21 měsíční dítě nemluví a nerozumí

111
26.1.21 15:32

21 mesicni dítě nemluví, nerozumi

Ahoj holky
Mam 21 měsíčního kluka
Prosila bych o pár rad :(
Už jsem úplně zoufalá, pro všechny hlavně už trapná
Můj malej totiž vůbec nemluví, nenapodobuje a někdy si myslím, že pořádně nechápe co po něm chci a nebo mi podá úplně něco jiného
Stále mě někam tahá za ruku a ne jen mě, ale i ostatní co s námi zrovna jsou a beztak pořádně nevíme co chce :,(
A když je veselý, tak třepe rukama, točí se dokola
Dost často chodí po špičkách
Ale jinak je mazlivy a miluje písničky, dává pusinky oční kontakt celkem v pohodě
Už jsem zoufalá a na prášky, mám o něj strach
Můžu se zeptat, ci to některá z Vás zná? Moc děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25508
26.1.21 15:42

Předně…uklidni se. Každé dítě je jiné. Že ty máš v okolí dítě, které je ve 2 letech samostatné, kreslí, mluví, zpívá, a můžeš s ním debatovat? To jsou ale výjimky.
Já mám zrovna dneska 2 letého, a taky extra nemluví. Rozumí jak se mu chce. Má čas. Obvykle nastává velký rozvoj mezi 2-3 rokem, a zároveň jsou v tom věku mezi dětmi velké rozdíly. Já jsem v klidu, je to moje třetí dítě. Navíc jistě jste v 18 měsíční poradne dostali dotazník na zachycení autismu. Pokud by bylo něco v nepořádku, zjistí se to. V 21 měsících to fakt zbytečně neprozivej a užívej si broučka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31431
26.1.21 15:43
@Karisek10 píše:
Ahoj holky
Mam 21 měsíčního kluka
Prosila bych o pár rad :(
Už jsem úplně zoufalá, pro všechny hlavně už trapná
Můj malej totiž vůbec nemluví, nenapodobuje a někdy si myslím, že pořádně nechápe co po něm chci a nebo mi podá úplně něco jiného
Stále mě někam tahá za ruku a ne jen mě, ale i ostatní co s námi zrovna jsou a beztak pořádně nevíme co chce :,(
A když je veselý, tak třepe rukama, točí se dokola
Dost často chodí po špičkách
Ale jinak je mazlivy a miluje písničky, dává pusinky oční kontakt celkem v pohodě
Už jsem zoufalá a na prášky, mám o něj strach
Můžu se zeptat, ci to některá z Vás zná? Moc děkuji

Napiš mi SZ, jestli chceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1432
26.1.21 15:46

Náš byl to stejný. Rozmluvil se po druhém roce, najednou, během asi měsíce skočil z mlčení na mluvení ve větách. Ale horší porozumění a opožděný vývoj řešíme pořád. A jako bonus má ADHD. Ale rozhodně tě nechci strašit. Nemluveni bych zatím vůbec neřešila a to porzumeni pozorovala a trenovala. Jak reaguje na pokyny typu výhod to do koše, dones z pokoje auto, dej to na stůl..?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
26.1.21 15:46

@andelka83 moc Ti díky za příspěvek, ale my právě tím autistickym dotazníkem neprošli
Jdeme ve 2 letech znovu
A to právě na ne extra reagovani, na napodobování, na ukazování :,(
Už jsem fakt nešťastná, snažím se nesrovnavat, ale nejde to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4287
26.1.21 15:49

Syn bude mít v červnu tři a má slovník, tak o 20 slovech. Někdy mi přijde, že je proste zvláštní, ale on je takový :) vůbec to neresim, má čas :nevim: fyzicky je šikovný, sám se zvladnul odplenkovat, ale mluva strašná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
26.1.21 15:51

@Midaku hele teď teda vše co mu dám vyhazuje do koše, učila jsem to na špinavé pline, ale ze by mi něco vyloženě donesl to neeee, jen mi vždy něco vrazi do ruky
Dost se vzteka když mu něco zákazu Šíleně se bojím co s ním je

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25508
26.1.21 15:56

@Karisek10 jo, ale ten dotazník je úplně maso. My jsme teď řešili dva body, co minule chyběly..a jako prošel tak tak. Ty věci co tam chtějí, dělají děti úplně běžně až později. Nebo prostě reagují jinak než se tam chce.

Můj nejstarší opravdu po 2 roce nemluvil. Ani kolem 3 roku. To už jsme to začali pomalu řešit, a ano, měl opožděný vývoj řeči a nakonec i Adhd. Mluvit normálními slovy a ve větách začal ve 4 letech, výslovnost jsme řešili do 7-8 let.
Druhý syn byl do skoro 3 let to samé. Jenže u něj právě před 3 rokem a tak 2 měsíce po byl velký pokrok, když šel ve 3 a čtvrt do školky byl šikovný, hovorný, a normálně s ním člověk vedl dialog.
Do těch 3 let jsou opravdu velké rozdíly ve vývoji. Je potřeba být obezřetný, ale ne se zbytečně hroutit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25508
26.1.21 15:58
@Karisek10 píše:
@Midaku hele teď teda vše co mu dám vyhazuje do koše, učila jsem to na špinavé pline, ale ze by mi něco vyloženě donesl to neeee, jen mi vždy něco vrazi do ruky
Dost se vzteka když mu něco zákazu Šíleně se bojím co s ním je

Nic s ním není. Máš teď úplně normální batole.
Půjčím ti toho svého umanuteho čerta. A k tomu dva školaky na distanční výuce. :mrgreen: Fakt se neboj, nestresuj dopředu, je malinký a člověk toho po něm chce moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20209
26.1.21 15:59
@Karisek10 píše:
@andelka83 moc Ti díky za příspěvek, ale my právě tím autistickym dotazníkem neprošli
Jdeme ve 2 letech znovu
A to právě na ne extra reagovani, na napodobování, na ukazování :,(
Už jsem fakt nešťastná, snažím se nesrovnavat, ale nejde to

Klid. Dcerka mi taky neprošla, šly jsme až ve dvou letech. Rozmluvila se až před třetím rokem, do té doby skoro nekomunikovala. Dej tomu čas, některým dětem to trvá dýl. Teď je jí tři a půl a už vykládá vtipy :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
26.1.21 16:09

@Janli díky moooc
Strašně mě to uklidňuje
Ten strach mě úplně ničí
Musím věřit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
26.1.21 16:10

@Janli FAKT???Tyjo díky fakt za uklidnění
Já jsem hotová
Proč se stále točí dokola, chodí po špičkách :,(
Ale jinak je šíleně milej
Když mu teda něco nezakazu :lol:
Pak je vztekly

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
26.1.21 16:12

@andelka83 bože, kéž by jsi měla pravdu, děkuju moc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25508
26.1.21 16:15

@Karisek10 to je vzteklý každý přece.
Chůze po špičkách je poměrně normální. Pokud by tě to znepokojovalo, zkus se obrátit na fyzioterapeuta. Točení, tancování, tleskání, třepání..to je komunikace, ventilace, dítě tak projevuje své pocity..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
111
26.1.21 16:21

@andelka83 to mi říká celá má rodina
Ale já ho znám nejlíp
Moje mamka už je mnou též nakazena
Achjo
Mno. proste musím doufat, věřit mu a snažit se i já víc
Ne na něm vidět jen vše špatně :(

• Citovat