2021- Letošní první rostlinky a úroda

172
18.3.21 22:06

2021- Letošní první rostlinky a úroda

Otvírám novou diskuzi. Bude taková pozitivní a hezká :D během tohoto dalšího zvláštního jara. Už máte vyseté rajčata, papriky, květiny a zeleninku nebo řeřichu? Vykvetlo vám něco na zahradě nebo na balkoně, v truhlíku za oknem? Sem s fotografiemi nebo zkušenosti nebo s obojím. :-)
Já sdílím první letošní úrodu - hlívu ústřičnou. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7490
18.3.21 22:49

No venku pořád mráz, tak celkem prd. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25027
18.3.21 23:03

Já mám zatím papriky za oknem a zítra vysejeme rajčata. Už máme na parapetu klíčící pecku z jablka, z javoru semínko a snad i Liči. Zítra ještě dáme klíčit fazole. :-) Na zahrádce jen sněženky a bledulky, jinak sníh a mráz. Už to zkoušely i čemeřice, ale mám pocit, že to vylézání zase zabalily, že je zima.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
19.3.21 14:02
@Aspera píše:
Já mám zatím papriky za oknem a zítra vysejeme rajčata. Už máme na parapetu klíčící pecku z jablka, z javoru semínko a snad i Liči. Zítra ještě dáme klíčit fazole. :-) Na zahrádce jen sněženky a bledulky, jinak sníh a mráz. Už to zkoušely i čemeřice, ale mám pocit, že to vylézání zase zabalily, že je zima.

Tak liči mě ještě nenapadlo zasadit 8o, to je super nápad. Rajčata mám také vysetá a papriky vesele rostou. :-) Už jsem sklidila řeřichu, co jsem dostala od kamarádky, chystám se zasít další. Tady na sídlišti na předzahrádkách rostou také zatím hlavně sněženky a bledule, objevují se krokusy, irisky a semtam čemeřice. Je to tu 350 m. n.m., ráno byl také poprašek sněhu, ale už to roztálo.. Počasí nic moc, tak posílám alespoň předjarní fotku. :-)
Také tu děti malují kamínky a různě umisťují, ale zatím jsem nenašla žádný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.3.21 15:43

Mám pidi sazeničky rajčat, ale nemám okno na jih, takže rostou hrooozně pomalu :( to samé papriky.. salát, květák a brokolice ty už to vzdali :D tak sem si včera hodila na vatu alespoň řeřichu a o víkendu něco dalšího dosázím, snad se něco chytne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.3.21 15:49

Papriky už hezky rostou, letos mám 3 druhy. Rajčata jsem zasela dneska, nespěchám, za chvíli budu rodit, tak v rámci jejich přežití bude fajn, když se o ně bude starat manžel ještě neprepikýrované :lol: tam jsou 4 druhy.
Pravidelně zasévám řeřichu a strkam ji do všeho co jde.
A přemýšlím o ředkvičkách, že už by pomalu mohly. Ač v rodinném domě se zahradou, pestuji v nadobach, a tam jim bude asi ještě zima…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
24.3.21 13:24
@Lily-of-the-valley píše:
Papriky už hezky rostou, letos mám 3 druhy. Rajčata jsem zasela dneska, nespěchám, za chvíli budu rodit, tak v rámci jejich přežití bude fajn, když se o ně bude starat manžel ještě neprepikýrované :lol: tam jsou 4 druhy.
Pravidelně zasévám řeřichu a strkam ji do všeho co jde.
A přemýšlím o ředkvičkách, že už by pomalu mohly. Ač v rodinném domě se zahradou, pestuji v nadobach, a tam jim bude asi ještě zima…
Ředkvičky se chystám vyset na komunitní zahradě, už by tu teplotu měly snést. Jinak obdivuju, že jsi to stihla zasít před porodem, já to loni nezvládla, rodila jsem na konci února.. Ať to dobře dopadne, budeš mít jarňátko, to je hezké. :D
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
24.3.21 13:29
@Moniiiska13 píše:
Mám pidi sazeničky rajčat, ale nemám okno na jih, takže rostou hrooozně pomalu :( to samé papriky.. salát, květák a brokolice ty už to vzdali :D tak sem si včera hodila na vatu alespoň řeřichu a o víkendu něco dalšího dosázím, snad se něco chytne :nevim:

Mně už to letos začala vzdávat kytka vitálka - nevadí jí ani mokro ani sucho, tak je poměrně všude použitelná. Tedy, když přežijí ty malé rostlinky.. Zkusila jsem ji naset znova do jiné hlíny, tak uvidíme.. Keříčková rajčata a papriky mám také malinké, ale většinu sazenic povezu mamce na Vysočinu a tam se hned tak bohužel nedostanu :-(, tak se také snažím, aby vše rostlo co nejpomaleji..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 18:02
@Floriska píše: Ředkvičky se chystám vyset na komunitní zahradě, už by tu teplotu měly snést. Jinak obdivuju, že jsi to stihla zasít před porodem, já to loni nezvládla, rodila jsem na konci února.. Ať to dobře dopadne, budeš mít jarňátko, to je hezké. :D

No jo, rodit v únoru tak nejspíš budou jen ty papriky :lol: i tak raději počítám s tím, že mi odejdou a jsem domluvená v rodině, že si kdyžtak vezmu od nich. Kdo ví co s nimi bude :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.3.21 18:42

Příští rok to vidim tak že koupím semínka co chci, dam je babičce a pak si je vezmu zpátky ve formě sazenic, zbytek ji nechám :D :D jí to baví, jde jí to, má na to čas.. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
368
24.3.21 18:58

Holky, prosim, co delate s tou rerichou? Ja ji zkousela uz trikrat dat na vatu, vzdy vyklici a mam tam jen malinke vyhonky, par mm, ale pak mi to uschne:-( Namacite tu vatu a ty seminka s klicky pak kazdy den? Mate je v teple a na svetle? Uvnitr, nebo venku? Ja jsem asi schopna zahubit i to, co zahubit nelze:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
25.3.21 19:38
@akleticu píše:
Holky, prosim, co delate s tou rerichou? Ja ji zkousela uz trikrat dat na vatu, vzdy vyklici a mam tam jen malinke vyhonky, par mm, ale pak mi to uschne:-( Namacite tu vatu a ty seminka s klicky pak kazdy den? Mate je v teple a na svetle? Uvnitr, nebo venku? Ja jsem asi schopna zahubit i to, co zahubit nelze:-)

Pěstovala jsem i na vatě, i na hlíně. Nejlíp se jí daří u topení a vata by se měla udržovat mokrá. Na světlo je nenáročná. Jinak nečekej žádné velké výhoky, řeřicha roste maximálně 3-5cm..A už je na snědení. Tak ať to tentokrát vyjde. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.3.21 20:23
@akleticu píše:

Jo, jakmile nemá nonstop vlhko pod sebou a jednou vyschne, už se nevzpamatuje. Musíš každý den vlhčit.
Jinak dávám na vatu (tedy vatove tamponky :lol: ), tu namokřím, nasypu řeřichu a pak jen mám na světlem místě doma (ale přímé slunce to neni), každý den prileju vodu aby byla vata pořád vlhká a cca za 5 dní už jde jíst.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
172
25.3.21 20:26

Přidávám další kvetoucí krokusky pro hezčí den. :-) A opravdu z jedné cibulky vykvetlo asi 5 květů..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.4.21 17:24

Já mám chilli pepperoncini za oknem ze semínek - rostou jako z vody :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat