20.tt - píchání v podbřišku, únava

23
1.7.06 18:03

20.tt - píchání v podbřišku, únava

Ahoj všichni- těhulky i netěhulky!
Jsem v 20.tt a před 2 týdny jsem byla u dr. na kontrole, vše bylo v pořádku a já jsem byla taky bez obtíží. :) Minulý víkend jsem měla dost náročný a začala mě vystřelovat z podbřišku taková pichlavá bolest, v neděli to bylo dost často. V pondělí jsem se snažila odpočívat tak to šlo.
Teď poslední dny pokud např. celé dopo vařím nebo něco dělám jiného, tak jsem potom hrozně unavená a v břiše cítím jednak píchání a takové divné tlaky. :cry:
K Dr. jdu příští pondělí, tak nevím, jestli se tam nemám vypravit dřív nebo vyčkat, abych zbytečně neplašila. :?: Jinak pohyby cítím, špinění nemám - zatím.

Máte některá také takové pocity? Nebo jste se s tím setkaly?
Díky za každou radu či odpověď!

Přeji příjemný víkend!!! Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

200
1.7.06 18:17

Jajko, píchání v podbřišku jsem měla jen párkrát. Nevím, co to bylo, ale zrovna jsem měla těsně před kontrolou a vše bylo v pořádku. Při větší únavě mi bříško taky tvrdne. Ptala jsem se Dr, jak často je to v pořádku, a ta říkala, že to nesmí být denně a pravidelně. Já to mám ale asi jako ty spojeno s únavou a stresem. Mám tedy okamžitě lehnout a odpočívat. Být tebou zkusím Dr aspoň zavolat a zeptat se po telefonu, pokud tam nechceš rovnou jet. Třeba ti řekne, že vše OK, nebo naopak, abys přišla hned.

to jsem ti moc nepomohla, co? :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.7.06 20:56

Já měla v prvním těhu a mám i teď ve druhém těhu totéž-akorátže mě píchá na pravé straně/slepák už mám venku/A mám to tak,že třeba když vstávám,musím být i pár minut v podřepu,než se to přizpůsobí.Dr.o tom ale ví a po 1.těhu jsem absolvovala laparoskopii,jestli nemám srůsty-nemám,pak byla možnost koloskopie,ale dohodly jsme s dr.že 2.těhu ještě s těmito bolestmi překlepu a dvě děti nám stačí.Na neurologii si myslí,že je to nějaký špatný svalový úpon.
Břicho mi tvrdlo pořád od 16.tt,přišlo mi to normální až dr.se zděsila,ale nakonec jsem malého přenášela :wink: Teď zase cítím stejný pocit,jako když mi tvrdlo předtím, takže to asi zase dr.řeknu a dostanu magnézium.Zkusilaq bych se zeptat ale přeci jen dr.-radši několikrát zbytečně,než jednou vůbec.Já při jakýchkoliv pochybnostech volala rovnou do nemocnice,kde to se mnou mile konzultovali dr.po tel.-to proto,abychom se netáhli přes celou Prahu zbytečně.Pokud cítíš pohyby a nešpiníš,pak by mělo být vše vpořádku,ale nejsem dr.
Laura

• Citovat
  • Upravit
1468
1.7.06 22:25

Ahoj.

Návštěvou dr. nic nezkazíš a hlavně budeš klidná. První těhu jsem také měla kolem 23tt pocit, že břicho je takové jiné, tvrdší a hlavně jako by mi klesalo dolů. Instinkt byl správný, zkracoval se čípek a břicho mi tvrdlo častěji než mělo. Dostala jsem ihned magnézium a nemocenskou s naprostým klidem.

Beruška :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
981
2.7.06 17:51

Ahoj,
nevím jestli je to podobně. Já kdy jsem byla v 19tt, tak jsem uklízela byt po strhávání starého nátěru a k večeru, jsem cítila bolestivé tlaky v podbřišku. Letěla jsem večer okamžitě na pohotovost. kde shodou náhod sloužil můj dr. Prohlídl mě a konstatoval, že je vše OK. Dali m dva čípky. Ať si doma oba zavedu do konečníku. Vysvětloval mi, že růst dělohy můřže zasahovat do střevních kliček. Pak se zastavil a říká mi: můžete udělat stojku na hlavě? No fakt to řekl, tak jsem přikývla, udělala bych všechno pro to, aby mě to nebolelo a aby to nebolelo mimi, jak jsem si myslela. Udělala jsem stojku na hlavě. Dr. mi držel nohy poklepával mi na to bolavé místo. No bolet mě to nepřestalo, ale dala jsem si doma čípky. šla spát a ráno to bylo v pohodě. a co se týče únavy, tak to jsem taky byla dost unavená. Po tom 20tt. Připadalo mi to jako během prvních třech měsíců těhoteství.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
2.7.06 18:06

Ahoj Jani, tak já jsem byla s tímhle problémem před 6 týdny na 14 dní v nemocnici. Asi týden v kuse mě píchalo v břiše a pak se přidali i tlaky-hlavně na pravo. Tak jsem šla k doktorovi a ten mi napsal magnesium. Nepřešlo to, tak mě poslal do nemocnice. Tam jsem brala taky jen mag. a doktorka říkala, že na tohle je jediná léčba a to fakt naprostej klid. Přešlo to jakž takž asi za 8 dní a pak jsem doma ještě 10 dní ležela. Teď je to celkem OK, ale žádnou velkou námahu si teda nedávám-a když jo, tak to hned poznám. Prostě jsme asi citlivější. Zkus si koupit to magnesium a lež a když to nepřejde tak si skoč k MUDrovi
A spala bych pořád-taky tak posledních 14 dnů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
185
2.7.06 22:55

Ahoj Jano,z vlastnií zkušenosti bych Ti doporučila konzultaci u doktora,třeba mu jen zavolej(budeš klidnější a vyloučí se možné komplikace).U prvního těhu jsem tvrdnutí a pobolívání břicha podcenila,přešlo to v nebolestivé zkracování čípku a v 28.t.g. mě odvezli do špitálu se začínajícím porodem(měla jsem nepravidelné kontrakce),naštěstí kapačky zabraly a podařilo se jim prcka přesvědčit,ať tam ještě zůstane.Nakonec jsem rodila jen o týden dřív,ale ten strach nepřeju nikomu zažít.U malý jsem byla od 20.t.g.na magnézku(2-2-2),hodně jsem odpočívala a stejně jsem opět skončila (až) v 34.t.g. ve špitále na kapačkách. Takže jsem asi odstrašující případ,ale určitě si myslím,že telefonátem k doktorovi nic nezkazíš,hodně odpočívej a na nějakou náročnější práci se vykašli,alespoň do té doby,než se to trochu srovná(neboj,práce nemá nožičky a určitě ti neuteče!).Měj se a hlavně ať jste oba v pořádku.Doufám,že jsem tě moc nevyděsila,Z.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
3.7.06 19:58

Ahoj! Díky všem za odpovědi,zkušenosti a rady. :D
Tak jsem se dnes konečně odhodlala zavolat k dr., ale nikdo to nebral. :cry: Samozřejmě další čísla na vizitce taky nedosažitelná!
Dnes mi je, ťuk,ťuk skoro úplně fajn :) , jen se mi zdá, že mám větší výtok než obvykle. Začala jsem pít magnezii a zakoupila hořčík, snad tím nic nezkazím.
Zítra zkusím obvolávat znovu, bude teď volno a rádi bychom vyrazili alespoň na nějaký výlet. :wink:
Zdravím všechy a užívějte si sluníčka plnými doušky. Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16742
4.7.06 07:17

Jenom Jani bych ti ještě chtěla říct (alespoň podle toho jak to funguje u nás) aby jsi mu radši nevolala, ale rovnou tam zašla. Po telefonu ti řekne podle mě právě něco o klidu a magnesiu, ale když tam přijdeš,tak tě prohlídne a budeš mít větší jistotu. Jak píšou holky, bolesti opravdu můžou zapříčinit otevírání (říkali mi to i v tý nemocnici) a někdo tu psal, že se mu dokonce čípek zkracoval bezbolestně tak tímhle bys to měla zkontrolovaný…
Tak to jen tak na okraj :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama