro 3 roky :think:.

• Citovat
  • Nahlásit
7148
1.6.21 10:45
@Anonymní píše:
Rozumite tomu nekdo?Pracuji na 0.6 uvazku rovnomerne rozlozeno do celeho tydne (tj. jsem v praci 5 dnu v tydnu na cca 6 hodin). Zamestnavatel poskytuje 5 tydnu dovolene. Nicmene ted mam v systemu dle zamestnavatele narok pouze na 15 dnu a tvrdi mi, ze je to narok na mych 15 zkracenych dnu, ne na 15 8-hodinovych dnu (tak jsem nove narizeni chapala ja). Jak to je? Nejaky material k tomu, jak se to pocita, jsem dostala, ale priklady jsou tam spise na zkracene uvazky, kde clovek pracuje treba 3 dny v tydnu. Citim se ponekud o.je.bana a navic nevim, co ted v lete s detma, na osobnim se tvari neustupne… Prosim anonym nebo smazat.

Mrkni tady,

https://kalkulacka.org/…od-1-1-2021/#…

těch 15 dní je správně. Za týden odoracujes 24 hodin, za měsíc 96. Máš nárok na 120 hodin dovolené, tedy 15 dní. Je to krácené dle úvazku. A co s dětmi? Třeba na tábor.

Příspěvek upraven 01.06.21 v 10:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 10:46

V systemu mam 15 dni, tyden jsem si vybirala v zime, system odecetl 5 dni :zed:… Takze mi zbylo 10, pocitala jsem, ze pomerove si normalne muzu vybrat 5 tydnu behem roku jako v predchozich letech.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 10:47
@janickaIII píše:
Mrkni tady,https://kalkulacka.org/2020-kalkulacka-vypocet-dovolene-v-zamestnani-od-1-1-2021/#kalkulacka
těch 15 dní je správně. Za týden odoracujes 24 hodin, za měsíc 96.

Ja 15 dni nerozporuji, ale rozporuji to, ze by to melo byt 15 6hodinovych dni.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
1.6.21 10:49

Souhlasim se 120 hodinami dovolene, ale pri mem uvazku si je vybiram 5 tydnu a ne tri tydny, jak tvrdi zamestnavatel :zed: :zed: :zed:.

• Citovat
  • Nahlásit
7148
1.6.21 10:50
@Anonymní píše:
Ja 15 dni nerozporuji, ale rozporuji to, ze by to melo byt 15 6hodinovych dni.

Mas nárok na 120 hodin. Tzn pro tvůj.0,6 úvazek 20 dní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7148
1.6.21 10:51
@Anonymní píše:
Souhlasim se 120 hodinami dovolene, ale pri mem uvazku si je vybiram 5 tydnu a ne tri tydny, jak tvrdi zamestnavatel :zed: :zed: :zed:.

Tak to res se zaměstnavatelem. Ať ti ukáže přesný výpočet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
1.6.21 10:52
@Anonymní píše:
Souhlasim se 120 hodinami dovolene, ale pri mem uvazku si je vybiram 5 tydnu a ne tri tydny, jak tvrdi zamestnavatel :zed: :zed: :zed:.

Když už, tak 120 hodin by odpovídalo 4 týdnům, ne pěti (120:6=20).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17329
1.6.21 10:52

Já teda dělala stejný úvazek (5 dní v týdnu 6 hodin denně) a dovolenou jsem měla klasicky 5 týdnů (celodenní) dovolené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14984
1.6.21 10:53
@Anonymní píše:

V den, kdy cerpas RD se ti ma odecist pocet hodin dle zkraceneho uvazku. Pokud evidence pracuje se dny, pak dny se nekrati (jen tvuj pracovni den netrva 8 hodin, ale 6 hodin).
Zamestnavatele bych pisemne pozadala o napravu.
Ale priznam se, ze ten novy system pocitani pro me nema logiku :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
416
1.6.21 10:58

A nedívala jsi se špatně, nemáš tam 150? Schválně jsem teď koukla do výplatních lístků zaměstnanců, kteří u nás pracují na úvazek 30 hod. týdně a mají smlouvu od začátku do konce roku a ten nárok na letošní dovolenou je tam 150 hod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
76771
1.6.21 10:58
@cecetka píše:
V den, kdy cerpas RD se ti ma odecist pocet hodin dle zkraceneho uvazku. Pokud evidence pracuje se dny, pak dny se nekrati (jen tvuj pracovni den netrva 8 hodin, ale 6 hodin).
Zamestnavatele bych pisemne pozadala o napravu.
Ale priznam se, ze ten novy system pocitani pro me nema logiku :nevim:

Tak ten systém má logiku v provozech s nerovnoměrnou pracovní dobou, tam je počítání na hodiny spravedlivější. A u těch s rovnoměrnou je to fuk, takže se logicky zavedl pro všechny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat