21.měsíců a bojí se

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
binu
Kecalka 101 příspěvků 07.10.14 23:46
21.měsíců a bojí se

Dobrý večer maminky, tak po dlouhé době zase tady. Mám kluka 21.měsíců :) je zdraví, šikovný, zlobivý..jakž takž to jde, jediné co mě začlo teď trápit je to, že jakmile jsme venku a přiblíží se ke mě cizí člověk pro něj cizí začne křičet NE NE NE NE a dost hlasitě a uplně šílet. Př. Potkala jsem dnes kolegyni z práce a on začal NENENE..prostě zachvat..dělám obchudky s osobním předáním a při setkání konec..a zase histerák a NE NE NE NE..poradte čím by to mohlo být. Dále by mě zajímal Váš názor dávat na zadek a přes ruce. Já to dělám jen když udělá ipravdu něco co nesmí a že toho je..nejdřív zkusím po dobrém vysvětlit, nic..občas neco hodí. Satčí mi když se vypovídám, ale občas jsem z něj na palici a mám strach jestli něco nedělám špatně já :nevim: Díky všem co mi napíšou. Jinak učíme na prkénko úspěch 2× se vyčural 8o :roll:

Reakce:
Caitlyn
Kelišová 5816 příspěvků 08.10.14 00:35

@binu
Určitě bych ho za to „ne ne ne“ netrestala. To je blbost.
Podle mě to přejde.

Taara69
Ukecaná baba ;) 1422 příspěvků 08.10.14 05:47

Dcera začala dělat to samé, bez nějaké zjevné příčiny, skoro ve stejném věku. Teď má 27 měsíců a přešlo jí to úplně samo, na lidi se směje, snaží se komunikovat. Ale ten cca půl rok byl dost děsný, ale vymizelo to opravdu samo, před tím žádné vysvětlování nezabíralo. Takže asi spíš jen vydržet a nerozčilovat se, ono to přejde.

ospalámyš
Kelišová 5428 příspěvků 08.10.14 06:46

Když je toho hodně co nesmí, tak to je blbě. pak jen říkáš nenene, dítě je z toho chudák na palici a ty mu budeš dávat věčně přes ruku. Omez zákazy, ono se to většinou nepos…to si jen matky myslí, že musí všechno zakazovat, nemusí…
Já změnila výchovu svých rodičů z plácací na cca respektující a jsme spokojená. Ale chce to přečíst nějaké knihy no a naučit se jiná řešení a nelpět na blbostech.

a že se bojí, to časem přejde, je malej ;)

NaimaCloudy
Kecalka 326 příspěvků 08.10.14 07:06
@binu píše:
Dobrý večer maminky, tak po dlouhé době zase tady. Mám kluka 21.měsíců :) je zdraví, šikovný, zlobivý..jakž takž to jde, jediné co mě začlo teď trápit je to, že jakmile jsme venku a přiblíží se ke mě cizí člověk pro něj cizí začne křičet NE NE NE NE a dost hlasitě a uplně šílet. Př. Potkala jsem dnes kolegyni z práce a on začal NENENE..prostě zachvat..dělám obchudky s osobním předáním a při setkání konec..a zase histerák a NE NE NE NE..poradte čím by to mohlo být. Dále by mě zajímal Váš názor dávat na zadek a přes ruce. Já to dělám jen když udělá ipravdu něco co nesmí a že toho je..nejdřív zkusím po dobrém vysvětlit, nic..občas neco hodí. Satčí mi když se vypovídám, ale občas jsem z něj na palici a mám strach jestli něco nedělám špatně já :nevim: Díky všem co mi napíšou. Jinak učíme na prkénko úspěch 2× se vyčural 8o :roll:

Neboj, to přejde. Děti mívají různá období. Náš syn od narození nesnesl změnu, při každé návštěvě se cítil nesvůj. Od roka se zase na každého zubil, před druhým rokem jsme měli přesně to, co ty - při kontaktu s cizím člověkem se za mě schovával a neuplynul ani měsíc, možná měsíc a půl a zase se smál, každému procházejícímu dělal pápá na požádání, prostě co dva měsíce, jiná reakce na okolí.
Co se týká fyzických trestů, jsou chvíle, kdy syna plácnu po ruce nebo po zadku. Když mu člověk 3 x jasně řekne NE a on neposlechne, plácnutí zabere. Na některé dítě stačí zvednout obočí a už vidíš slzičky, na některé musíš zvolit „drsnější“ metody. Je to individuální a záleží na tobě, ty jsi máma.

Manuelan
Závislačka 2649 příspěvků 08.10.14 08:16

Zrovna včera jsem tohle četla v knize… Je to prý naprosto přirozené a nemá se dítěti v tom bránit ba naopak nachat ho až ho to přejde. Patří to k vývoji a snad každá mamka ti poví, že to zažila. Třeba já když jsem viděla poprvé černocha začala jsem křičet a řvát bubak bubak… Mamka se styděla a bála se, aby se neurazili, ale co se mnou no nic :-D

binu
Kecalka 101 příspěvků 08.10.14 09:25

Moc všem děkuji za rady a názory, hend je mi lépe, nechci ho právě trestat :lol: v tu chvili se ho snažím uklidnit ;) jste super. Díky Díky :*

randr
Ukecaná baba ;) 1674 příspěvků 08.10.14 19:59

@binu
Vubec se mu nedivim, nejradsi bych taky delala NE NE NE, kdyz na me mluvi cizi lidi! Jinak na zadek a pres ruce je uplne na prd,
Nijak to nefunguje, urcite bych to nedelala za to, ze s nexim hodi, no a co, jsou to jen veci, to je pokeivena malomestska moralka. Jediny kdy bych pochopila placnout je, kdyz dite opakovane nekomu ublizuje a neda si rict po dobrem, tak aby si jako uvedomil, ze to boli.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Hrad ve skále, který chátrá. Jaký je příběh Krejčířovy vily a proč se ji lidé bojí koupit?

Kdysi to v honosné a vysokou zdí opevněné vile tyčící se nad městečkem... číst dále >

5 důvodů, proč Tereze H. pákistánský kriminál může ve finále jen prospět

Pašeračka Tereza Hlůšková (22) od soudu v Pákistánu odešla s trestem odnětí... číst dále >